Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] 2.0TFSI a LPG


dara_s

Rekomendowane odpowiedzi

skierowano mnie do tego wlasnie pana dlaczego do niego?bo wlasnie on potrafi dostosowac staga 400 dpi do karzdego silnika TFSI czego nie potrafia zrobic fachowcy ze staga :P

Natomiast kolega Sebastian sam sobie tworzy taki wsad i sam go odpowiednio modyfikuje i dostraja aby to działało z twoim silnikiem. W tym momencie AC (firma co produkuje Stagi) umywa ręce od gwarancji gdyż oni tego silnika ( kodu np. BWA) nie wspierają i w razie jakichkolwiek problemów jesteś zdany na montującego.

Jak powiedziałes Kolega Sebastian sam tworzy wsad i udziela na niego bardzo długiej gwarancji,wie co robi o czym swiadczą jego zadowoleni klienci,prosze sobie zobaczyc na lpg.pl...

Edytowane przez sity
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ze Vialle nie będzie robić instalek do EA113. (aktualny katalog z .02.15: http://www.vialle.de/media/Consument_Catalogus/Consument_Catalogus_DE.pdf)

Prawdopodobnie jest tego za mało na rynku. Do 2.0 EA888 zresztą tez nie robią...

Okiem laika myślę ze STAG to cioty bez aspiracji. Działają na największym rynku LPG w Europie, i zero innowacyjności z ich strony. Przecież wszystko co od kilku już lat wychodzi to bezpośredni wtrysk. Tylko ICON zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja zeby ktos podeslal namiar na tego "magika" od gazu co do Staga robi wsady według

własnego patentu , ...................

Edytowane przez michałswd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem LPG do swojej :a4fan: tylko że z dotryskiem benzyny.

ale jak narazie jestem zadowolony z montarzu

Edytowane przez kamila4b7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem LPG do swojej :a4fan: tylko że z dotryskiem benzyny.

ale jak narazie jestem zadowolony z montarzu

i jak ze spalaniem u ciebie ile gazu na 100km i czy wezmie ci wiecej niz 2l na 100km benzyny w miescie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasto licze ze 12lpg to max do tego ok 2-3l benzyny a w trasie ok 8 lpg i ze 2 benzyny. Różnice juz zauważyłem przy tankowaniach bo zostaje mi ok. 1/3 kasy w kieszeni. Jak wczesniej robiłem 100km za 50zł tak teraz za ok. 30zł. Któregoś dnia spróbuje wrzucić kilka fotek instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil ile Cię wyniosły koszty montażu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil ile Cię wyniosły koszty montażu??

witam

dodam parę słów do tematu LPG w silnikach tfsi i tsi bo w sobotę byłem w firmie która montuje gaz we wrocłąwiu od 20 lat obecnie były dni otwarte tej firmy pierwszy raz od istnienia firmy podaje link dla zainteresowanych

http://www.abart.com.pl/ dodatkowo można zrobić wycene instalacji online która po chwili znajduje sie na naszym meilu

rozmawiałem z osoba która miała chyba największą wiedze o lpg w tej firmie i 90% silników tfsi i tsi czy to jest 2.0 czy 1.8 bez róznicy da sie zainstalować lpg

obecnie problem jest z silnikami które maja wiecej niż 4 cylindry czyli 6,8 itd oczywiscie mowa o silnikach tfsi

rozmawialem tez o tym czy to problem jak jest podwyższona moc w silniku np 2.0 tfsi audi a4 seryjna moc 200koni a po chipie jest np 260 koni nie jest to żaden problem tylko trochę wzrośnie koszt instalacji dlatego ze do każdego auta podchodzą indywidualnie dodam ze akurat take audi a4 2.0 tfsi z roku 2005 o mocy 260 koni było prezentowane na dniach otwartych

były auta miedzy innymi bmw m5 2005 rok z lpg porsche cayen 4,5 turbo z lpg

najciekawsze było chyba bmw z 2013 zsilnikiem 2.8i które miało lpg które chdzi praktycznie tylko na lpg fakt instalacja kosztuje 10 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


najciekawsze było chyba bmw z 2013 zsilnikiem 2.8i które miało lpg które chdzi praktycznie tylko na lpg fakt instalacja kosztuje 10 tys

