[ALL B7] 2.0TFSI a LPG

128 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Koledzy mam zamiar nabyć a4 z takim silnikiem i słyszałem ze nie wszystkie silniki mozna zagazować,jak ktoś ma wiedzę na ten temat to bardzo proszę o podpowiedź jaki silnik z jakim numerem mozna zamontować instalację LPG.

pozdrawiam

dara_s

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

bezpośredni wtrysk czyli silniki FSI i TFSI odpuść jeżeli chodzi o gaz - żeby silnik mógł poprawnie pracować musi być instalacja która podaje na zmianę gaz i benzynę w celu chłodzenia wtrysków jeżeli dobrze pamiętam - więc auto pali ci i gaz i benzynę a po drugie instalacja jest droga sama w sobie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

tutaj nie chodzi o chłodzenie, tylko o podanie paliwa do cylindrów

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Koledzy tak na prawdę nikt z Was nie odpowiedział mi na moje pytanie, proszę o wypowiedź ludzi którzy taka instalację eksploatują i z jakim sterownikiem pracuje silnik. Czytałem że nie z każdym sterownikiem można zainstalować instalację LPG

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Poczytaj lpg-forum.pl, tam znajdziesz odpowiedź. Instalacja LPG do silników z bezpośrednim wtryskiem paliwa jest znacznie droższa niż z wtryskiem pośrednim.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jest sporo o tym na forum, :szukaj:

Temat przewija się, i będzie o tym coraz więcej bo: 1. nie ma odwrotu od bezpośredniego wtrysku, 2.Auta z FSI to pomału stare padaczki, 3.benzyna jest droga, i będzie(nie łudźmy się) spooro droższa :wallbash:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak dokładnie,

Jakoś nikt z klubowiczów nie chwali sie że ma taka instalacje,nie wierze ze nikt nie zagazował FSI

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Instalacja firmy Vialle jest droższa bo kosztuje jakiś 6-6,5 tys ale nic nie stoi na przeszkodzie aby ją zamontować.Jest to instalacja oparta na tzw V generacji a więc ciekły wtrysk gazu. Z tym że w przypadku FSI gaz jest podawany poprzez wtryskiwacze benzynowe.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zgadza się, czyli jest dokładnie droższa o 2 razy od instalki (dobrej jakości) dla 4-cylindrowego auta z pośrednim wtryskiem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Rozmawiałem z warsztatem, który instaluje instalacje Vialle i powiedzieli mi że do tej pory do tego silnika 2.0TFSI nie mają jeszcze kodów i trzeba czekać

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

wszystko w temacie

---------- Post added at 12:55 ---------- Previous post was at 12:41 ----------

ale wielką nadzieją będzie to http://www.vialle.com.pl/lpdi.html

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ten filmik chyba troche juz ma bo zobaczcie jakie przyjazne ceny paliwa sa na tej stacji w porownaniu do tego co jest teraz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Lpdi i po problemie:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kilka zdjęć instalacji LpDi w silniku 1.4 tfsi(A3):

http://img218.imageshack.us/g/12052010315.jpg/

Poszperałem trochę w necie na temat instalki od Vialle:

25. März 2011 um 11:30:14 Uhr

Zitat:

Herzlichen Dank für Ihre Nachfrage.

Momentan haben wir noch keine Anlage für den 2.0 Liter TFsi Motoren van VW.

Wir sind beschäftigt mit der Entwicklung Momentan. Wann wir es in Deutschland liefern können? Ich hoffe dass wir die Anlage im Sommer fertig haben.

Es ist aber eine neue 2.0Liter.

Mit freundlichen Grüßen,

Astrid Mutsaers

Account Manager Deutschland

To jest odpowiedz na zapytanie o instalke do silników tfsi. W odpowiedzi chodzi m/w. ze instalacje Lpdi będą rozwijane TYLKO do NOWEGO rzędu silników tfsi(a wiec od EA888 montowanych w A4 B8). Bedzie (jest-patrz:data maila) dostępną od lata 2011.

Jest problem jeszcze z aktualizacja software: po firmware VAG musi pójść aktualizacja sterownika instalacji. Sterownik Lpdi współpracuje ścisłe z ECU silnika.

Cena w Holandii/Niemczech:2900-3500 eurasów....

