Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] 2.0TFSI a LPG


dara_s

Rekomendowane odpowiedzi

to wyszlo by ci na tych 105 litrach 6,3L/100 nie powiesz mi, że 2.0TFSI jest tak oszczędne jak diesel????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wyszlo by ci na tych 105 litrach 6,3L/100 nie powiesz mi, że 2.0TFSI jest tak oszczędne jak diesel????

Realnie bez problemu.

Forumowicz Kuredu swoją A4 b8 fwd 2.0T jadąc autostradą uzyskał 5.6 średnia ok 120km/h.

B7 są cięższe i mają starsze motory więc jest trudniej, ale i moją Q się da tylko przy prędkościach rzędu 100.

Niemniej jednak 9-14 takie mam spalanie na autostradzie i w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy spalanie to inny temat ? przecież nie pisze że mi bierze olej tylko piszę o tym czy jest sens skoro zdrowe 2.0T spali na trasie na 6 biegu przy prędkości 110-120 około 1800/1900 obrotów 6.5L podejrzewam że przy tempomacie jeszcze mniej więc jaka tu oszczędnosc skoro średnie spalenie 16lpg i instalacja tylko 12 tys złotych prawie tyle co moje nowe audi z 2006 roku :) Pozdrawiam fanów tej instalacji i życzę szybkiego zwrotu pieniędzy po montażu :)

Ps za 3 tyg wracam do PL to mogę jeszcze raz pomiary zrobić na odcinku 1650 km ew. pokazać paragony z stacji paliwowej , leje tylko i wyłącznie 98 PB albo shell albo BP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutek ja nie neguje tego ze spalanie ma zwykle bezpośredni związek z decyzja o zamontowaniu instalacji LPG.

Tylko zauważ proszę ze na forum są przeważnie ludzie którzy robią ze swoimi autami rzeczy dalekie od podyktowanych rozsądkiem ekonomicznym.

Mnie interesuje ta instalacja, i założył bym ja z chęcią nawet za 12kola.

Dla forumowiczów zainteresowanych spalaniem jest osobny temat. Tam możesz napisać swoje 6,5 litra i będzie wszystko w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutek90 nie rozumiem po co piszesz jakie masz spalanie na tym forum... po pierwsze watpie aby kogolwiek to interesowało, po drugie widze ze massz model B8 a to jest forum b7, a przede wszystkim temat jest o instalacji LPG a nie o sensie jej zakładania.

Panowie poczytajcie sobie o holenderskiej instalacji VIALLE, jest to w tej chwili (chyba) jedyna instalacjia która jest możliwa do podłaczenia do 2.0 TFSI. Gaz w formie ciekłej dostaje sie prosto po wtryskach benzynowach etc. Gazu spala tyle samo co benzynki, a nawet niepotrzebna jest benzynka do odpalania. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje troche temat odnosnie Lpdi : zerknijcie na moją wycene :

Audi A4 2,0 TFSI na podstawie 20-letniego doświadczenia wybraliśmy dla Państwa następujące propozycje:

Instalacja gazowa Lovato Easy Fast DI BRC SDI Cena podstawowa 4499 zł 4499 zł Zbiornik toroidalny 70 l. 150 zł *Promocja. Olej Rheinoil, filtr oleju, wymiana GRATIS 0 zł Cena całkowita 4649 zł 4649 zł
wyposażenie dodatkowe Cena Montaż zaworu tankowania pod klapką wlewu benzyny 99 zł Samochód zastępczy (za dobę) od 80 zł Tankowanie gazu po montażu (za litr) 2.62 zł

*Promocja. Serwis olejowy zupełnie bezpłatnie!
Promocja trwa do 18.10.2014.
Promocja dotyczy samochodów, do których zamontowano instalację w naszej firmie w okresie jej trwania.
W skład serwisu olejowego jest wliczony: olej niemieckiej firmy Rheinoil dobrany do silnika, filtr oleju, wymiana.
Promocja obejmuje instalacje gazowe firmy BRC i Lovato.
W przypadku, kiedy nie ma konieczności wymiany oleju podczas montażu instalacji gazowej, zostanie wydany bon uprawniający do skorzystania z promocji do końca 2014 roku.

W cenę instalacji gazowej jest wliczone:
- instalacja gazowa dobrana do mocy i rodzaju silnika,
- profesjonalny montaż wraz z regulacją,
- wyciąg ze świadectwa homologacji sposobu montażu instalacji,
- gwarancja producenta 24 miesiące,
- podatek VAT 23%.

Instalację można zakupić w systemie sprzedaży ratalnej Santander Banku z oprocentowaniem około 8% w skali roku.

Termin montażu:
Prosimy o wskazanie dogodnego Państwu terminu montażu. Z reguły czas oczekiwania nie przekracza 3 dni.

Jednocześnie zapraszamy do skorzystania z naszych dodatkowych usług serwisowych takich jak wymiana rozrządów,
świec zapłonowych, tarcz i klocków hamulcowych. Pełna oferta usług http://www.abart.com.pl/Auto-Serwis

Czas montażu:
Montaż wraz z regulacją trwa 2 dni robocze.

W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji.
Podczas kontaktów z nami prosimy podawać numer wyceny xxxxx

Pozdrawiamy,
zespół firmy Abart

Oferta została wysłana na Państwa adres e-mail.

Zalecamy dodanie naszego adresu e-mail [email protected] do bezpiecznych nadawców poczty. W przeciwnym razie może się zdarzyć, że nasza wiadomość trafi do wiadomości śmieci (spam) i nie dotrze do Państwa.


