Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja kierownicy multifunkcyjnej S3 R8 S6 TT A4 B7 B8


malik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie, mam teraz moduł nie obsługujący kierownicę, ale obsługuje tempomat. Czy można przełożyć tempomat do nowego modułu obsługującego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, założyłem ostatnio kierownicę z Audi Q5 do A4 B7. Poduszka dwunabojowa. Może kiedyś ktoś będzie miał dylemat, więc dla informacji podam, że wystarczyło jedynie ściąć wystające z obu stron kawałeczki plastiku w żółtej kostce wchodzącej do taśmy. Poza tym wszystkie kabelki z wiązki airbaga zgodne z B7. Brak błędu poduszki, multifunkcja i klakson sprawne. 

kieraq5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica od a4b7 multi za 50 zl ? Oplaca sie kupic oczywiscie bez poduchy itp sama kierwonica ? Mysle nad wymiana w mojej a4b6 2002 i sie zastanawiam czy warto sie bawic i ile moze kosztowac reszta do niej czyli poducha itp co mi tam potrzebne . Koles ma b7 ale sama kierownice sprzedaje bo poduche itp razem z deska chce sprzedac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poduche idzie trafić w okolicach 200-250zł, taśma + moduł ok 150zł, wtyczka taśmy 20zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2019 o 20:54, buczek136 napisał:

Chłopaki a ta rolka opcji da się przewijać utwory w rnse Led ?

Tak, jak wciśniesz rolkę opcji to przewijają się utwory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile było rodzajów poduszek do czteroramiennej ? To te same co bez i z mf ? Przymierzam się do kupna ale nie mogę nigdzie znaleźć  czy poduszke muszę zmieniać Screenshot_20190324-140638_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie gdzy zmienilem u siebie manetki na takie z tempomatem oraz dolozylem multifunkcje,niestety po rozebraniu okazalo sieze okablowanie poduszki te z zolta wtyczkanie posiada wyprowadzenia na multifunkcje.

 

Teraz moje pytanie pod ktore piny w zoltej 12 pinowej wtyczce podlaczyc te trzy kanelki od multifunkcji- z przyciskow od multi wychodza 3 kolory czerwony,zolty i czarny.

 

A wtyczka 12 pinowa wyglada tak  wolne piny od 7-12 

A tutaj opis pinow 

B - Obudowa wtyczki komory przewodu spiralnego / poduszki bezpieczeństwa / kierownicy wielofunkcyjnej / sygnału dźwiękowego 

1 - masa
2 - sygnał dźwiękowy
3 - poduszka bezpieczeństwa 1 „+“
4 - poduszka bezpieczeństwa 1 „–“
5 - poduszka bezpieczeństwa 2 „+“
6 - poduszka bezpieczeństwa 2 „–“
7 - Tip-Down
8 - zacisk 30
9 - magistrala LIN
10 - Tip-Up
11 - przyciemnianie (zacisk 58s)
12 - masa przycisku impulsowego

Oraz gniazdo multifunkcji 3 pin

IMG_20190513_181445.jpg

Dodam ze razem z manekami kupilem tasme poduszki ktora obsluguje multi i tempomat.

IMG_20190513_181434 (1).jpg

Edytowane przez 2.0Quattro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Udalo mi sie metoda probi bledow uruchomic multifunkcje.

Podaje rozwiazanie jesli by ktos chcial zrobic.

Jeden kabel od przyciskow multifunkcji podlaczamy do masy,czyli dopinu nr 1 w zoltej wtyczce od poduszkiu mnie byl to przewod czerwony.
Poprostu zmierzylem multimetrem ktory przewod na plytce od klawiszy multifunkcji to masa i dzieki temu juz bylo bardzo latwo podlaczyc pozostale dwa przewody.

Jeden z nich u mnie byl byl to bialy przewod  podlaczamy do 8 pinu w zoltej kostce,jest to +12v
Drugi przewod podlaczamy do 9 pinu zoltej kostki jest to magistrala lin czyli komunikacja.

Po tym wszystkim przyciski zaczely dzialac i dodatkowo sa podswietlone w momencie wlaczenia swiatel.

 

Edytowane przez 2.0Quattro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kierownicę  i poduszkę z B9 z opcją Mode da radę założyć do B6 i poduszka i multi będzie działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zamontowałem ostatnio sobie kierownicę trój ramienną z multifunkcyjną i łopatkami i nic nie działa nawet podświetlenie. Miałem już fabrycznie moduł Q z tempomatem i co potrzeba jeszcze żeby wszystko działało? Inną taśmę? Dodam że kodowanie jest zrobione. Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, KapelanLP napisał:

Inną taśmę?

Taśma 12 PIN - 4E0953541 z końcówką A, B lub E
Okablowanie poduszki - 4F0971589A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem kierownicę z B9 do B6. Niestety MF nie działa, bo magistrala LIN jest w wersji High. Podświetlenie działa. Trzeba było zakodować multifunkcję (pomimo że nie działa).

Okablowanie poduszki można zostawić. Wystarczy przełożyć odpowiednio piny w kostce 12pin, ewentualnie trzeba przyciąć nożykiem delikatnie wypustki na dole wtyczki, ponieważ nie pokrywają się z tymi w module taśmy.

Dodatkowo, żeby podłączyć moduł taśmy do instalacji samochodu musiałem wymienić żółtą kostkę na 4H0972133

 

20190903_213902.jpg

20190907_182750.jpg

small_IMG-0745.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego łącznika 4 pin o którym nic nie ma w pierwszym poście niestety,obawiałem się iż przy montażu będą jakieś z nim problemy(inne piny,kolory itp).

Nie taki diabeł straszny jednak,z łącznika 4 pin można wyciągnąć piny po odblokowaniu kostki(ściągamy żółtą zaślepkę która blokuje piny a następnie grubszą igłę wciskamy w otworek nad pinem i powinien wyjść). W kostce z b6 również wyciągamy piny (po jej odblokowaniu piny są odsłonięte i jest dostęp do blaszek zatrzaskowych,kolory przewodów i miejsca pinów zgodne z tymi co znajdują się w nowej kostce 4 pin)i montujemy je w nowej kostce.

20190916_225711.jpg

20190916_232603.jpg

20190919_093329.jpg

20190919_093455.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jest ładna i kosztowała 600 zł z poduszką? Przyciski działają. To tylko kwestia $

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie posiadam  od dawna z TT 2016r.

Chce ogarnąć sterowanie i jest moduł za 600zl na Ali,czy ktoś miał styczność z takim zabiegiem ???

 

39162778_2165491967024914_4356591211885101056_n.jpg

Screenshot_20191004-211320_AliExpress.jpg

Edytowane przez Mizur138
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na grupie fb A4B6/B7 Division Polska jest Kamil Łysiak. On ostatnio zakładał taki moduł i pokazywał mi że działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...