Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] 2.0TFSI a LPG


dara_s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Koledzy mam zamiar nabyć a4 z takim silnikiem i słyszałem ze nie wszystkie silniki mozna zagazować,jak ktoś ma wiedzę na ten temat to bardzo proszę o podpowiedź jaki silnik z jakim numerem mozna zamontować instalację LPG.

pozdrawiam

dara_s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezpośredni wtrysk czyli silniki FSI i TFSI odpuść jeżeli chodzi o gaz - żeby silnik mógł poprawnie pracować musi być instalacja która podaje na zmianę gaz i benzynę w celu chłodzenia wtrysków jeżeli dobrze pamiętam - więc auto pali ci i gaz i benzynę a po drugie instalacja jest droga sama w sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj nie chodzi o chłodzenie, tylko o podanie paliwa do cylindrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy tak na prawdę nikt z Was nie odpowiedział mi na moje pytanie, proszę o wypowiedź ludzi którzy taka instalację eksploatują i z jakim sterownikiem pracuje silnik. Czytałem że nie z każdym sterownikiem można zainstalować instalację LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj lpg-forum.pl, tam znajdziesz odpowiedź. Instalacja LPG do silników z bezpośrednim wtryskiem paliwa jest znacznie droższa niż z wtryskiem pośrednim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo o tym na forum, :szukaj:

Temat przewija się, i będzie o tym coraz więcej bo: 1. nie ma odwrotu od bezpośredniego wtrysku, 2.Auta z FSI to pomału stare padaczki, 3.benzyna jest droga, i będzie(nie łudźmy się) spooro droższa :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja firmy Vialle jest droższa bo kosztuje jakiś 6-6,5 tys ale nic nie stoi na przeszkodzie aby ją zamontować.Jest to instalacja oparta na tzw V generacji a więc ciekły wtrysk gazu. Z tym że w przypadku FSI gaz jest podawany poprzez wtryskiwacze benzynowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, czyli jest dokładnie droższa o 2 razy od instalki (dobrej jakości) dla 4-cylindrowego auta z pośrednim wtryskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko w temacie

---------- Post added at 12:55 ---------- Previous post was at 12:41 ----------

ale wielką nadzieją będzie to http://www.vialle.com.pl/lpdi.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten filmik chyba troche juz ma bo zobaczcie jakie przyjazne ceny paliwa sa na tej stacji w porownaniu do tego co jest teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdjęć instalacji LpDi w silniku 1.4 tfsi(A3):

http://img218.imageshack.us/g/12052010315.jpg/

_______________________________________________________________

Poszperałem trochę w necie na temat instalki od Vialle:

25. März 2011 um 11:30:14 Uhr

Zitat:

Herzlichen Dank für Ihre Nachfrage.

Momentan haben wir noch keine Anlage für den 2.0 Liter TFsi Motoren van VW.

Wir sind beschäftigt mit der Entwicklung Momentan. Wann wir es in Deutschland liefern können? Ich hoffe dass wir die Anlage im Sommer fertig haben.

Es ist aber eine neue 2.0Liter.

Mit freundlichen Grüßen,

Astrid Mutsaers

Account Manager Deutschland

To jest odpowiedz na zapytanie o instalke do silników tfsi. W odpowiedzi chodzi m/w. ze instalacje Lpdi będą rozwijane TYLKO do NOWEGO rzędu silników tfsi(a wiec od EA888 montowanych w A4 B8). Bedzie (jest-patrz:data maila) dostępną od lata 2011.

Jest problem jeszcze z aktualizacja software: po firmware VAG musi pójść aktualizacja sterownika instalacji. Sterownik Lpdi współpracuje ścisłe z ECU silnika.

Cena w Holandii/Niemczech:2900-3500 eurasów....

Tyle w temacie Vialle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie czytasz ze zrozumieniem - jak tfsi to bardzo droga instalacja - jak chcesz zwykłą sekwencję to niestety nie da rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam kolego ale nik do tej pory nie wypowiedział sie ze ktoś zagazował taki silnik i nie wazne czy droga instalacja tylko chodzi mi o parametry silnika, a ty mi mówisz ze nie czytam za zrozumieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...