Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja kierownicy multifunkcyjnej S3 R8 S6 TT A4 B7 B8


malik

Rekomendowane odpowiedzi

To nic trzeba dzwonić do siemana

A kierownice kupiłeś kompletną (kiera , poducha , wiązka) czy może jakiegoś składaka masz , może tu tkwi problem .

Ja kupiłem wszystko osobno i podświetlenie kiery śmigało zaraz po założeniu bez kodowania , może to wina wiązki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wszystko od gościa który wyciągnął ją ze swojej A3 według niego wszystko śmigało u niego. Najprościej jakąś kiere MF pożyczyć i sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wszystko od gościa który wyciągnął ją ze swojej A3 według niego wszystko śmigało u niego. Najprościej jakąś kiere MF pożyczyć i sprawdzić.

Jak nie taśma to to kiera z modułem Q ma to latać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wszystko od gościa który wyciągnął ją ze swojej A3 według niego wszystko śmigało u niego. Najprościej jakąś kiere MF pożyczyć i sprawdzić.

Jak nie taśma to to kiera z modułem Q ma to latać.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze na komórce stąd łamany polski.

Jeśli taśmę masz na 100% dobra to wina raczej leży po stronie kierownicy. Jeszcze się nie spotkałem z przypadkiem żeby moduł był walnięty.

Podmieniałeś już taśmę bo pisałeś że jest nowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze na komórce stąd łamany polski.

Jeśli taśmę masz na 100% dobra to wina raczej leży po stronie kierownicy. Jeszcze się nie spotkałem z przypadkiem żeby moduł był walnięty.

Podmieniałeś już taśmę bo pisałeś że jest nowa?

Ja sie już spotkałem z sytuacją, że moduł był kaput, ale tutaj daje się zakodować więc raczej jest OK

Dziwi mnie tylko to, że nawet podświetlenie MF się nie włącza, z tego co pamiętam to u mnie świeciło nawet na zwykłym module B6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podświetlenie jest nawet bez kodowania. Jak Vag łączy się z modułem to moduł jest ok. Ja bym przyczyny szukał w taśmie. Chyba że jest 100% pewny tej taśmy, ale to jest najdelikatniejszy element w całym układzie. W kierownicy może być uszkodzona wiązka bo te kiery nie mają już tego trapezika jak B6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśma nie ma nic wspólnego z klaksonem chyba?:hi:

Jak nie ma przecięż przez taśmę przechodzą wszystkie sygnały i plusy i minusy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło tak jak chłopaki na dywizjonie pisali poprzekładać piny w kostce. Teraz wszystko ładnie śmiga. Dzieki za pomoc:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do wymiany kiery na MF z B8 w swojej B6.

Co mam

- Moduł 8E0 953 549 Q

- Taśma 4E0 953 541 A

- Łącznik 4-PIN 4E0 972 133

Kupiłem poduszkę 3-ramienną z B8 z okablowaniem i po lekturze wątku wnioskuje, że okablowanie tej poduchy nie podpasuje P&P do modułu kierownicy i trzeba zakupić 4F0 971 589 A ?

Chciałbym kierownicę z przyciskami MF w chromie oraz pikowaną skórą S-line - czy muszę koniecznie szukać kierownicy przeznaczonej do A4 B8 czy też tutaj nie ma ograniczeń? Ma ktoś numer kierownicy B8 S-line 3-ramienna, MF bez łopatek, soul?

---------- Post dopisany 01-03-2013 at 21:07 ---------- Poprzedni post napisany 31-01-2013 at 17:24 ----------

Mam pytanie odnośnie poduszki do kierownicy

IMG_4026.JPG?imgmax=720

czy były wersje poduszki z chromem?

Czy taka też podejdzie? 8J0880201N

AUDI S3 TT S5 S4 PODUSZKA POWIETRZNA 8J0880201N (3004609595) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Grzesiek, poducha zakupiona, pasi.

Teraz proszę niech ktoś potwierdzi czy aby na 100% okablowanie poduchy MF 4F0 971 589 A podpasi do poduszki TT 8J0 bo mam obie instalacje 4F0 i 8J0 w rękach i różnią sie dość znacznie

---------- Post dopisany 05-03-2013 at 21:18 ---------- Poprzedni post napisany 04-03-2013 at 19:25 ----------

Problemy mam z montażem kiery z TTS, a konkretniej z ogarnięciem okablowania poduchy. Spędziłem dzisiaj pół dnia przy aucie i nie mogę pojąć jak to wszystko ma ze sobą współgrać skoro nic do siebie nie pasuje.

Tak wygląda moja instalacja poduchy, zakładam ze jest to 4F0 971 589 A chociaż naklejki na tym nie mam, ale ściągnąłem bezpośrednio z poduchy A4 B8 (8K0)

inzX0us.jpg

tak wygląda wtyczka główna 12pin tej instalacji

3mEIBCL.jpg

tak natomiast złącze 12pin taśmy do którego idzie ww wtyk. Taśmę mam o nr 4E0 953 541 A czyli wg manuala prawidłowy nr

qlblzqO.jpg

Tymczasem ja nie potrafię albo czegoś nie wiem złączyć tych obu rzeczy ...Przeszkadzają boczne wypusty we wtyku, bo złącze jest inaczej wyprofilowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam że ktos te wypusty lekko podszlifował i wtyka wejdzie w gniazdo tasmy .

Co do wiazki z B8 to moze sie roznic długosciąoraz wtykami z masa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak Grześ pisze delikatnie podszlifuj i zapinaj:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam że ktos te wypusty lekko podszlifował i wtyka wejdzie w gniazdo tasmy .

Co do wiazki z B8 to moze sie roznic długosciąoraz wtykami z masa .

Już ogarniam. podobny problem ze swapem wiązki poduchy B8 do B6 miał Bart-S

Potwierdzam - kiera z 2010 zadziałała w B6.

Zarówno MF jak i łopatki śmigają bez problemu. U mnie jest zestaw: kiera z B8 + moduł Q + taśma B + łącznik airbag

dla B7. Musiałem też wymienić wiązkę poduszki na model podany przez Malika (kabel z B8 ma inną wtyczkę główną -

kończy się literką B, w B7 jest to A).

U mnie wtyczka kończy się literką B więc dlatego nie mogę jej wcisnąć do taśmy..

Musze zanabyć okablowanie poduchy TT do multi o nr 8J0 971 589 F (180zł ASO) i lekko przypiłować wtyczkę i przełożyć odpowiednio piny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do B7 taka kierka z TT S-Line podejdzie bez żadnych przeróbek? I jeszcze pytanie mam dot. samej kierki. Istnieje taka kiera w zwykłej wersji (bez logo S-Line). Czy jakbym dostał kierę z logiem jest opcja żeby to zaślepić, zmienić tą dolną/pionową obudowę na taką bez znaczka?

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam inne pytanie czy do kiery bez mf da rade wlozyc przelaczniki multi np z b7 lub a5??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z obsługą przez kierownice MF z B7 radia concert II? Będzie to działać, czy sobie nie zawracać głowy i szukać innego radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...