Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż tempomatu A4 B5


krzyniek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Posiadam A4 '99 Avant 1.8 benzyna ARG (rok modelowy 2000), na tabliczce w bagażniku mam oznaczenie OL2. Czy Taka manetka będzie odpowiednia? Wystarczy ją zamontować, podłączyć kabelki do kostki, zaprogramować VAGiem i będzie działać? Jeżeli potrzebujecie więcej informacji z chęcią je udzielę. Z góry dziękuję za odpowiedz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta nie będzie pasować - potrzebujesz manetki podwójnej z małą wajchą pod włącznik światła - takie same manetki jak w A4 b5 są np. w A8 D2 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Banan napisał:

ta nie będzie pasować - potrzebujesz manetki podwójnej z małą wajchą pod włącznik światła - takie same manetki jak w A4 b5 są np. w A8 D2 

 

A jeżeli posiadam fabrycznie zamontowane manetki podwójne? Jest możliwość wymiany tylko tej jednej(bez tempomatu na Taką z tempomate)? Potrzebuję dokupić coś jeszcze czy wystarczy sama manetka?

Czy Taki zespół manetek powinienem zakupić i zamontować całość w miejsce moich?

Edytowane przez skejcikk1
Więcej informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak moźesz podmienić sama tylko e musi być z takiej z podwójną wiec i tak łatwiej całość założyć 

 

Co do reszty pytania to wiązka potrzebna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2018 o 17:21, Banan napisał:

 

Co do reszty pytania to wiązka potrzebna 

Da radę kupić taką wiązkę na allegro/Olx? Pod jaką nazwą tego szukać?

Edit:
A jeśli kupię manetki od Sedana to da radę jakoś zmontować manetki moje stare od Avanta z sedanem, żeby było sterowanie wycieraczką na klapie? Ewentualnie sama manetka lewa  z tempomatem da radę wymienić samą manetkę lewą?

Edit2:
Mógłby mi ktoś podać numery wiązki i manetek?

Edytowane przez skejcikk1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie mam małe A może i duże pytanie :D ogólnie pacjent A4b5 1.9 Di 75km 99 rok sedan. Mam takie pytanie trochę sobie auto doposażam . Chciałem zamontować u siebie tempomat. I mam takie pytanie. Znalazłem SAM  tempomat z kostką. Sprzedawca twierdzi że będzie pasować nie trzeba całego tego pająka chodzi mi że wszystkich manet ek. Wystarczy od niego tempomat i tylko podłączyć g o do mojego pająka na dwie śruby i podłączyć kable. Zgadza się ? Jak tak to bym kupił. Jeżeli chodzi to zbędnego A s r nie mam i Fisa  również. Kto podpowie co robić co i jak. Dzięki wielkie 

Edytowane przez Dawidepd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manetki już mam, kupione od kolegi z forum, wiązke kabli będę miał oryginalną za tydzień (kupiłem na ebay.de) kumpel mi przywiezie.

Mam nadzieję, że będzie wystarczyło tylko wpiąć piny do kostki w ECU, vagcom zakodować i będzie śmigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolego jak będziesz pierwszy to napisz jak Ci to poszło. Ja zamówiłem manetk e ale sama lewa stronę z wiązka całą i kostkami ma być. Jutro ma być wysłana ale montaż dopiero w sobotę albo za tydzień. Więc jak coś daj znać jak Ci poszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2018 o 08:52, Dawidepd napisał:

No kolego jak będziesz pierwszy to napisz jak Ci to poszło. Ja zamówiłem manetk e ale sama lewa stronę z wiązka całą i kostkami ma być. Jutro ma być wysłana ale montaż dopiero w sobotę albo za tydzień. Więc jak coś daj znać jak Ci poszło

Najwcześniej poniedziałek/wtorek będę montował. Mam całe manetki i taką wiązkę zamówiłem. Teraz zobaczyłem, że kable ma jednokolorowe wszystkie. Jak będę montował postaram się pocykać kilka fotek podczas pracy i może jakieś filmiki. Dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, skejcikk1 napisał:

Najwcześniej poniedziałek/wtorek będę montował. Mam całe manetki i taką wiązkę zamówiłem. Teraz zobaczyłem, że kable ma jednokolorowe wszystkie. Jak będę montował postaram się pocykać kilka fotek podczas pracy i może jakieś filmiki. Dam znać :)

