[ALL B7] 2.0TFSI a LPG

128 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

najciekawsze było chyba bmw z 2013 zsilnikiem 2.8i które miało lpg które chdzi praktycznie tylko na lpg fakt instalacja kosztuje 10 tys

Prawdopodobnie chodzi Ci o model x28, tam siedzi 2.0T ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

najciekawsze było chyba bmw z 2013 zsilnikiem 2.8i które miało lpg które chdzi praktycznie tylko na lpg fakt instalacja kosztuje 10 tys

napewno miał 245 koni i byl z usa

to byl model 328i

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Proszę podać koszta montażu instalacji i czy do B8 2.0 CDNB 180PS podejdzie????

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Napisano (edytowane)

napewno miał 245 koni i byl z usa

to byl model 328i

Tak to 2.0T.

Czasy logicznych oznaczeń Bmw już minęły z nadejściem downsizing i powrotu do silników turbo ;)

Edytowane przez KmK

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzwoniłem do tego zakładu. Zakładali instalacje do CDNC w allordzie. Koszt to ok. 7 tysiączków. Niestety ta instalacja również podpiera się benzyna, czyli pewnie tez wiercenie dziur w kolektorze i 2L Pb/100. Na ICON-a mówią ze to badziewie. A na dzień dzisiejszy tylko ICON robi do 2.0T coś normalnego. Ciekawy jestem o co w tej całej historii chodzi? Patenty? Od kilku lat wszystko co wyjeżdża z fabryk to przecież bezpośredni wtrysk.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzwoniłem do tego zakładu. Zakładali instalacje do CDNC w allordzie. Koszt to ok. 7 tysiączków. Niestety ta instalacja również podpiera się benzyna, czyli pewnie tez wiercenie dziur w kolektorze i 2L Pb/100. Na ICON-a mówią ze to badziewie. A na dzień dzisiejszy tylko ICON robi do 2.0T coś normalnego. Ciekawy jestem o co w tej całej historii chodzi? Patenty? Od kilku lat wszystko co wyjeżdża z fabryk to przecież bezpośredni wtrysk.

Prins DI ma obsługę twoje silnika

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzwoniłem do EPG na Ostrobramskiej i oni montowali instalację z dotryskiem dla silnika BWE - koszt ok 5,5tys

na stronie mają filmik z montażu w takim aucie

http://www.egp.pl/lpg-do-audi.htm

w przyszłym tyg podjadę zobaczyć jak to wygląda realnie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

http://www.gzw.pl/dzwonilem do nich kazdy na forum lpg polecal powiedzieli mi 4500zl mam auto po programie nie widzieli problemu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

http://www.gzw.pl/dzwonilem do nich kazdy na forum lpg polecal powiedzieli mi 4500zl mam auto po programie nie widzieli problemu

Tak tylko ,że na tej instalacji pobiera też jednocześnie odrobinę paliwa (PB) żeby schłodzić wtryski by się nie zapiekły na forum passata kilka osób ma taka instalację , jest jeszcze opcja z generacją fazy ciekłej gazu ale to około 5500 zł wtedy pobiera tylko gaz ale nie można ruszać mocy i tu jest minus do fazy ciekłej tylko seria

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dla mnie instalując LPG liczy się koszt przejechania 100 kilometrów. A to czy pobiera 2 litry benzyny czy nie nie ma znaczenia.

Znając zasadę działania instalacji LPG w silniku z wtryskiem pośrednim a bezpośrednim to, że pobiera benzynę nie ma żadnego znaczenia.

Matematyka nie kłamie...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kolego bartekzks, masz jakieś namiary na tą instalacje ciekłego gazu która kosztuje 5500zł ?? Bo pierwszy raz słyszę o tak taniej instalacji na fazie ciekłego gazu...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pewnie już bedą tanieć.Moim zdaniem wysoka cena to większość za montaż a nie części.

Mało zakładów to robi, bedzie wieksza konkurencja, części bedą kupowane to bedą tańsze.

Trochę wolno to się rozwija bo minęło już ponad 10lat jak są silniki fsi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kolego bartekzks, masz jakieś namiary na tą instalacje ciekłego gazu która kosztuje 5500zł ?? Bo pierwszy raz słyszę o tak taniej instalacji na fazie ciekłego gazu...

Jak dobrze pamiętam to ta firm mi tak wyceniła

http://www.abart.com.pl/

mają w ofercie fazę ciekłą i sekwencje ( pobiera ona i gaz i paliwo )

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

wejdź na gzw.pl

ja z tej firmy dostałem ofertę na ok 4,5tys - tylko nie będę jechać przez cała Polskę a to jest w twoich okolicach

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

wejdź na gzw.pl

ja z tej firmy dostałem ofertę na ok 4,5tys - tylko nie będę jechać przez cała Polskę a to jest w twoich okolicach

Tylko to sekwencja u nich jest nie faza ciekła

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzisiaj na meila dostałem wycenę instalacji gazowej IV generacji od Energy Ekspert LPG.

Dedykowaną instalacją do Pana samochodu jest instalacja do silnika wtrysku bezpośredniego IV generacji :
    1. Landi Renzo Direct Dystrybutor Landi Renzo - http://www.egp.pl/landidir.htm

cena 5500 zł http://www.egp.pl/landidir.htm
    Obydwie instalacje Dystrybuowane są przez Landi Renzo, różnią się komponentami i cenami zakupu - ale zasada działania jest identyczna!!!

Gaz do bezpośredniego wtrysku cec**je praca wg. proporcji: 85 % sam. użytkuje gazu, 15 % benzyny
    Ta instalacja w pełni będzie współpracowała z Pana samochodem i da niezawodny komfort jego użytkowania.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pytałeś o swój silnik?

Bo nie ma go na liście, jest tylko BGB

Nie pamiętam jaki silnik miał kolega w B7 TFSI ale miał staga i płacił 4500zł chyba w Dębicy

W stagu też brak silników A4 oprócz 3,2

http://www.ac.com.pl/pl/produkt/369/stag-400-dpi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak, podawałem swoje dane, silnik BWE + VIN podawałem :) a BGB wiele się nie różni od BWE :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja odradzam GZW moja instalka wytrzymała 10 tys km i padła. Pewnie dlatego ze jest Chinska a sterownik w niej tylko jest stag 400 dpi a reszta podzespołów jest firmy magic. A jesli chodzi o jakies naprawy w ramach gwarancji to ciezko sie umówic lub zastać szefa który zajmuje sie regulacja instalacji. Sam jezdziłem kilka razy ale dałem sobie spokój z tym panem bo czesto jest tak ze pana poprostu nie ma w warsztacie w umówionym terminie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pewnie dlatego ze jest Chinska a sterownik w niej tylko jest stag 400 dpi a reszta podzespołów jest firmy magic

Stag jest polski a Magic czeski...i gdzie ta chińszczyzna?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kamil zdecydowanie opisz swój problem na LPG forum.

Sebastian ma tam dużo czasu na potyczki z innymi, a jak widać na regulację nie. :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Aktualnie jakieś nowinki co do lpg?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dla grupy vag jest sterownik uniwersalny stag 400dpi, obsługuje auta do 2012 roku.
    Testowane 1.8fsi spalało 2l pb i 8lpg.
    1l pb na jeden cylinder to minimum.
    Nie wiem dlaczego takie drogie te instalacje skoro sterownik jest tylko droższy 300-400zł, reszta to samo jak do zwykłego auta.
    Jak zmienię B6 na B8 to na pewno sam sobie zamontuje.
    Swoją drogą ciężko znaleźć dobrze wyposażone B8 a już quattro to wogóle.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Aa dokładnie ceny mają z kosmosu..

Nawiasem mówiąc daj znać jakbyś B6 chciał sprzedać :wink:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Podoba mi się B8, zresztą nie tylko mnie, ale jak poczytać ile te silniki chlają oleju to masakra.

Chyba ALT jest lepszy, mniej spala oleju.Więcej usterek w FSI itp.

B8 ładnie wygląda, ale jechać w trasę 1500km, to nie wiadomo co padnie i bańka oleju w bagażniku.LPG już nie takie opłacalne, masakra.

Może by tak B8 kupić z padnietym silnikiem i wstawić zwykły 1.8T

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ciekawe ile taka wymiana by wyszła?..

Czy skrzynia by mogła zostać z któregos silnika pasujące do 1.8T...?

I wgl jakie części wchodziły by w grę 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Silnik by znalazł kompletny za 3tys. Sterownik i wiązką pewnie z 200zł, niewiadomo co ze skrzynią.

B8 ma chyba dłuższe półośki.

Ogólnie to rzeźba totalna, ale czego to Polak nie zrobi.

Ale jaka by była fura B8 z 1.8T z softem na 200-240Km i zwykła sekwencja lpg

Ostatnio widziałem w necie Lanosa z silnikiem 3,2 z vectry

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Napisano (edytowane)

Witam chciałbym się podpiąć pod temat i mam pytanie:

Czy błędy które podałem niżej są błędami silnikowymi wynikającymi z benzyny czy z gazu? - nie wiem czy zgłosić się do mechanika czy do gazownika.

Program który znalazł te błędy to ESI[Tronic] 2.0 Wersja 10.2.2085 wykonane badanie zostało w warsztacie samochodowym, po badaniu odesłano mnie do gazownika. Po rozmowie z gazownikiem odesłał mnie do mechanika.- Kto mnie w Ciu*a robi?

Samochód : Audi A4 b7 2.0T quatrro 250km po czipie Pb+Gaz typ silnika BGB

p1093 Układ paliwowy 2 rząd 1- działanie błędne

p310b Regulacja obwodu niskiego ciśnienia paliwa- Ciśnienie paliwa poza tolerancją

p2008 Klapa ruchoma doładowania/kolektora ssącego -usterka elektryczna

p3138 Klapa ruchoma doładowania/kolektora ssącego  -Różnica regulacji

p0332 Czujnik spalania stukowego 2 -za niski sygnał

p2293 Zawór regulacyjny ciśnienia paliwa - błąd mechaniczny

Edytowane przez Mateusz Pilny

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przed wirusem błędów nie było ?

Może program za bogaty i nie wydalają klamoty ??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

nie wiem jak było przed instalacja gazową bo ja jej nie zakładałem tylko poprzedni właściciel, a te same błędy wyskoczyły przy podpięciu volswagenowskiego kompa zwykłego

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta