Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[TDI PD] Wałek Rozrządu i Dziwne odbijanie (dudnienie) w filtrze powietrza


majster151

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, nadybek napisał:

Jakbyś zobaczył czym taryfiarze potrafią na warsztat przyjechać... Oni nie słyszą dudnienia a przyjeżdżają passerati na lawecie jak wałek jest już okrągły i auto nie chce jechać.

:decayed:  Potwierdzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rabbi napisał:

:decayed:  Potwierdzam

Pytanie 

, Gdzie się podziały opiłki z tak zużytego wałka? bo mnie to pytanie nurtuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dnie miski i w filtrze ale najpierw obniżyły troche sprawnosc pompy oleju :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień wałek konce krzywek zjechane (nie maja faz)  ja też tak miałem . Opiłkałkami sie nieprzejmuj to normalna sprawa w silnikach spalinowych ten wałek nie sypie kilogramów na godznie opilków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.07.2021 o 21:43, marcy007 napisał:

Wymień wałek konce krzywek zjechane (nie maja faz)  ja też tak miałem . Opiłkałkami sie nieprzejmuj to normalna sprawa w silnikach spalinowych ten wałek nie sypie kilogramów na godznie opilków. 

 

jakie wrazenia po wymianie wałka? miales jakies niepokojace obajwy przed wymiana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje kogoś kto ma a4 b7 2.0 BPW. Chodzi o to, że miałem 2 miesiące temu wymieniany wałek na Kolbenschmidt do tego nowe szklanki. Wydaje mi się, że było ok ale teraz słychać ponownie dudnienie z puszki filtra powietrza. jak założę filter to jest praktycznie cicho ale dalej buczy. Jak ściągnę całkiem to słychać dudnienie. Chodzi o spotkanie by porównać silnik czy mam się czymś martwić czy nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, athlon2000 napisał:

Potrzebuje kogoś kto ma a4 b7 2.0 BPW. Chodzi o to, że miałem 2 miesiące temu wymieniany wałek na Kolbenschmidt do tego nowe szklanki. Wydaje mi się, że było ok ale teraz słychać ponownie dudnienie z puszki filtra powietrza. jak założę filter to jest praktycznie cicho ale dalej buczy. Jak ściągnę całkiem to słychać dudnienie. Chodzi o spotkanie by porównać silnik czy mam się czymś martwić czy nie. 

Broki sprawdzałeś czy nie wypadły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wymieniac te sruby :

- Śruby mocowania popychaczy pompo wtrysków 038 103 714A  sztuk 8
http://images65.fotosik.pl/885/fe20fe2ed7e808bbm.jpg
- śruba wałka pośredniego 038 103 714  sztuk 10

 

jesli tak to na ori czy jakie zamiennik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Pieterb napisał:

Najlepiej ori dać z tego co czytałem i sam też takie dawałem.

jesli moge zapytac, gdzie kupowales? 

i jaka byla ich cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pd to razem uszczelniaczami zamawiałem na allegro - kolędzy tu link mi podesłali a do dźwigienek to w sklepie motoryzacyjnym już na miejscu u siebie mi ściągali.

Czena coś ok 10 zł jak dobrze pamiętam.

O to to chyba

ALLEGRO.PL

 

Edytowane przez Pieterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kubabkb napisał:

Panowie wymieniac te sruby :

- Śruby mocowania popychaczy pompo wtrysków 038 103 714A  sztuk 8
http://images65.fotosik.pl/885/fe20fe2ed7e808bbm.jpg
- śruba wałka pośredniego 038 103 714  sztuk 10

 

jesli tak to na ori czy jakie zamiennik?

Jak nie są porozciągane plastycznie to spokojnie możesz zostawić stare .

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej te od pompek się rozciągają bo je się dość mocno dowala, te od popychaczy tak nie koniecznie. U mnie po ok 1mm były dłuższe.

Edytowane przez Pieterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie jeszcze, co zrobic z glowica.

czy ja regenerowac, czy kupic jakas uzywkew dobrym stanie

mam dosc spore ranty w gniazdach i nie wiem czy warto inwestowac w nowy walek bez wczesniejszego zrobienia glowicy.

co byscie zrobili na moim miejscu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już to nową lub regenerować znaczy z tulejować gniazda. Używkę w dobrym stanie podejrzewam że będzie bardzo ciężko znaleźć i nie wiem czy ma to sens.

U mnie wałek nie wyglądał jakoś strasznie zjechany. Co prawda nie mierzylem go bo dopiero teraz znalazłem jakie powinien mieć wymiary. I może któregoś dnia zrzucę pokrywę i pomierzę. Gniazda też na razie tak tylko troszkę, więc.....

PS i w sumie to sam mam podobny dylemat. Bo już zaczyna się dudnienie odzywać pomału, na razie delikatnie.

 

 

Edytowane przez Pieterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kubabkb napisał:

zastanawiam sie jeszcze, co zrobic z glowica.

czy ja regenerowac, czy kupic jakas uzywkew dobrym stanie

mam dosc spore ranty w gniazdach i nie wiem czy warto inwestowac w nowy walek bez wczesniejszego zrobienia glowicy.

co byscie zrobili na moim miejscu?

 

Ostre, wygniecione krawędzie w gniazdach pompek najlepiej zebrać odpowiednio zeszlifowanym trójkątnym pilnikiem ( zatykając wcześniej otwór przez który końcówka pompki wchodzi do cylindra).

Papier ścierny nie jest najlepszym rozwiązaniem, jeżeli pozostałości po nim ( korund jest twardy) nie zostaną z gniazda dokładnie usunięte a ich wymiar będzie mniejszy niż otworki sitek pompowtryskiwaczy to z dużym prawdopodobieństwem uszkodzą pompki....

Na twoim miejscu podjął bym próbę wymiany uszczelnień pompek, jest spora szansa że po wymianie uszczelniacze będą szczelne.

Możesz uratować w ten sposób sporą kasiurkę i wydać na szlachetniejsze cele niż poważna inwestycja w dwudziestoletnie żelastwo :P

Jak nie będą szczelne to dopiero szukać głowicy do zrobienia i po robocie szybka podmianka.

Przełożenie wałka, jedno czy dwa to niewielka różnica ...:decayed:

 

 

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po wymianie uszczelnien na pompkach i wszytko jest ok

uszczelki byly wymieniane w marcu, gniazdami rowniez zajol sie mechanik.

pytalem tak na zapas czy wymieniac glowice, ale teraz juz jestem zdecydowany ze wymienie narazie sam walek ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

I mnie dopadła choroba wytartego wałka,pytanie czy znacie jakieś wiarygodne źródło zakupu ori używki? Pełno tego po różnych portalach,ale w większości już na fotkach widać znaczne zużycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...