Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rdza na nadkolach przednich


rakud29

Rekomendowane odpowiedzi

wymienić można tylko jaka pewność, że nie na taki jak masz tylko odmalowany :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie juz tylko lakiernik mial pole do popisu.Auto oddalem mu na tydzien.

Blotniki *rdzewialy juz od wewnetrznej strony.Wyczyscil wszystko i nalozyl od weantrz gruba warstwe jakiejsk miekkiej pasty a na to lakier.Co do rantow blotnika to po polakierowaniu,ladnie nakleil na calym obwodzie przezroczysta tasme 3M.Po zimie ani sladu rdzy.

Szmaciane wygluszenie nad kolami to jedno wielkie g....

Co z tego ze dobrze wycisza skoro lapie piach a potem ten piach wyciera lakier na styku *z blotnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mialem kilka odpryskow na rantach od kamykow.

Po zimie mam calkiem spore ogniska rdzy.

Teraz to juz tylko wymiana blotnikow i dobre zabezpieczenie przed malowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję W B6 i B7 pod lewym błotnikiem na wysokości zawiasu dolnego jest odpowiedzenie z akumulatora i dlatego błotniki rdzewieją na dole :kwasny: mały błąd przy projektowaniu.A nadkola to już inna bajka.W szczególności jak były ściągane i dostał się piach pod rant :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadkola mannnkament Audi ja za wczasu podrzucilem kumplowi autko poodczyscil ranty potem srodek przeciw na rdze i cale nadkola zalane srodkiem do konsereacji razem z rancikiem i rewelka.

Rantu nie widac ale moge wrzucic foto

irr7ukuq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś kupował zamienniki przednich błotników do B7 ?

Jak z ich trwałością spasowaniem i jakością ?

Lepiej szukać używanych oryginałów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Co do rantow blotnika to po polakierowaniu,ladnie nakleil na calym obwodzie przezroczysta tasme 3M.

Co prawda ja nie lakierowałem, sam zrobiłem zaprawki i na to folia... tylko trzeba to zrobic jak jest 20*C i dobrze sie przyłozyc....

Ale potwierdzam ze po zimie zero rdzy tylko jak folia slabej jakosci i zle przyklejona potrafi załapac syfu i odkleic sie od rantu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić fotkę jak wygląda na folia na rancie? Folię zawijałeś do wewnątrz? Czy tylko od zewnętrznej strony nakleiłeś? Bo zastanawiam się czy z tym wywinięciem nie było problemu, bo rant nie jest równy na całej długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nie wstawie fotki ale jutro po pracy jak nie zapomne tak, ogolnie widac ze jest folia i tego nie da sie ukryc jezeli o to chodzi.... folie zawijałem do wewnatrz ale przed tym zdjełem nadkole i wewnetrzny rant wyczysciłem i odtłusciłem zeby ładnie wszystko sie złaczyło

Troche czasu to zajeło bo trzeba w pewnych punktach folie onaczej wycinac o czym wspomniałes wczesniej, ze sa miejsca szersze i wezsze w nadkolu.....

Szczerze jak sie przyłozysz to bedzie OK, ja akurat po stłuczce miałem błotnik w reku i go własnie okleiłem to po zimie nic nie odeszło.... ale za to druga strona robiłem na zamontowantym błotniku i w pewnych miejscach nie przyłozyłem sie i musze na zime poprawic..... ogolnie polecam ten mod bo warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zabezpieczał doraźnie błotniki. mam u siebie lekkie wykwity wewnątrz rantu i nie chciałbym aby to zaczęło iść na widzialną zewnętrzną część błotnika. Mam na stanie cortanin f i bitex i sie zastanawiam co użyć aby to nie postępowało, może ktoś z Kolegów używał chemii z dobrym skutkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zabezpieczał doraźnie błotniki. mam u siebie lekkie wykwity wewnątrz rantu i nie chciałbym aby to zaczęło iść na widzialną zewnętrzną część błotnika. Mam na stanie cortanin f i bitex i sie zastanawiam co użyć aby to nie postępowało, może ktoś z Kolegów używał chemii z dobrym skutkiem?