Tyle w temacie Vialle.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Koledzy wszystko fajnie ale w poniedziałek jade po moje audi i z jakim silnikiem TFSI mam kupić aby go zagazować

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

chyba nie czytasz ze zrozumieniem - jak tfsi to bardzo droga instalacja - jak chcesz zwykłą sekwencję to niestety nie da rady

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

czytam kolego ale nik do tej pory nie wypowiedział sie ze ktoś zagazował taki silnik i nie wazne czy droga instalacja tylko chodzi mi o parametry silnika, a ty mi mówisz ze nie czytam za zrozumieniem

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bo wszystko masz przecież powiedziane na filmiku i:whistling:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Filmik to reklama,widze ze łykasz reklamy a wystarczy tylko popytać po instalatorach i wszyscy sie wycofują, chyba ze masz namiary na warsztat który ogarnie temat

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jaki sens kupowania nowego 1.8TFSI z myślą o LPG ? wywalić tyle kasy na auto i gazować ? te nowe jednostki palą stosunkowo nie wiele w porównaniu ze starszymi konstrukcjami. Chcesz gazować kup coś z pośrednim wtryskiem a nie FSI i będzie po problemie :thumbup1:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Najlepiej znajdź sobie firmę na necie CZARKAM z tarnowa oni są głównym dystrybutorem BRC w polsce byłem prę dni temu u nich na szkoleniu i robią tam dosłownie cuda i to porządnie . Jak tam byłem to akurat gazowali subaru STI V8 420 km z czeskiej firmy profituning jak się nie mylę i pięknie to chodziło , A także montowali gaz do audi V10 gdzie nie ma nigdzie instalacji do V10 max jedna może pociągnąć V8 i obcykali to tak że wsadzili tam dosłownie dwie instalacje gazowe .

Co do tego wtrysku chłodzącego to chodzi bardziej o Mapę ecu żeby się nie posypał jak chodzi na gazie i co jakiś czas na odpowiedni dobrany wtrysk komp podpuszcza trochę benzyny . Ale do audi raczej jest to nie potrzebne . Prędzej specjalny zbiorniczek dodatkowy z specjalnym olejem ktory dodatkowo się podłącza i to skapuje do kolektora tak żeby było zasysane z gazem i nie była taka sucha mieszanka . A najważniejsza to odpowiednia regulacja a z tego co widziałem to uważam że są super bo w mojej okolicy jeszcze nie widziałem żeby któryś gazownik zaraz po założeniu instalacji robił regulację pod obciążeniem a u nich to normalka . Większość robi tylko podstawową kalibrację na postoju i wsio a to wielkie nic . U nich dwie osby pakują się do auta , lap na kolana i w trasę wkoło miasta i sprawdzają wszystkie parametry tak że auto ma takie same parametry na gazie i benzynie . poza tym BRC ma wszystkie podzespoły swoje odpowiednio dobierane pod moc auta i ze sobą bez problemu to współgra . Ja sie pokusiłem na stag 4 i teraz żałuję bo dołożył bym 300 stówki i miał bym wszystko z jednej firmy tak jak się należy a nie jakaś zbieranina i kombinacje potem żeby to działało . Ale jak to mówią mądry polak po szkodzie . Dlatego jak chcesz zadzwoń sobie do nich nawet do działu technicznego to oni wszystko ci powiedzą . Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale bajerkę tniesz. W audi lubryfikator niepotrzebny, jak do TFSI założy gaz (jak na razie do 2.0 TFSI np. nie ma dedykowanej instalacji), to albo będzie działał na benzynie i gazie, albo wtryskiwacze benzynowe trafi.

Do V10 wsadzili 2 instalacje, bo tam i tak jest 2 ECU, więc trudu nie mieli, chyba że z poprowadzeniem rurek i przewodów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

zadzwon do jakiegokolwiek gazownika i zapytaj czy wsadzi ci instalacje i zobaczysz jaką dostaniesz odpowiedź. Żaden szanujący się instalator nie podejmie tego ryzyka bo nie będzie swojej reputacji szargał.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Faktycznie cuda robią - Subaru STI V8 420km .........

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nawet jak założysz do TFSI gaz, to instalacja jest sporo droższa i do tego spala 10:1 LPG:benzyna stosując tzw. dotryski benzyny, żeby się nie zapiekły wtryskiwacze benzynowe.

