Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Kodowanie Licznika


daffi0808

Rekomendowane odpowiedzi

Address 17: Instruments Labels: 8E0-920-9xx-8E2.LBL

Controller: 8E0 920 930 JX

Component: KOMBI+WEGFAHRS. RB4 D29

Coding: 00101

Shop #: WSC 00000

2 Faults Found:

01315 - Transmission Control Module

49-00 - No Communications

01304 - Radio

49-10 - No Communications - Intermittent

Masz błąd radia tzn. brak komunikacji z nim ( nie wiem jakie masz czy seryjne czy jakies dokładane )

Drugi błąd to tez brak komunikacji ze sterownikiem skrzyni ale to wynika z przekladaką.

Pytani brzmi czy od skrzyni nowej ciągneliscie tez instalacja bo tu tkwi problem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio jest oryginalne navigation plus. Ale zastanawiam się nad ty kodem, czy nie powinno być 1045 dla manuala.

Instalacje do skrzyni tylko ciągnąłem do czujnika cofania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który sterownik powinienem jeszcze przekodować po przeróbce na manual. Przekodowałem silnik na coding 02012 ,ABS/ESP na 04255,liczniki. A licznik nie działa, gdzie może być problem?

Bo A4 B6 prędkość czyta z czujników ABS/ESP???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś, co trzeba jeszcze przekodować żeby zadziałał prędkościomierz po przekładce?

Przekodowałem: Silnik na 02012, ABS/ESP na 04255, liczniki na 01045.

Z góry dziękuje!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

predkosc powinien czyta z skrzyni, u mnie tak jest przynajmniej, ja zmienilem sterownik i po problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

predkosc powinien czyta z skrzyni, u mnie tak jest przynajmniej, ja zmienilem sterownik i po problemie

U mnie nie ma czujnika prędkości na skrzyni, ani na manualnej ani multi nie było, ja w sterowniku wgrałem nowy soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę temat na bieżąco i byłem pewien, że problem tkwi w odpowiednim kodowaniu.

Przejrzałem schematy i o to co znalazlem.

Ze sterownika automatycznej skrzyni sygnał prędkości podawany jest oddzielnym przewodem, który na schemacie nie jest w żaden sposób opisany.

Dla skrzyni manualnej z czujnikiem prędkości jest on podłączony do 32 pinowej zielonej kostki licznika pod pin nr.5 przewód brązowo-czerwony.

czujnik_pr_d_manul.jpg

A wg. schematów skrzyni multitronic, ten sam pin licznika jest podłączony do sterownika automatycznej skrzyni przewodem o takim samym kolorze.

Przewód brązowo-czerwony idzie z J217 do J285 T32/5

Multitronic_A44.png

Czyli tym przewodem jest w multitronicu podawany sygnał prędkości pojazdu do licznika.

Teraz nasuwa się pytanie czy wystarczy odpowiednie kodowanie, czy potrzebny jest czujnik prędkości w skrzyni. :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje!!!

Czyli ten przewód muszę podłączyć do czujnika prędkości na skrzyni, ale ja na skrzyni nie mam czujnika prędkości (czujnik powinien znajdować na korku wlewu oleju do skrzyni na lewej półośce, a u mnie niema jest sam korek bez czujnika) . ą ta skrzynia pochodzi od a4 b6 2.5tdi.

Podobno te audi 2.5 odczytują prędkość z czujnika ABS.(z tego co się dowiadywałem to mi tak mówili)

I teraz jak to można sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 2002r. prędkość była czytana z czujnika w skrzyni, a od 2003r. prędkość jest czytana z czujnika ABS tyle udało mi się znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc sprawa się wyjaśniła, kodowanie jest teraz ok.

Kolego Bromchit miałeś racje z tym kablem brązowo-czerwonym, podpoiłem ten kabel pod masę i licznik zaczął wariować.

I teraz mam pytanie czy da się dokupić czujnik do tej mojej skrzyni?

A może da się przerobić żeby czytała prędkość z ABS/ESP jak po roku 2003?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz numer czujnika do manuala.

Czujnik jest taki sam w większości skrzyń manualnych (być może we wszystkich).

czujn_pr_dko_ci.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...