Mi przyjdzie w czwartek całą kompletna z kablami i wtyczki za 60zł. Cena chyba spoko ? Będę robił w sobotę teraz. Daj nr na priv albo konto na face pogadamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie A może i Panie też:) 

Kupiłem tempomat oryginalny za 60 zł oczywiście używany, miała przyjść całą lewa połowa jednak głupi ktoś przysłał mi tylko manetk e oczywiście z całą wiązka i kostkami. Trochę problemów było dobrze ja zamontować u mnie ale poszło za którymś razem. Ciągle było coś nie tak A to długie świeciły A to kierunek z długimi. Na szczęście się udało i wszystko jest prawidłowo. Ale to początek , teraz etap podłączenia tempomat u. Kto był by mi w stanie pomóc podłączył. Chciałem zrobić tak jak na opisie ale doszedłem do etapu rozliczenia białej kostki. Chciałem wyjąć tak jak tam pisze w dół. Ale ani rusz. Kto podpowie jak tam się dobrze dostać i ja wyciągnąć. ? Wiem że może i tu jest napisane , ale dodam że nie czytałem 40 stron trochę nie mam czasu. Ale może by się ktoś znalazł kto by mógł mi jakoś pomóc. Jak jest ktoś z łóżkiego albo Wielkopolski to bym mógł nawet przyjechać postawie dobra % albo zapłacę jak kto woli. Czekam na odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Z poważna sprawa do was pisze. Tempomat podłączony za pierwszym razem v a g pokazał ok jadę nie działa. Dałem mu trochę preparatu drugi test działa na wieczór działa rano działa po południu zero reakcji znowu trochę preparatu kanał 006 nic zero. Rozłożył em g o całkowicie brudny był. Złożyłem całego v a g pokazuje G 00 SG 1620. Czyli ok? Ale i tak zero reakcji ciągle pokazuje w kanale 006 0000 nic nie reaguje podczas jazdy to samo. Co może być proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempomat zamontowany, wszystko ładnie działa. No jedynie przycisk FIX ciężko chodzi. Dzięki Dawidepd za pomoc z podpięciem napięcia.

Teraz pytanie z innej beczki. Jest jakiś sposób żeby podłączyć jakąś ikonkę, diodę cokolwiek co by sygnalizowało załączenie tempomatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2018 o 15:23, skejcikk1 napisał:

Tempomat zamontowany, wszystko ładnie działa. No jedynie przycisk FIX ciężko chodzi. Dzięki Dawidepd za pomoc z podpięciem napięcia.

Teraz pytanie z innej beczki. Jest jakiś sposób żeby podłączyć jakąś ikonkę, diodę cokolwiek co by sygnalizowało załączenie tempomatu?

A po co chcesz taka diod e? Jak g o całego otworzyłem na aucie. 15 min pracy na części pierwsze i wszystko zrobione ładnie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Dawidepd napisał:

A po co chcesz taka diod e? Jak g o całego otworzyłem na aucie. 15 min pracy na części pierwsze i wszystko zrobione ładnie działa

Samochód mojej kobiety, w służbowym (VW UP!, Skoda Citigo!) ma taką ikonę na desce i wie kiedy jest włączony a kiedy nie. Dla wygody użytkowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zamontować do swojej Audi tempomat, spróbuję z tym poradnikiem podjąć się tego zadania. Poradzę sobię nie mając za dużego doświadczenia z taką majsterką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2018 o 10:52, Harbonnet napisał:

Mam zamiar zamontować do swojej Audi tempomat, spróbuję z tym poradnikiem podjąć się tego zadania. Poradzę sobię nie mając za dużego doświadczenia z taką majsterką?

Kolego też o tym myślałem pierwszy dzień doszedłem do komputera zobaczyłem jak tam jest i mówię nie nie dam rady. Na drugi dzień mówię A spróbuje. I powiem Ci że to nic trudnego. Tylko dostać się do kostki i po robocie można powiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś może podać nr katalogowy pinów wchodzących w biała kosztkę albo pokazać na zdjeciu jak wyglądają.

Chcę mieć komplet zanim zacznę wszystko rozbierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...