Przez to korzyść finansowa jest mniejsza i instalacja się dłużej zwraca.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Najlepiej znajdź sobie firmę na necie CZARKAM z tarnowa oni są głównym dystrybutorem BRC w polsce byłem prę dni temu u nich na szkoleniu i robią tam dosłownie cuda i to porządnie . Jak tam byłem to akurat gazowali subaru STI V8 420 km z czeskiej firmy profituning jak się nie mylę i pięknie to chodziło , A także montowali gaz do audi V10 gdzie nie ma nigdzie instalacji do V10 max jedna może pociągnąć V8 i obcykali to tak że wsadzili tam dosłownie dwie instalacje gazowe .

Co do tego wtrysku chłodzącego to chodzi bardziej o Mapę ecu żeby się nie posypał jak chodzi na gazie i co jakiś czas na odpowiedni dobrany wtrysk komp podpuszcza trochę benzyny . Ale do audi raczej jest to nie potrzebne . Prędzej specjalny zbiorniczek dodatkowy z specjalnym olejem ktory dodatkowo się podłącza i to skapuje do kolektora tak żeby było zasysane z gazem i nie była taka sucha mieszanka . A najważniejsza to odpowiednia regulacja a z tego co widziałem to uważam że są super bo w mojej okolicy jeszcze nie widziałem żeby któryś gazownik zaraz po założeniu instalacji robił regulację pod obciążeniem a u nich to normalka . Większość robi tylko podstawową kalibrację na postoju i wsio a to wielkie nic . U nich dwie osby pakują się do auta , lap na kolana i w trasę wkoło miasta i sprawdzają wszystkie parametry tak że auto ma takie same parametry na gazie i benzynie . poza tym BRC ma wszystkie podzespoły swoje odpowiednio dobierane pod moc auta i ze sobą bez problemu to współgra . Ja sie pokusiłem na stag 4 i teraz żałuję bo dołożył bym 300 stówki i miał bym wszystko z jednej firmy tak jak się należy a nie jakaś zbieranina i kombinacje potem żeby to działało . Ale jak to mówią mądry polak po szkodzie . Dlatego jak chcesz zadzwoń sobie do nich nawet do działu technicznego to oni wszystko ci powiedzą . Pozdrawiam

STi V8 to istny biały kruk ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Motor Karosserie Getriebe Motortyp Modelljahr Tanksituation R115

1.6i 75kW AVANT - ALZ 05/08 67 27 VI ja

1.8 TFSi 118kW AVANT - CDHB 08/10 60 36 VI e

1.8 TFSi 118kW AVANT - CABB 08/08 60 36 VI e

1.8 TFSi 88kW AVANT - CDHA 08/10 60 36 VI e

1.8i 20VT 120kW AVANT MT BFB 05/08 67 27 VI e

2.0i 20V 96kW AVANT MT ALT 01/04 67 27 VI ja

1.6i 75kW SEDAN - ALZ 98/00 67 27 VI ja

1.8 TFSi 118kW SEDAN - CDHB 08/10 60 36 VI e

1.8 TFSi 118kW SEDAN - CABB 07/08 60 36 VI e

1.8 TFSi 88kW SEDAN - CDHA 08/10 60 36 VI e

Albo prosciej::doh::decayed:

http://www.vialle24.de/verfuegbarkeit.php?typ=A4&hersteller=audi

jeszcze o gwaracji:

Vialle erteilt standardmäßig eine System-Garantie von 2 Jahren/100.000 km, auch auf Hochdruckpumpe, Benzin-Injektoren und Drucksensor. Die Garantie kann bis zu 3 Jahren/150.000 km erweitert werden, auch zwecks Absicherung von eventuellen Motorschäden. Vialle stellt Ihnen verschiedene erweiterte Garantiepakete zur Verfügung. Bitte informieren Sie sich beim Vialle Center und schauen Sie unter www.vialle.de nach für den aktuellen Katalog.

Wałkuje dalej Vialle bo narazie nie ma niestety alternatywy....:cry:

---------- Post added at 13:16 ---------- Previous post was at 12:45 ----------

Ten kawalek tez jest dobry:kox: :

Prędzej specjalny zbiorniczek dodatkowy z specjalnym olejem ktory dodatkowo się podłącza i to skapuje do kolektora tak żeby było zasysane z gazem i nie była taka sucha

Koledze chyba o to chodziło:

http://www.gazeo.pl/lpg/technika-lpg/akcesoria-lpg/Lubryfikatory-zbytek-czy-koniecznosc,artykul,5604.html

Zreszta gazeo.pl jest generalnie ciekawa strona jezeli chodzi o LPG.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta