Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A8 D3 na 20" :)


Nowak_zg

Rekomendowane odpowiedzi

Masz najpiękniejsze auto na świecie :good: Zawsze A8 było powodem westchnień i przyciągało wzrok:jerk: Tylko co tutaj rezać:dziura:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W s6 miał gaz a silnik też 4.2 i żadnych problemów nie miał, wiec ja też bym to walił w gaz, szczególnie że napewno troche km będzie trzaskał i szybko mu sie zwróci, ważne że zaoszczędzi, a profanacja? Będzie tankował w nocy żeby nikt nie widział hehehe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LPG to profanacja takiego silnika i takiego auta. Jak to będzie wyglądać?

Różni się czymś ten silnik od tego co miałeś w S4 B7:eusathink:

Wyglada identycznie. Tez nie FSI.

---------- Post added at 17:56 ---------- Previous post was at 17:54 ----------

Mam właśnie takie ori 20" w Q7. Myślę nad wymianą na inne. Zapraszam na PW.

Forget-rozstaw inny. A8 ma 5x112 a my 5x130

Tak, dzisiaj niestety odkrylem ze rozstaw inny jak zabralem sie za mycie letnich kol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LPG to profanacja takiego silnika i takiego auta. Jak to będzie wyglądać?

Silnik jak każdy inny dużo chlejący V8, a gaz to jak każde inne paliwo. Tyle że znacznie tańsze... Coraz częściej widuje się drogie fury lejące LPG i ja nie widzę obciachu, raczej zazdrość tankujących inne paliwa.

Nowak, popieram pomysł i gratuluję auta. Żałuję, że eSki nie ogłosiłeś nieco wcześniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz częściej widuje się drogie fury lejące LPG i ja nie widzę obciachu, raczej zazdrość tankujących inne paliwa.

:facepalm:

Tyle w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój gazownik zakłada gaz do coraz droższych samochodów, chyba jeszcze tylko do Bentleya nie zakładał, takie czasy i ceny beny więc się nikomu nie dziwię, sam mam nie mały motorek i gdyby nie LPG to bym sobie w życiu nie pozwolił na taką rozpustę

nie uważam za profanację montażu LPG do takiego motoru

---------- Post added at 00:36 ---------- Previous post was at 00:00 ----------

tak na zakończenie, w czym jest gorsze A8 4,2 PB w gazie od np. A8 albo Q7 w klekocie? założenie jest to samo, fajne, szybkie auto i koszty paliwa całkiem OK a nie na kieszeń Szejka, dlaczego Audi wprowadziło klekota do A8? dlaczego Porsche Cayenne wychodzi w klekocie? z zewnątrz i w środku te auta są praktycznie takie same jak w opdpowiednikach z silnikami na PB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LPG to profanacja takiego silnika i takiego auta. Jak to będzie wyglądać?

---------- Post added at 23:23 ---------- Previous post was at 23:21 ----------

:doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz w życiu miałem auto z LPG i po akcjach, które mnie spotykały uznałem, że nigdy więcej.

Mogę jednak zrozumieć ludzi, którzy ze względów ekonomicznych idą w takie rozwiązania.

Widzę, że dotknąłem drażliwej kwestii. Nie będę w takim razie dalej ciągnął tematu.

Peace! :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20" starczy ... widzialem w zyciu 2 sztuki a8 d3 na 22" i wg mnie to za duzo

moze 21" by bylo ok ... ale mam juz zaklepane te 20" ( takie jak w rs4 b7 tylko ze cal wieksze ) i one prawdopodobnie zagoszcza na aucie

dadam jako ciekawostke ze opona 255/40R19 byla montowana do polowy 2006r / potem przy drugim lifcie ( prostakatne halogeny w kratkach ) weszla opona 275/40R19 / a s8 zawsze mialo 265/40R19

u mnie na 20" bedzie rozmiar poliftowy 275/35R20

Oto te 2x a8 d3 na 20" którym zrobilem fotki:

20110416262.th.jpg 20110416263.th.jpg 20110416255.th.jpg 20110416254.th.jpg

co do gazu, nigdy staram sie nie podejmowac tego tematu poniewaz duzo osob uznaje to za profanacje... przez jakies swoje stare przekonania lub zle doswiadczenia z przeszlosci. Prawda jest taka ze jesli sa dobre komponenty i dobry gazownik to z gazem nie ma zadnych problemow.

