Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zasady wymiany i docierania tarcz hamulcowych, kierunkowość klocków hamulcowych


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

etka pokazuje jaki kod jest, i obok srednica tarczy, potem szukasz danego kodu na wlepce czy dany wystepuje - jak tak - to taki masz jaki ie zgadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanie bo robie swapa hebli z S4 i tarcze wraz z klockami są używane, jako że troszkę leży to wszystko to zdążyło zalecieć lekko rdzawym nalotem. Jak przygotować to przed założeniem? Czym oczyścić? W jaki sposób? :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanie bo robie swapa hebli z S4 i tarcze wraz z klockami są używane, jako że troszkę leży to wszystko to zdążyło zalecieć lekko rdzawym nalotem. Jak przygotować to przed założeniem? Czym oczyścić? W jaki sposób? :kwasny:

Moim zdaniem odtłuściłbym tylko tarcze zmywaczem w spray'u typu wurth, albo benzyną ekstrakcyjną lub IPA i dobrze wytarł. Klocki jeśli są z zestawu i jeszcze grube to bym zostawił, ew. nowy kpl.

Jak założysz i przejedziesz kilkaset metrów, kilka razy zahamujesz i nalot zniknie.

Wymiana płynu hamulcowego też się przyda przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzynę ekstrakcyjną mam więc tym zadziałam. Klocki grube z tego kompletu więc zostawię a płyn będzie nowy ATE Typ 200. :wink:

Czyli odtłuścić, wytrzeć i wrzucać na auto. Dzięki za radę :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Panowie mam problem. Przejechałem już 1800 km i po swapie przodu na 320mm i heble piekielnie śmierdzą spalenizną. Ale to tak, że jak się wychodzi z auta, to już czuć. Co robić? :shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwna sprawa, moze kupiłeś jakieś podróby ???? :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Panowie mam problem. Przejechałem już 1800 km i po swapie przodu na 320mm i heble piekielnie śmierdzą spalenizną. Ale to tak, że jak się wychodzi z auta, to już czuć. Co robić? :shock3:

Rozbierz jeszcze raz i sprawdź zaciski. Smarowałeś czymś prowadnice, bolce? Może jakiegoś kiepskiego smaru użyłeś zamiast wysokotemperaturowego, teraz się wypala i śmierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwna sprawa, moze kupiłeś jakieś podróby ????

Wszystko zakupione od Toma.

Tłoczek nie odbija. Raz odbija, raz nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niedługo będę wymieniał tarcze klocki tył, przód już jest ogarnięty. Potrzebuje wymienić przewody hamulcowe gumowe wszystkie z tym, ze nie wiem jakie zamówić, marka i nr części. Autko jak w profilu.

Nr. VIN: WAUZZZ8DZTA242799

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki zacisk z przodu ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

288/15mm kup TRW

ale na Twoim miejscu zaczaiłbym sie na 312/25 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliśmy się.... tarcze i klocki mam juz ogarnięte, potrzebuje przewody hamulcowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomik ale kasparov napisał ze przód ma ogarnięty, dobrze rozumim? A z tylu tylko trw było jeśli chodzi i spowalniacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliśmy się.... tarcze i klocki mam juz ogarnięte, potrzebuje przewody hamulcowe.

z tyłu zacisk alu czy żeliwo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zestaw na tył będę zamawiału kolegi Wandeja. Potrzebuje numery przewodów hamulcowych giętkich na wszystkie 4 koła.

---------- Post dopisany at 23:28 ---------- Poprzedni post napisany at 23:28 ----------

Zeliwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...