Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki termostat 1.9 TDI AWX AVF


sebul

Rekomendowane odpowiedzi

Tam nie trzeba nic kleić.Założyłem nowy oring i działa, gdzieś na forum jest zdjęcie.Może tobie chodzi o coś innego

Tapatalk

Trzeba wypiąć wkładkę termostatu i na metalowej części jest przyklejony oring który uszczelnia przepływ jak termostat jest zamknięty.

Teraz przy nowym termostacie po 3,5km normalnej jazdy bez korków mam 90 na blacie a wskazówka idzie w oczach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak mówimy o dwóch rzeczach

U ciebie padł ten duży tu gdzie sprężyna

U mnie nie było tego małego oznaczone czerwona strzałką

26112011197.jpg

26112011198.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie trzeba nic kleić.Założyłem nowy oring i działa, gdzieś na forum jest zdjęcie.Może tobie chodzi o coś innego

Tapatalk

Trzeba wypiąć wkładkę termostatu i na metalowej części jest przyklejony oring który uszczelnia przepływ jak termostat jest zamknięty.

Teraz przy nowym termostacie po 3,5km normalnej jazdy bez korków mam 90 na blacie a wskazówka idzie w oczach :wink:

Wczoraj wymieniłem termostat i dzis przy +10stC na dworze zagrzał się do 87st po 7km :( po chwili wskazówka spadła do 80st i potem 87-85-87-85-80-85 i tak w koło , w korkach trzyma rowne 90 na zegarach, w trasie temperatura faluje, układ odpowietrzony, czy możliwe, aby czujnik g62 był uszkodzony, a Vag nie pokazywał zadnego błędu??co innego może byc walnięte??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie trzeba nic kleić.Założyłem nowy oring i działa, gdzieś na forum jest zdjęcie.Może tobie chodzi o coś innego

Tapatalk

Trzeba wypiąć wkładkę termostatu i na metalowej częściej jest przyklejony oring który uszczelnia przepływ jak termostat jest zamknięty.

Teraz przy nowym termostacie po 3,5km normalnej jazdy bez korków mam 90 na blacie a wskazówka idzie w oczach :wink:

Wczoraj wymieniłem termostat i dzis przy +10stC na dworze zagrzał się do 87st po 7km :( po chwili wskazówka spadła do 80st i potem 87-85-87-85-80-85 i tak w koło , w korkach trzyma rowne 90 na zegarach, w trasie temperatura faluje, układ odpowietrzony, czy możliwe, aby czujnik g62 był uszkodzony, a Vag nie pokazywał zadnego błędu??co innego może byc walnięte??

Powiem Ci że coś qolno się zagrzewa. U mnie mam 90 po 3.5 - 4km. Termostat wymieniłem wraz z g62 żeby nie mieć przypalow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie trzeba nic kleić.Założyłem nowy oring i działa, gdzieś na forum jest zdjęcie.Może tobie chodzi o coś innego

Tapatalk

Trzeba wypiąć wkładkę termostatu i na metalowej częściej jest przyklejony oring który uszczelnia przepływ jak termostat jest zamknięty.

Teraz przy nowym termostacie po 3,5km normalnej jazdy bez korków mam 90 na blacie a wskazówka idzie w oczach :wink:

Wczoraj wymieniłem termostat i dzis przy +10stC na dworze zagrzał się do 87st po 7km :( po chwili wskazówka spadła do 80st i potem 87-85-87-85-80-85 i tak w koło , w korkach trzyma rowne 90 na zegarach, w trasie temperatura faluje, układ odpowietrzony, czy możliwe, aby czujnik g62 był uszkodzony, a Vag nie pokazywał zadnego błędu??co innego może byc walnięte??

Powiem Ci że coś qolno się zagrzewa. U mnie mam 90 po 3.5 - 4km. Termostat wymieniłem wraz z g62 żeby nie mieć przypalow.

Potwierdzam koszt nie duży a temperatura nie świruję na blacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie

mam problem jak w temacie a więc wskaźnik temperatury skacze od 0 do 90 kilka razy i potem spada na 0 i koniec czasami nie reaguje na tem przez kilka dni a jak mu się zachce to ruszy się kilka razy i znowu leży na 0 dodam że po wymianie czujnika płynu chłodzenia ruszył się kilka krotnie z 0-90 i potem leży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a może ktoś podpowiedzieć jak zrobić reset licznika ????czy to trzeba robić vagiem czy idzie to jakoś inaczej obskoczyć nie jestem aż taki fachura więc wolę się dopytać z góry wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok panowie jestem już po badaniu vagiem okazało się że jest walnięty wskaźnik i teraz pytanie czy idzie go jakoś zregenerować (nie wiem może jakieś luty popuściły albo co)czy raczej trzeba kupować wszystkie zegary????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci radze kupic najtansze zegary od anglika i wymienic sam wskaznik. On nie jest lutowany tylko na kostke wiec poradzisz sobie sam. Bo zmieniajac cale zegary musisz kodowac immo i przyuczac do auta.

---------- Post dopisany at 14:39 ---------- Poprzedni post napisany at 14:38 ----------

Ewentualnie sprawdz polaczenie kostki przed zakupem drugiego zegara badz wskaznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy na pewno wyjdzie on sam ?? bo z tego co czytałem gdzieś tam na forum to ponoć on jest na jednej płytce z wszystkimi zegarami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki wielkie biorę się za szukanie zegara na necie bo puki co obdzwoniłem znajome szroty i nic nie ma pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy temp otoczenia 12 stopni silnik dogrzany do 90, na postoju dam ogrzewanie HI na maxa całkiem to moze spadac temp silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:hi: Mam problem, cieknie mi płyn z pompy wody z takiego metalowego kapselka.

201309141156.jpg

I tu moje pytanie, czy da się to jakoś naprawić czy trzeba wymieniać pompę? Jeśli tak to jaką polecacie? Ta na zdjęciu to SKF i zaczęła ciec dokładnie po roku i 3 dniach :kwasny:

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba na części jest 2 lata gwarancji . Ja bym to reklamował nawet gdyby gwarancja była roczna. SKF to dobra firma, powinni Ci to uznać. Jeżeli nie to wymiana , powiedział bym na SKFa ale w tym przypadku to nie wiem...

Kleić bym tego nie próbował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ostatnio mój samochód dostał nowej przypadłości tj. na zimnym silniku w nieregularnych odstępach włącza mu się wentylator chłodzenia i chodzi na najwyższych obrotach. Wyłącza go tylko włączenie zapłonu. Musiałem odłączyć akumulator gdyż pewnie by się rozładował. Oddałem samochód do elektryka. Stwierdził że szwankuje moduł (sterownik) od wentylatora. W moim modelu jest on zewnętrzny.

Czy miał ktoś taką przypadłość kiedyś? Mogę być pewny że to sterownik? Dodam że na Vagu nie wyskakuje żaden błąd. Jedyny błąd jaki mam to błąd czujnika płynu chłodzącego. Czy może on być odpowiedzialny za ten problem. Próbuje wykluczyć ten moduł aby uniknąć kosztów gdyż nowy Valeo kosztuje 300-400zł. A używki nigdzie nie mogę znaleźć bynajmniej po numerach z Etki tj: 8E0959501AD. Czy orientuje się ktoś czy pasowałby ewentualnie jakiś inny?

Proszę o pomoc :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki spróbuje, aczkolwiek pół roku temu był wymieniany, bynajmniej mechanik twierdził że wymienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...