Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja kierownicy multifunkcyjnej S3 R8 S6 TT A4 B7 B8


malik

Rekomendowane odpowiedzi

Moduł na 90% masz dobry. Tak jak Grzesiek pisał do zmiany będzie taśma. I dodatkowo musisz mieć taki specjalny moduł do kierownicy

Taki:e3upysyt.jpg

I oczywiście inne przewody do poduszki i multi.

A tak nawiasem mówiąc to na aukcji cena jest o 100% przesadzona. Ja za 400pln kupiłem komplet z modułem okablowaniem i taśmą.

Jak szukać to kompletnej kierownicy bo inaczej wyjdzie cię drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do b7 tez jest potrzebny ten specjalny modol do kierownicy? Tak wogole to co potzrebuje zeby mogl zrobic multifunkcje z b6 na b7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do b7 tez jest potrzebny ten specjalny modol do kierownicy? Tak wogole to co potzrebuje zeby mogl zrobic multifunkcje z b6 na b7

A może przeczytasz pierwszy post?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam inaczej czy potrzebuje zmieniac ten modol jezeli mam oryginalna MF od b6 czy ten modol jest taki sam jak w b7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zmiany jest moduł i taśma. Moduł z końcówką R lub Q lub T (obsługuje grzaną kierownicę)

I zapoznaj się z tym tematem żeby potem nie było rozczarowania

http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b6-poduszka-kierownicy-b7-zamontowana-b6-wystrzeli-prawidlowo-przypadku-kolizji-221988/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% nie wystrzeli. W B7 poduszka ma dwa ładunki odpalane nie w tym samym czasie. B6 tego nie obsłuży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie dotyczące modułu - trapezu, czy jeśli miałbym np. jakąś kiere z tym modułem ale by był inny kolor kier. niż mój albo była by mocno styrana, czy jest możliwość przełożenia tego trapezu do swojej nie multi i później założenie poduszki z przyciskami (oczywiście z taśmą pod MF)?

Drugie moje pytanie. Są też wersje z tiptronic - czy różnią się czymś trapezy w wersji "z" i "bez" przycisków tiptronic i pytanie jak wyżej czy da się wtedy taki trapez założyć do zwykłej kier. itd. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł można przełożyć. Moduł obsługuje przyciski Tipa, jak będziesz szukał to zwróć uwagę na to żeby była z A4 b6 bo w A6 C5 jest inny moduł i nie pasuje do wiązki B6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł można przełożyć. Moduł obsługuje przyciski Tipa, jak będziesz szukał to zwróć uwagę na to żeby była z A4 b6 bo w A6 C5 jest inny moduł i nie pasuje do wiązki B6.

Rozumiem. Dzięki bardzo za informację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam moduł z literką N, czy on obsłuży MF z B6, tempomat i pełny FIS z manetką ?

na 99,9% tak obsłuży MF, właśnie taki moduł zakupiłem z tempomatem i taśmą multi od kolegi z forum i teraz czeka na montaż :wink::wink:

---------- Post dopisany at 20:25 ---------- Poprzedni post napisany at 20:15 ----------

aha pełny FIS obsługują wszystkie moduły, a właściwie przeczytaj ten temat w pierwszym poście masz opisane wszystko o modułach kier. http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-wymiana-modulu-kierownicy-tempomat-kierownice-multifunkcyjna-15393/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie odnośnie kierownicy multi z B6, bo widze że są jakieś dwa rodzaje, na dolnych przyciskach na jednym rodzaju są trujkąty a na drugim rodzaju z prawej słuchawka a z lewej R/T,

różnią się tylko nadrukiem czy nie obsługują wszystkich funkcji ?

ja mam telefon w aucie i sterowanie głosem i chciałbym też tym sterować z kierownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie odnośnie kierownicy multi z B6, bo widze że są jakieś dwa rodzaje, na dolnych przyciskach na jednym rodzaju są trujkąty a na drugim rodzaju z prawej słuchawka a z lewej R/T,

różnią się tylko nadrukiem czy nie obsługują wszystkich funkcji ?

ja mam telefon w aucie i sterowanie głosem i chciałbym też tym sterować z kierownicy

To są tylko różne ikonki (po prostu były dwie wersje), a działa pod to pod co zakodujesz, nie wiem jak jest z wybieraniem głosowym, bo jeszcze nie mam MF, ale też będe chciał używać pod telefon i myślę ze to będzie działać. Ten temat (przycisków) poruszany był w wymienionym przeze mnie linku na 67 stronie (w postach #1671, #1672)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie to przeczytałem,

w takim razie jestem chętny do zakupu 4-ramiennej kierownicy z B6 z MF + trapezik + kabelki :-)

więc szukaj, czasem da się coś upolować w przyzwoitych kosztach, ja będę polował pewnie za jakiś czas, chyba że mi się trafi coś ciekawego szybciej, na razie moduł i tempomat założę, ale pierwszą rzecz pod MF już mam -taśmę 12 pin :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem mozna trafić na kiere MF z grzaniem :wink: .....takze dodatkowy bayer by wleciał :decayed:

Kietownice mozna poznac po dodatkowych dwoch kabelkach wewnatrz po lewej stronie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2593036177

więc pewnie to tak wygląda z ogrzewaną kierownicą (oczywiście nie ma tu trapezu i są dziury po przyciskach tipa i nie mój kolor). Tylko do tego bajeru pewnie by się przydało mieć lepszy moduł niż "N" i być może lepsza taśma niż "D" (a takie właśnie mam).

Chyba że bym trafił na grzaną, to wtedy by się myślało nad zmianą tych rzeczy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...