Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD


majster151

Rekomendowane odpowiedzi

Na włączonym silniku i tylko odłączyć i po odliczeniu powinno dudniec? Przy zdrowym i sprawnym silniku (walku ) jakiego dźwięku mniej więcej się spodziewać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co powiedzie o wałku ruvivlle? Czy lepiej szukac uzywanego ori ?

Edytowane przez Turu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojezdze troche na nim? I kupie go w ic?

Edytowane przez Turu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może dostaniesz ja u siebie kupowalem na miejscu w motoryzacyjnym. No mysle ze na takim pojeździsz. Wczesniej miałem walek wymieniony na plastelinę febiego i po 8tys km wytarty na krzywce wiec nie radze oszczedzac a kolbenschmidt to nie odlew chiński tylko stalowy walek polecam.

Edytowane przez Rafal1988Lodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na rouville zrobiłem 20 tyś i nadal jest ok z tym że olej wymieniam co 10 tys

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim momentem dokrecacie śruby trzymające pompowtryski? Wg informacji serwisowych powinno być 12Nm + 270 stopni, jednak z tego co czytałem przy takim momencie może się wyrwać gwint z głowicy lub ukręcić śruba.

Edytowane przez mateusz233
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie urwie. Zastosuj obowiązkowo nowe śruby i dobrze wyczyść gwinty w głowicy. Ma być tak jak piszesz 12 Nm + 270 stopni. Pamiętaj jeszcze o prawidłowym ustawieniu względem krawędzi głowicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwint to się może zerwać jak założysz starą, wyciągniętą śrubę... przy nowych rób jak ELSA pisze i ma być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystkie potrzebne śruby i uszczelki kupię w sklepie typu inter cars czy tylko aso? Wałek wystarczy ruvilla czy jest coś lepszego?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystkie potrzebne śruby i uszczelki kupię w sklepie typu inter cars czy tylko aso? Wałek wystarczy ruvilla czy jest coś lepszego?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Śruby oryginał z ASO, uszczelki możesz z IC chociaż wg mnie nie ma co oszczędzać i lepiej brać ori. Wałek minimum Kolbenschmidt kuty, inne zamienniki to plastelina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruby do pompowtryskiwaczy kupi w IC po ok 11 zł/szt. Innych nie trzeba wymieniać.
Wg mnie szkoda przepłacać 3 razy tyle za simieringi z aso. Zawsze zakładałem Erling lub Corteco i nigdy drugi raz nie musiałem wymieniać.

Edytowane przez mateusz233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruby do pompowtryskiwaczy kupi w IC po ok 11 zł/szt. Innych nie trzeba wymieniać.

Przecież tam wymienia sie wszystkie śruby... Jak dobrze pamietam to 4 rozne rodzaje srub szly u mnie przy wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie u mnie tej pewności nie było bo jedna ze śrub na wałku pompowtrysków różniła się od innych więc kazałem wymienić wszystkie, z resztą polecał mi też to mechanik

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie jaki inny wałek rozrządu podejdzie do 1.9 BKE bez dpf-a .

BKE tylko do BKE czy da rade np. z BKC do BKE

z góry dzięki za pomoc :)yRPxS0P.jpgU8kBR0l.jpgco wy na to ? wydaje mi sie że wałek wytarty :facepalm:

Edytowane przez maks149
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...