Mialem gaz w 1.8T 180KM, znajomy w 250KM s3 1.8T, ja w s6 4.2 340KM, kolega w leonie 2.8 204KM, brat w golfie IV 1.6, i jeszcze zaden nie mial problemow z gazem... w kazdym przypadku ja sam dobieralem instalacje i jedynie zlecalem montaz tego co wybralem do aut ( oprocz s3 ). i nigdy nie bylo zadnego problemu.

Dlatego w a8 tez bedzie lpg ... prawdopodbnie hana2000. 2x ac-r01, stag-300

wole jezdzic kuchenką gazową niż ropniakiem. to moje subiektywne przekonanie. Rozumiem tych co wola rope. Ja wole LPG.

Wczoraj audi zostala juz zarejestrowana i ma PL blachy.

Mam nadzieje ze zagosci u mnie na dluzej niz poprzednie TT i S6

Mimo ze S6 byla mega sztuka i mega igla to jednak caly czas czulem niedosyt ze nie jest to a8 d3 bo od zawsze chcialem miec a8 d3 ... najlepiej w longu... :) niestety nie long ale chociaz polift ;).

idealem z wygladu dla mnie jest ta a8 4.2:

jest to przedlift 2003r zrobiony na polifta 2008r s8

imagesthumb975872800800.th.jpg imagesthumb975868800800.th.jpg

zmienione w stosunku do mojej ma:

zderzak przod s8 / grill s8 / tylna klapa / tylny zderzak / lampy tylne ( ostatni lift ) / wydech / no i oczywiscie felgi i obnizony zawias

zmienione dodatkowo w stosunku do wersji z 2003r:

lampy przednie i maska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idz w tym kierunku co pokazales i bedzie kox a Twoja bedzie lepiej wygladac bo jest czarna i ta fela tez by u Ciebie pasowala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to przedlift 2003r zrobiony na polifta 2008r s8

http://img577.imageshack.us/img577/2650/imagesthumb975872800800.th.jpg http://img836.imageshack.us/img836/1412/imagesthumb975868800800.th.jpg

zmienione w stosunku do mojej ma:

zderzak przod s8 / grill s8 / tylna klapa / tylny zderzak / lampy tylne ( ostatni lift ) / wydech / no i oczywiscie felgi i obnizony zawias

zmienione dodatkowo w stosunku do wersji z 2003r:

lampy przednie i maska

wszystko do zrobienia :thumbup1:

---------- Post added at 12:43 ---------- Previous post was at 12:43 ----------

20" moim zdaniem będzie akurat- wiadomo wejdzie większa ale 20 daje radę w sam raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22" nie zakładaj, bo to zalatuje wiejską imprezą pod remizą:facepalm: Co do A8 D3, to nie wiem dlaczego, ale zawsze bardziej mi się podobał przedlift niż polift - jakieś zboczenie:naughty: Mam nadzieję, że nie spieprzysz tak ładnego auta, jak to dziadostwo srebrne, które pokazałeś:bag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22" nie zakładaj, bo to zalatuje wiejską imprezą pod remizą:facepalm: Co do A8 D3, to nie wiem dlaczego, ale zawsze bardziej mi się podobał przedlift niż polift - jakieś zboczenie:naughty: Mam nadzieję, że nie spieprzysz tak ładnego auta, jak to dziadostwo srebrne, które pokazałeś:bag:

KOval81 przeciez ta srebrna ktora wkleilem to seria s8 po ostatnim lifice... naprawde ci sie nie podoba ;O ?

tak jak pisalem wczesniej .. beda 20" bo to idealny kompromis miedzy wyladem a komfortem.

wszystko do zrobienia :thumbup1:

---------- Post added at 12:43 ---------- Previous post was at 12:43 ----------

20" moim zdaniem będzie akurat- wiadomo wejdzie większa ale 20 daje radę w sam raz