Link do lpdi abart : http://www.abart.com.pl/Sprawdz-cene/Wycena/791167/061e8d0af2e8138723e68853b1e7f426

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LPG w moim podpisie to raczej poparcie dla tego paliwa :rolleyes: Przy moich rocznych przebiegach ponizej10kkm...Poza tym nie ma gdzie z akumulatorem uciec w B8 :confused4:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znalzlem taka stronke oferująca produkty Vialle jest wspomniane o Lpdi

Podzwonie popytam dam znac

Dla zaciekawionych :

http://autonagaz.com.pl/nasze-zaklady/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalację korzystające zarówno z gazu jak i benzyny dla mnie nie mają sensu. Pozostaję nam chyba jedynie czekać na spadek cen instalacji LPDI.. bo wydać dziś 7000-8500 zł na instalację to trzeba klepać naprawdę sporo kilometrów by zdążyło nam się to wrócić a potem dopiero oszczędzać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podaje linka do stronki jednego z najlebszych gazownikow w Polsce pan Sebastian Sarre

www.gzw.pl

A wiec tak postanowilem zamontowac instalacje gazowa i okazalo sie ze do mojego kodu silnika BWE nie ma dedykowanej instalacji wiec troszke poszperalem na lpg-forum.pl

skierowano mnie do tego wlasnie pana dlaczego do niego?bo wlasnie on potrafi dostosowac staga 400 dpi do karzdego silnika TFSI czego nie potrafia zrobic fachowcy ze staga :P

dotego jest bardzo dluga gwarancja i itp ale wszystko na stronce.

mam nadzeje ze sie komus przyda

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


skierowano mnie do tego wlasnie pana dlaczego do niego?bo wlasnie on potrafi dostosowac staga 400 dpi do karzdego silnika TFSI czego nie potrafia zrobic fachowcy ze staga :P

Jesteś w błędzie...

Można przyjąć, że stag 400 dpi obsłuży każdy silnik z bezpośrednim wtryskiem...AC jako producent wypuszcza na rynek taki firmware ( wsad do staga ) jaki ma przetestowany i wie, że będzie bezproblemowo działał w danym silniku.

Natomiast kolega Sebastian sam sobie tworzy taki wsad i sam go odpowiednio modyfikuje i dostraja aby to działało z twoim silnikiem. W tym momencie AC (firma co produkuje Stagi) umywa ręce od gwarancji gdyż oni tego silnika ( kodu np. BWA) nie wspierają i w razie jakichkolwiek problemów jesteś zdany na montującego.

I tyle w temacie...także nie pisz głupot bo ktoś jeszcze w to uwierzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna słuszna instalacja to bezpośredni wtrysk gazu w fazie ciekłej np firmy icom bądź vialle. Gaz jest podawany przez wtryskiwacze benzynowe nie ma wiercenia i co najważniejsze pali tylko gaz. Mam instalacje Icom Jtg Hp i przez rok nie dolalem benzyny. Ale ze mowia o tym zeby od czasu do czasu wykorzystać benzyne ze zbiornika bo sie starzeje to po roku przelaczylem na benzyne i ją wyjezdzilem po czym znowu jazda na gazie. Nie bawił bym sie w instalacje ktore moga zniszczyc silnik przez to zużywają benzyne zeby chlodzic wtryski czyli glownie korki lub wysoki obroty. Czyli po takim miescie jak wawa głównie jeździło by sie na benzynie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując czy czy instalacja Pana Sebastian Sarre zasila nasz silnik tylko Lpg czy posiłkuje się nim spalając równocześnie benzyne ?

Co obejmuje gwarancja tej instalacji ?

Co z kosztami ?

Rozwincie temat .................. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna słuszna instalacja to bezpośredni wtrysk gazu w fazie ciekłej np firmy icom bądź vialle. Gaz jest podawany przez wtryskiwacze benzynowe nie ma wiercenia i co najważniejsze pali tylko gaz. Mam instalacje Icom Jtg Hp i przez rok nie dolalem benzyny. Ale ze mowia o tym zeby od czasu do czasu wykorzystać benzyne ze zbiornika bo sie starzeje to po roku przelaczylem na benzyne i ją wyjezdzilem po czym znowu jazda na gazie. Nie bawił bym sie w instalacje ktore moga zniszczyc silnik przez to zużywają benzyne zeby chlodzic wtryski czyli glownie korki lub wysoki obroty. Czyli po takim miescie jak wawa głównie jeździło by sie na benzynie :)

Opisz jakie masz spalanie i jaki koszt instalacji. Oczywiście jeśli to nie tajemnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie moje spalanie z trasy 10l gazu jazda tak do 140km/h. W miescie nie wiem musiał bym przetestować bo nigdy nie liczylem. Koszt instalacji niektórych może zabić wyniósł 12tys zł. Jako że mam firme to wiadome vat i podatek więc wyszla taniej i w rok sie zwróciła a zrobilem 40tys km. I co najważniejsze przez te 40tys km nie zuzylem benzyny ktora zostala w baku. Auto odpala odrazu na gazie i można by bylo wymontowac bak paliwa :) Gazu w zbiornik w kole wchodzi 56l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie kiedy te instalacje zaczną tanieć , na chwile obecna nawet sama ilosc warsztatów instalujacych lpdi jest niska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena wysoka bo na dzień dzisiejszy firma Vialle nie robi układu LPdi do silnika 2.0tfsi na stronie można zobaczyć jakie modele obsługują http://www.vialle.com.pl/index.php?str=0&lang=pl. Więc zostaje tylko ICom, chyba że są jeszcze jakieś inne firmy o których nie wiem a oferują system działający podobnie jak LPdi czyli wtrysk gazu fabrycznymi benzynowymi wtryskiwaczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...