Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki termostat 1.9 TDI AWX AVF


sebul

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie, czy warto kupować zamiennik czy oryginal z aso lepiej brać? I ile kosztuje w aso termostat i jaki ma kod do silnika AWX ? Bo nie wiem czy zamienniki sa cokolwiek warte ?


Musze dac znac jutro gosciowi czy ma zamawiac z aso czy zamiennik.


Ah i czy to na pewno termostat ? Objaw taki, ze nawet po 40 km jazdy, silnik nie ma 90 stopni, ma troszke ponad 70 ... powietrze nawet cieple leci, jezdzilem i na econ i na auto.

Edytowane przez wrclaguna
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już milion razy

Termostat tylko ORI z ASO ( nie z Allegro itp. ) koszt ~ 100 zł + ~ 7 zł oring

044 121 113 - termostat

038 121 119 B - oring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, czy warto kupować zamiennik czy oryginal z aso lepiej brać? I ile kosztuje w aso termostat i jaki ma kod do silnika AWX ? Bo nie wiem czy zamienniki sa cokolwiek warte ?

Musze dac znac jutro gosciowi czy ma zamawiac z aso czy zamiennik.

Ah i czy to na pewno termostat ? Objaw taki, ze nawet po 40 km jazdy, silnik nie ma 90 stopni, ma troszke ponad 70 ... powietrze nawet cieple leci, jezdzilem i na econ i na auto.

Na 99% termostat. Ja tak miałem aby aby ponad 50st. może 60 po 20-30km. Wymiana termostatu i po kilku kilometrach widoczna poprawa. A ogrzewanie myślałem, że też ciepłe, ale po wymianie to gorące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa, mechan mi uswiadomil, ze w aso jest termostat wahlera i tam kosztuje 98 zl, a normalnie w sklepie ponad 30 zl. Sa zatem jakies roznice oprocz opakowania ? Ktos sie temu moze przygladal ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamów u kolegi z forum i będziesz miał pewność.Ja ostatnio płaciłem 42 z przesyłką.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebul napisz od kolegi TOM77 i będziesz miał pewniaka :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa, mechan mi uswiadomil, ze w aso jest termostat wahlera i tam kosztuje 98 zl, a normalnie w sklepie ponad 30 zl. Sa zatem jakies roznice oprocz opakowania ? Ktos sie temu moze przygladal ?

Termostaty dla VW/Audi/Skoda robi firma Behr/Hella , na pewno nie Wahler

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostaty dla VW/Audi/Skoda robi firma Behr/Hella , na pewno nie Wahler

Dokładnie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie tak. Jakieś dwa lata temu wstawiłem jakiś termostat z zamienników i działa!!! . Nie zastanawiałem się nad tym czy to ma być orginał. Nie pamiętam ile kosztowal ale pewnie za jeden z ASO kupiłbym ze 4 inne. Pomijam fakt ,że robocizna jest tak prosta i nie wymaga pomocy mechanika no chyba że jesteś mieszkańcem bloku i nie masz gdzie zrobić naprawy.Dodam , że jak na złość, padł przedwcześnie orginalny niemiecki termostat ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostacik wymieniony, niestety wlasnie w bloku mieszkam i nie mam za bardzo gdzie takich rzeczy robic, mam co prawda garaz, ale nie za duzo tam miejsca i kanalu brak, z czasem tez nie za wesolo. No ale juz widac poprawie , przejechalem 2 km i juz bylo 70 stopni , jutro smigne do roboty gdzie mam ok 33 km w jedna strone i potestuje jak smiga, ale mysle ze juz bedzie ok :) Dobrze wiedziec, ze to inna firma robi, jak sie popsuje, to bede reklamowal u niego :P Chociaz mowil mi ze montuje te i jeszcze sie nie spotkali z kims kto by zaraz wracal. No nic, pojedzimy, zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci już piasłem ja też wymieniłem na zamiennik za 30zł i wymiana drugie 30zł. I tak jak piszesz poprawa po kilku km, a jak przejedziesz więcej to na 100% będzie ok. Ten sam efekt co ori, ale 1/4 ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz VAGa i napisz ile trzyma :cool1:

Założę się , że ~ 83-84oC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz VAGa i napisz ile trzyma :cool1:

Założę się , że ~ 83-84oC

Jeśli chodzi o vaga to jaki najlepszy do a4 b6?

Może jakieś linki do aledrogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile trzyma, ale temperatura juz fajnie rosnie i na 90 sie zatrzymuje i trzyma ladnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem termostat w ASO Lellek i dawałem 120 zł. Wszystko działa elegancko po wymianie. Nie ma to jak oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o vaga to jaki najlepszy do a4 b6?

Może jakieś linki do aledrogo

Kupujcie na alledrogo :thumbup1::facepalm:

Auto za kilkadziesiąt koła a termostat najlepiej taki za 11,49 zł :glupek2::glupek2::glupek2::glupek2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by byla przesada :) Ale wiesz, kazdy wsadza to co chce :) To jego auto i najwyzej on bedzie wymienial czesciej :) Ja nie mam jakiegos ciulowatego za 10 zl, wiec mysle ze posmiga, poki co s[pelnia swoje zadanie i tyle :) O to mi chodzilo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spełnia swoje zadanie :facepalm:

Jak napisałem podłącz VAGa/VCDSa i powiedz ile trzyma :cool1:

Ale każdy łoże jak może :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też się zastanawiałem jaki kupić ,a że do aso daleko więc kupiłem w sklepie za 40zł i temp równo 90 trzyma wcześniej skakała 70-80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...