Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD


majster151

Rekomendowane odpowiedzi

Zazdroszcze niektórym kumplom co nie mają bladego pojęcia o motoryzacji... Im tam nigdy nic nie stuka nie puka nie dudni nie skrzypi auta mają bezwypadkowe i niemalowane :) a tu się człowiek musi martwić bo się troche zna :P i zawsze jest problem jak się kupuje :D Dudnienie raz występuje a raz nie. Diabli wiedzą od czego. Niektórym ucichło po wymianie hydrauliki innym nie albo dudni jeszcze bardziej. Ja napewno tego nie tkne póki silniczek pięknie przyspiesza i super odpala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawę olałem z dudnieniem, ale jak czasami mocy brakło to postanowilem zaryzykować i rozbierać, będę pisać o postępach prac narazie samochód u mechanika i czeka na swoją kolej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już coś się dzieje z mocą, dymi, ciężko odpala.....to już można szukać przyczyny. Ale póki normalnie jeździ, to olac dudnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrobione gniazda pod szklanki i chyba szykuje się wymiana glowicy

Nowa używana głowica kupiona z zaworami koszt 240 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego niektórym nie ustało dudnienie po wymianie wałka. Wychodzi na to że w niektórych przypadkach aby całkowicie pozbyć się dudnienia trzeba wymienić głowicę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłębiam ten temat dość długo miałem koncepcje, które okazały się nietrafione choć nie do końca nie miałem racji. Gdy ropa przedostawała się do oleju miałem dudnienie po usunięciu problemu po 30tyś gdy olej zgęstniał przestało dudnić. Moja konkluzja jest taka, silnik z przebiegiem powinien mieć gęstrzy olej by uszczelnić wyrobione minimalnie części myślę tu o szklankach, wymiana ich nie pomorze bo pracują one w głowicy i czasem właśnie głowica jest wytarta w tym miejscu dlatego że poprzednicy już wymieniali szklanki a głowica pozostaje ta sama. Większość mechaników sprawdza wałek i wymienia szklanki ale o glowicy nic nie mówi jakby to była część niezużywalna. Moja rada: dobry gęsty olej, ceramizerów nie będę polecał bo nie testowałem.


Dodam jeszcze,,,, z dudnieniem ma związek EGR, przy słabej pracy hydrauliki silnika słychać w dolocie wydech,,,amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są mechanicy i mechanicy mój zwrócił uwagę na głowice i mam nadzieje ze tam tkwi problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gesty olej powoduje zużycie bo przez pierwsze sekundy pracy nie zapewnia smarowania, olej który nie jest zmieniany przez ok 30tysięcy robi sie jak smoła a w misce robi sie błoto. Nie bądz mądzejszy od ludzi którzy projektują silniki od dziesiątek lat. EGR nie ma nic wspólnego z hydrauliką...... Nikt nie zwraca uwagi na głowice bo jest to za droga sprawa, używkę moze i mozna dostać za 250zł ale i tak trzebą ją obrobić a to kosztuje ok 400zł a gdzie reszta gratów....

Trzeba zadać sobie pytanie czy auto warte 16-18tys jest warte inwestycji 1/4 wartości tylko po to aby nie dudniało :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma A4 z przebiegiem bliżej nieokreślonym i widać że była zmieniana tam głowica na jakąś bez znaczka audi i u niego pięknie chodzi, zero najmniejszego dudnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyłka nie 30tyś a 3tyś


EGR z hydrauliką nie ma nic wspólnego ale właśnie przez niego łączy się wydech z dolotem i przy złej pracy zaworów czyli hydrauliki może powodować dziwne dzwięki w dolocie. Nie staram się być mądry tylko opisuje swoje obserwacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, czy siak każdy pomysł może okazać się ciekawy. Ja proponuje, z racji, że jest tu nas pełno ciekawych sprawy ludzi złożyć się na remont jakiegoś silnika i odnaleźć problem. Bo ładować 4 tysiaki w auto warte max 20 tysi, to nie głupota na maxa. Mi dudni, ale już przywykłem i nie robi mi to. Cieszę się, że posłuchałem mądrzejszych i zbagatelizowałem sprawę. Teraz pewnie bym był lżejszy o kilka ładnych tysięcy a auto dalej by dudniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zróbmy inaczej złóżmy się na b7 3.0tdi sline dla mnie a ja w ramach wdzięczności zostawię wam moje b6 do testów :D ori wałem zostawie wam gratis :P

Edytowane przez lukaszooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta b7... A8 d3 4.2TDi

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...