ja u siebie lakierowałem w tamtym tygodniu. też miałem zamiar tylko lekko zabezpieczyć ale jak zacząłem czyścić to okazało się że szkoda mi straty elementu gdyż niewielkie wykwity okazały się głębiej sporą penetracją. Po oględzinach zrobiłem maskę, lewy błotnik i tylną klapę. szczególnie klapa była tragiczna, tuż przy trzecim stopie pod spojlerem( rdza poszła już pod klej od szyby). wszystko zeszlifowane do blachy. podkład epoksydowy, lakier czarny i bezbarwny 2 warstwy. Trochę kosztowne ale pewne na lata. Wszystko na niemieckich komponentach. Pięknie wyszło, idealnie się rozpłynęło. gdybym tego nie zrobił to za rok musiałbym kupić nowy błotnik i klapę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zaczynają pojawiać się purchle na rantach przednich błotników w mojej A4 czy jest to sens naprawiać czy kupić używki wolne od rdzy i pomalować gdzieś słyszałem że B7 tak mają i ratowanie nic nie da po jakimś czasie znów ruda wyłazi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo sensowniejszym rozwiązaniem jest kupno zdrowych błotników, najlepiej dorwać w tym samym kolorze. Z pewnością dłużej posłużą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2017 o 16:05, tomcio12345 napisał:

Dużo sensowniejszym rozwiązaniem jest kupno zdrowych błotników, najlepiej dorwać w tym samym kolorze. Z pewnością dłużej posłużą :)

Są kolory których dostanie w ori graniczy z cudem.  Np. mój LZ3H.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat :) zakupiłem a B7 z 12.2007 roku i przednie błotniki do wymiany , niestety dziury na wylot , auto zakupiłem uszkodzone ( naprawie sobie sam ) ale po wjechaniu na podnośnik zauważyłem dość sporo oznak korozji , co mnie szczerze zdziwiło , ponieważ uważałem że Audi jest dobrze zabezpieczone , postaram się porobić i wrzucić fotki z procesu  czyszczenia , wytrawienia , i zabezpieczenia Autka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, krzychuziom napisał:

Odświeżam temat :) zakupiłem a B7 z 12.2007 roku i przednie błotniki do wymiany , niestety dziury na wylot , auto zakupiłem uszkodzone ( naprawie sobie sam ) ale po wjechaniu na podnośnik zauważyłem dość sporo oznak korozji , co mnie szczerze zdziwiło , ponieważ uważałem że Audi jest dobrze zabezpieczone , postaram się porobić i wrzucić fotki z procesu  czyszczenia , wytrawienia , i zabezpieczenia Autka ;)

Stare B5tki, ta 95-97 to blachy miały jeszcze solidne. Im młodsze tym gorzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, co prawda wyżej padło już to pytanie ale nie dostrzegłem odpowiedzi. Czy ktoś z Was porwał się na zamiennik? Można znaleźć zamienniki w ocynku do lakierowania lub w kolorze. Bardzo niedroga alternatywa, rozpytałem Pana- twierdzi, że nie ma różnicy z ori. Błotnik ten sam do s-line i bez. Pracują na lakierach bazowych, nie ma możliwości "postarzenia" lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem,

błotniki do wymiany ze względu na rudą, która się zakorzeniła na stałe przez gąbkę przy nadkolach (tylko do wymiany).
Znalazłem zamienniki czy to dobry pomysł:

Czy powinienem jeszcze coś wymienić za wyjątkiem błotników np. gąbkę (może jakiś plastikowy zamiennik? :P)

Jak mogę sprawdzić jaki mam kolor auta (kod), np. przez VIN?, numer koloru: LX7Z.

Mam wersję A4 B7 Avant S-Line.

Edytowane przez Nerus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...