MARCIN607 oczywiscie ze wszystko do zrobienia tylko tez kwestia kosztow ....

nie wiem czy chce mi sie wydawac 15 000zl na to aby zmienic 2 zderzaki, grill, lampy, klape i wydech ;) i zeby wygladala jak s8.

na ta chwile raczej w ta watpie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi takż rzecz, grobo ponad 100 trzeba wyłożyć na takie a8 w de?? może być na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzi mi się jak cholera:whistling: Może to kwestia tego, że nisko siedzi i wygląda, że przód jest mega ciężki, albo się auto załamało w połowie. Polift jak dla mnie to jakieś za eleganckie auto, żeby cudować z zewnętrznym udziwnianiem:wink4:

---------- Post added at 13:40 ---------- Previous post was at 13:39 ----------

powiedz mi takż rzecz, grobo ponad 100 trzeba wyłożyć na takie a8 w de?? może być na pw

Chyba raczej grubo poniżej 100:naughty: A8 są stosunkowo tanie - Audi żeruje tu na eksploatacji i serwisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi takż rzecz, grobo ponad 100 trzeba wyłożyć na takie a8 w de?? może być na pw

taki wypas w niemczech i rocznik jak moj ok 18-20 tys euro w gore ( mowa o polifcie z silnikiem 4.2 )

przedlifty mozna kupic za 11-15 tys euro w miare wyposazone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, spoko, jak dla mnie może być nawet przedlift, kurcze miałem powoli rozglądać się za a6 w sedanie ale a8 bije ją na głowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, spoko, jak dla mnie może być nawet przedlift, kurcze miałem powoli rozglądać się za a6 w sedanie ale a8 bije ją na głowę

ja tez przez pewien czas myslalem nad e60 545i / a6 c6 4.2 / e65 745i / i wlasnie nad a8 d3

ale ze wzgledu na wnetrze i wyglad zewnetrzny zdecydowanie wygralo a8 d3 ;)

no i fotele ... niestety w a6 c6 nie mozna trafic na "komforty" z wentylacja i masazem oraz 4 strefowa klime ;) ... tak samo na wiele innych smaczkow ktore byly tylko w a8 lub w innych modelach wystepowaly bardzo rzadko typu. keyless go, domykanie drzwi, alcantara na podsufitce, deska rozdzielcza w skorze, aut klapa bagaznika... itp

aczkolwiek a6 c6 w kombi tez mi sie bardzo podoba to jednak ... mialem okazje troche pojezdzic a6 c6 i a8 d3 wg mnie kladzie te auto na lopatki ;).

e60 i e65 odpadly ze wzgledu na paskudne wnetrze jak dla mnie.

aczkolwiek mowie .. wszystko jest kwestia gustu, nie uwazam ze tamte auta sa zle .... ale do mnie najbardziej przemabia a8 ... ze wzgledu na gabaryty, lekka linie ( wg mnie duzo ladniejsza niz a6 c6 w sedanie ) oraz najladniejsza deske rozdzielcza z wyzej wymienionych aut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak dla mnie a8 jest piękna, nic dodać nic ując, jedynie w a8 widze jasnę wnetrze, buda ofkors czarna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak dla mnie a8 jest piękna, nic dodać nic ując, jedynie w a8 widze jasnę wnetrze, buda ofkors czarna

ja tez bym wolal jasne wnetrze ale niestety przy samochodach uzywanych ciezko jest znalezc dokladnie to czego sie szuka ;) po 2 miesiacach poszukiwan i tak ciesze sie ze trafilem wlasnie czarnego polifta tak jak chcialem .... z prawie kompletnym wyposazeniem. ( brakuje distronica - czyli radaru utrzymujacego odleglosc, no i tylnej kanapy na fullu ( masazu i wentylacji oraz pelnej regulacji dwoch oddzielnych foteli i systemu multimedialengo z tylu ) ( co w wersjach krotkich a8 jest dosc rzadkie )...

czarne dla mnie tez jest OK ... + czarnego to takie ze bedzie latwiejsze do utrzymania w nalezytym stanie.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...