Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Alternatywa dla katalizatora


sardo

Rekomendowane odpowiedzi

55/110


ludzie zamiast katów wstawiajcie albo Dp z kwasu albo rurę i tyle. jeśli chodzi o drugą sonde to żaden problem jeśli jest jedziesz do tunera i ją wyłączasz w programie i tyle nie wieżcie w żadne tulejki i emulatory to strata kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja u siebie wywaliłem kata przy wspawywaniu nowej plecionki,wstawiłem rurę 60mm i brzęczy (jak polonez) od 2000 obr.

mam pytanie czy jak wstawię taki tłumik to pomoże?

http://allegro.pl/tlumik-uniwersalny-przelotowy-fi-60mm-gwarancja-i5160773055.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja identyczny wstawilem do v40 1.8 115 KM i powiem ze szalu tez nie bylo byl metaliczny podzwiek moze nie taki glosny ale jak soe ceni cisze to po pewnym czasie zaczal wku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy co wstawić zamiast kata (niestety ruda zrobiła swoje) bo widzę ze zdania są podzielone

zależy mi na ciszy w aucie :) a nie pierdzeniu jak w polonezie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zamiennik czyli tłumik przelotowy i nowa plecionka, sa gotowe na aleedrogo za ok 200 zł. jest cicho, trurbo nieco szybciej wstaje, troszke bardziej smierdzi z wydechu i ciut poddymia...

jeżdze tak od ok 15 tyś i poza zapachem i poddymianiem zero problemów.

Edytowane przez icemerc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Icemerc, Ty masz AVG, czy do AFN też podejdzie ten zamiennik kata?

Chodzi mi o plecionke + zamiennik kata, żeby to był gotowy komplet.

Jak możesz to podaj linka z alledrogo, kupie... wymienie (ok. godzinki roboty) i mam nadzieje że to pomoże.

Moja plecionka jest kijowo wspawana no i jed dłuższa bo 120mm długości, plecionka jest wygięta na jedną stronę i mocno przenosi drgania na karoserie.

Poduchy pod silnikiem i skrzynią wymienione a środkowy tunel i kierownica aż dudni :/

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Icemerc, Ty masz AVG, czy do AFN też podejdzie ten zamiennik kata?

Chodzi mi o plecionke + zamiennik kata, żeby to był gotowy komplet.

Jak możesz to podaj linka z alledrogo, kupie... wymienie (ok. godzinki roboty) i mam nadzieje że to pomoże.

Moja plecionka jest kijowo wspawana no i jed dłuższa bo 120mm długości, plecionka jest wygięta na jedną stronę i mocno przenosi drgania na karoserie.

Poduchy pod silnikiem i skrzynią wymienione a środkowy tunel i kierownica aż dudni :/

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Ja też chcę wywalić kata i wstawić gotowca z alle**o, z tym, że ty masz AFN, ja AHH, ale jak porównywałem oba silniki wizualnie to chyba będzie to samo.

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6103106317&reco_id=37f81056-079e-11e6-b93e-026bf6f83b5a&ars_rule_id=201

Są jeszcze za niecałe 200 zł, ale tutaj masz od razu uszczelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link :)

Wg. opisu na stronie to podejdzie do AFN.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast musze kupić bo mam lipnie wspawaną plecionke która nie leży "luźno" lecz jest wygięta w jedną stronę przez co nie tłumi drgań, tylko je przenosi na karoserie.

W tej puszcze zamiennika jest jakaś spirala czy jest pusta?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak apropo tłumika od gruchota z allegro zamiast kata do ADR'a. Z początku byłem zadowolony bo w stosunku do pustej puszki po kacie było ciszej, ale teraz mam wrażenie że jest bardzo głośno. Myślę że wstawię po prostu rurę na jego miejsce i ocenię wtedy czy jest duża różnica w głośności i w tym denerwującym brzęczeniu. Zobaczę wtedy czy nie ma jakiś problemów z tym tłumikiem że przez to jest głośniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nic nie bylo prosze moderatora o usuiecie posta .

Edytowane przez bartez80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem ten zamiennik kata od gruchota i niepokoi mnie dziwny gwizd podczas mocniejszego przyśpieszania w zakresie obrotów 2000-3000 na starej puszce tego nie było , miał ktoś taki problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy silnikach z turbo po wywaleniu kata słychać gwizd od turbiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy silnikach z turbo po wywaleniu kata słychać gwizd od turbiny.

Kolego to wiem ale kata wcześniej też nie było i turbo gwizdało ale nie aż tak bardzo . Teraz przy deptaniu w okolicy 2000 obr jakoś dziwnie gwizda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wstawiał ktoś może tłumik środkowy od b4 tdi? Kiedyś czytałem, że zdaje egzamin. Też szukam rozwiązania bo jazda "polonezem" jest męcząca.

Sent from out of space.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...