Prawdopodobnie chodzi Ci o model x28, tam siedzi 2.0T ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najciekawsze było chyba bmw z 2013 zsilnikiem 2.8i które miało lpg które chdzi praktycznie tylko na lpg fakt instalacja kosztuje 10 tys

Prawdopodobnie chodzi Ci o model x28, tam siedzi 2.0T ;)

napewno miał 245 koni i byl z usa

to byl model 328i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najciekawsze było chyba bmw z 2013 zsilnikiem 2.8i które miało lpg które chdzi praktycznie tylko na lpg fakt instalacja kosztuje 10 tys

Prawdopodobnie chodzi Ci o model x28, tam siedzi 2.0T ;)

napewno miał 245 koni i byl z usa

to byl model 328i

Tak to 2.0T.

Czasy logicznych oznaczeń Bmw już minęły z nadejściem downsizing i powrotu do silników turbo ;)

Edytowane przez KmK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę podać koszta montażu instalacji i czy do B8 2.0 CDNB 180PS podejdzie????

Dzwoniłem do tego zakładu. Zakładali instalacje do CDNC w allordzie. Koszt to ok. 7 tysiączków. Niestety ta instalacja również podpiera się benzyna, czyli pewnie tez wiercenie dziur w kolektorze i 2L Pb/100. Na ICON-a mówią ze to badziewie. A na dzień dzisiejszy tylko ICON robi do 2.0T coś normalnego. Ciekawy jestem o co w tej całej historii chodzi? Patenty? Od kilku lat wszystko co wyjeżdża z fabryk to przecież bezpośredni wtrysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę podać koszta montażu instalacji i czy do B8 2.0 CDNB 180PS podejdzie????

Dzwoniłem do tego zakładu. Zakładali instalacje do CDNC w allordzie. Koszt to ok. 7 tysiączków. Niestety ta instalacja również podpiera się benzyna, czyli pewnie tez wiercenie dziur w kolektorze i 2L Pb/100. Na ICON-a mówią ze to badziewie. A na dzień dzisiejszy tylko ICON robi do 2.0T coś normalnego. Ciekawy jestem o co w tej całej historii chodzi? Patenty? Od kilku lat wszystko co wyjeżdża z fabryk to przecież bezpośredni wtrysk.

Prins DI ma obsługę twoje silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do EPG na Ostrobramskiej i oni montowali instalację z dotryskiem dla silnika BWE - koszt ok 5,5tys

na stronie mają filmik z montażu w takim aucie

http://www.egp.pl/lpg-do-audi.htm

w przyszłym tyg podjadę zobaczyć jak to wygląda realnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.gzw.pl/dzwonilem do nich kazdy na forum lpg polecal powiedzieli mi 4500zl mam auto po programie nie widzieli problemu

Tak tylko ,że na tej instalacji pobiera też jednocześnie odrobinę paliwa (PB) żeby schłodzić wtryski by się nie zapiekły na forum passata kilka osób ma taka instalację , jest jeszcze opcja z generacją fazy ciekłej gazu ale to około 5500 zł wtedy pobiera tylko gaz ale nie można ruszać mocy i tu jest minus do fazy ciekłej tylko seria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie instalując LPG liczy się koszt przejechania 100 kilometrów. A to czy pobiera 2 litry benzyny czy nie nie ma znaczenia.

Znając zasadę działania instalacji LPG w silniku z wtryskiem pośrednim a bezpośrednim to, że pobiera benzynę nie ma żadnego znaczenia.

Matematyka nie kłamie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...