Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zasady wymiany i docierania tarcz hamulcowych, kierunkowość klocków hamulcowych


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Co do smarowania to tylko prowadnice w życiu smaruje, nic poza tym. No i zmywacz na koniec i git.

Wszelkie inne smarowania to tylko potencjalne zbieranie śmieci i kłopoty.

Ręka Boska zlać płyn w całości z układu bo go lawetą do Deva zawiedziesz na reanimacje. [emoji12]

Ja stawiam tyłem na podnośnik, d*pa w górę i tak tradycyjnie odpowietrzam. Taki mix porad Deva i swojego lenistwa. [emoji12]

Jak wyjmiesz klocki i wkrecisz tloczek to zostaw tak docisniety i trzymając tak aby odpowietrznik był najwyższym punktem układu odpowietrzaj. Możesz jakiś przewód założyć na końcówkę i sprowadzić do butelki z płynem że by nie ssać tlenu.

Edytowane przez POWER-KRIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę w tym zakichanym necie już ponad pół dnia i co fachowiec to inne teorie, nawet jak dla mnie - człowieka, który sam wymieniał tylko klocki (jak na razie) - na zwykłą logikę nie trzymają się kupy.

Może mi ktoś, kto się zna powiedzieć - bo pewnie będę to stosował wiele lat i przekazywał dalej - jak to powinno się robić? Interesują mnie dwie rzeczy:

1. Jakich używać smarowideł, mazideł i gdzie? (Będę wymieniał cały przód 288 -> 312)

To co udało mi się ustalić to odtłuszczacz np (CRC Brakleen), pasta ceramiczna na prowadnice i między piastę a tarczę (np. Sonax Professional). Ile w tym prawdy nie wiem.

2. Wymiana płynu i odpowietrzanie.

Nie znalazłem w miarę czytelnego i logicznego tutoriala jak to zrobić zwłaszcza przy ABS. Wiem tylko, że raczej ciężko to będzie zrobić samemu. Tym bardziej, że Dev pisał wyżej o odpowietrzaniu dwóch kół na raz. Jak wymieniam płyn to mogę zlać go z całego układu, a potem dopiero zalać i bawić się w odpowietrzanie? Najpierw wymienić hamulce z przodu czy zmienić płyn?

3. Co oprócz mazideł, klocków, tarcz, standardowych kluczy potrzebuję do takiej operacji?

Na pewno szczotkę czołową (garnkową), zestaw do schowania tłoczka. Co jeszcze? Pewnie przewodu do odpowietrzania (ale jaki, ile?).

Zadzwoń do mnie jutro to Ci powiem co robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, przypiliło mnie i musiałem na gwałt zmienić hamulce. Jak to bywa z braku wolnego czasu nie mogłem się sam tym zajać :angry:, szkoda miałem na to bardzo ochotę.

Oddałem sprawę zmiany tarcz, klocków i płynu do warsztatu. Jak odebrałem samochód miałem zresetowane zegary i pilota (czyt. oczywiście odcinali zasilanie). Zapytałem się i o to, zaczęli mi tłumaczyć, że jak wymieniali płyn to żeby się nie cofał musieli odpiąć aku. WTF ?? :mellow:

Ktoś mi to może wyjaśnić?

Edytowane przez worm87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wymieniałem ostatnio tył i przelałem prawie litr ate tup 200 teraz idzie przód i pytanie czy trzeba tez stary płyn z przodu odpuścić ? nie będę odkręcał przewodów ale odpowietrzniki mogę dlatego pytam czy to ma sens bo na logikę to trochę starego płynu został w przewodach z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym jednym litrem powinieneś przelac przod i tył.

teraz musisz ruszyc przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dojeżdżam nowy zestaw przód oz +ferido i juz 1000km i dalej przy niskiej prędkości i hamowaniu piszczą. Płyn nowy. Pięknie wyczyszczone. Brak bicia i równo zbieraja klocki ale cały czas piszczy

Raportuje że po 2000km juz nie piszczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, mam od Dzika taki sam zestaw od miesiąca i nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam zamiar samemu wymienić sobie tarcze + klocki ATE, I chciałem zapytać czy smarować tylko prowadnice smarem miedziowym czy jeszcze coś?

Po zdjęciu tarczy wyczyścić dokładnie piastę kątówką i czymś zaimpregnować np. WD-40 czy nic nie kombinować. Jeśli chodzi o tłoczki to smarować czymś czy lepiej nie żeby się syfy nie zbierały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smar miedziany to na tył się daje. Na przód idzie silikonowy ze względu na gumowe prowadnice jak się nie mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a między piastę a tarcze?

między piastę a tarcze nie dajesz żadnego smaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalem mala ilosc, zbesztali mnie za to :D Mowili ze beda bic...nic nie bije :) Wyczysc wiec piaste i nakladaj tarcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie smarowania. Nie smarowac niczym pomiędzy tarczą a piastą! dokładnie wyczyścić szczotką, przedmuchać i tyle. Przerabiałem dokładnie przy reklamacji tarcz. Przy zwrocie pokrzywionych pierwsze co było sprawdzane to ewentualne pozostałości smaru na tarczy. Jeśli by były to reklamacja z miejsca odrzucona. Smar "puchnie" jak się rozgrzeje i krzywi tarczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...