Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Olej na pokrywie zaworów


Iro111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Zuważyłem ostatnio że zbiera mi się coraz więcej oleju na pokrywie zaworów tuż pod korkiem wlewu oleju.

Sprawdziłem korek jest dokręcony, czy to nie są objawy czegoś poważnego? :wallbash:

pewnie uszczelka od pokrywy zaworow juz popuszcza .... :wink4:

albo cos innego . zdejmij oslone silnika i przyjrzyj sie dokladnie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Zuważyłem ostatnio że zbiera mi się coraz więcej oleju na pokrywie zaworów tuż pod korkiem wlewu oleju.

Sprawdziłem korek jest dokręcony, czy to nie są objawy czegoś poważnego? :wallbash:

pewnie uszczelka od pokrywy zaworow juz popuszcza .... :wink4:

albo cos innego . zdejmij oslone silnika i przyjrzyj sie dokladnie ....

...możliwe też że puszcza uszczelka pod korkiem. Korek w ASO 10-20 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...możliwe też że puszcza uszczelka pod korkiem. Korek w ASO 10-20 PLN

tez moze ...

a od R8 za 100 zł .... :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie jest to jakaś groźna usterka, czy powinienem to jak najszybciej naprawić :?: Bo u mnie też taki objaw zauważyłem :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie jest to jakaś groźna usterka, czy powinienem to jak najszybciej naprawić :?: Bo u mnie też taki objaw zauważyłem :kwasny:

ale dokladnie to jeszcze nie wiemy jaka usterka :naughty: .. zdjecia by sie przydaly ....

[wszystko napisane wyzej to przypuszczenia]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie jest to jakaś groźna usterka, czy powinienem to jak najszybciej naprawić :?: Bo u mnie też taki objaw zauważyłem :kwasny:

ale dokladnie to jeszcze nie wiemy jaka usterka :naughty: .. zdjecia by sie przydaly ....

[wszystko napisane wyzej to przypuszczenia]

Oki, to postaram się pstryknąć jakieś foto, ale dopiero jutro wieczorkiem je wstawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:> Panowie może trochę odstaje od tematu ale o korku będzie i oleju :> Mam pytanie słyszałem że jak auto chodzi na wolnych obrotach i odkręcę korek wlewu oleju to nie powinien ani kropki oleju wypluć w górę patrz (ręka jak przyłoży się zamiast korka) jeśli silnik jest w dobrej kondycji . Więc korek powinien być szczelny tak czy inaczej ale mokry od oleju to źle czy normalne??? U kolegi w Arosie otworzyłem tak korek i samo powietrze bez gramu oleju u mnie kropka za kropką na dłoni aż ręka czarna . Myślę że raczej fatalnie ale auto dobrze ciągnie oleju nie bierze od wymiany do wymiany i ogólnie lata :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...