Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż tempomatu A4 B5


krzyniek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może być taka możliwość, że tą wiązkę od tempomatu mogę mieć już w środku, mimo że nie mam oryginalnie tempomatu? 
Mam ecu 16bit.

Edytowane przez lolekw660i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemożliwe - tylko są przewody od ECU do wtyczki łączącej z wiązką kabiny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie musze ciagnac kabli od ecu? Tylko musze wcisnac przewody w istniejaca kostke i drugiej jej część wpiac w manetke , dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak teoretycznie wg poradnik z pierwszej strony  - wszystko tam jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Banan Skąd mogę wziąć pin z kostki z tą blaszką okrągłą od tempomatu bo brakuje mi 1-nego właśnie pina a nie chce tam pompeliny strzelać? Ostateczność to strzele luta z kablem w pin w manetce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mam problem z podłączeniem wiązki do białej wtyczki a mianowicie od wtyczki wychodzą kable poza pinem nr 8, moje pytanie brzmi gdzie w takim razie podłączyć jeden z przewodów? skoro z pinu nr 8 nie wychodzi żaden przewód w stronę ECU.

z góry dziękuje za pomoc

1.9 tdi 90km AHU 99r lift

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,
Odgrzeję kotleta, mam 1.6 ANA 2000r, elektroniczny pedał gazu,czujniki hamulca oraz sprzęgła, więc wydaje mi się, że tempomat powinien poprawnie działać montując go wg opisu ze strony 1. Mam rację?

Edytowane przez marmur911
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Czy ten temat jeszcze żyje?

Potrzebuje kupić manetkę z tempomatem i wiązką do mojej a4b5 98r. 1.9tdi 90KM AHU.

Ma ktoś na zbyciu?

Będę działał zgodnie z instrukcją i zobaczymy co się wymodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2021 o 14:49, mehonay napisał:

Cześć. 

Czy ten temat jeszcze żyje?

Potrzebuje kupić manetkę z tempomatem i wiązką do mojej a4b5 98r. 1.9tdi 90KM AHU.

Ma ktoś na zbyciu?

Będę działał zgodnie z instrukcją i zobaczymy co się wymodzi ;)

Jeśli będziesz robił sam wiązkę (jest to dość proste)  to mam całe wiadro kostek, więc jak sobie znajdziesz manetkę, to myślę, że coś Ci dopasuję za symboliczną kwotę

Edytowane przez marmur911
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marmur911 napisał:

Jeśli będziesz robił sam wiązkę (jest to dość proste)  to mam całe wiadro kostek, więc jak sobie znajdziesz manetkę, to myślę, że coś Ci dopasuję za symboliczną kwotę

o super. Dzięki.

znalazłem manetkę, ale zamiennik. nie widać nigdzie oryginału, co mnie zdziwiło, bo całkiem niedawno (z jakieś 2lata temu) szukałem i było od gnoma tego na popularnym serwisie aukcyjnym.

odezwę się jak znajdę tylko vag-com do pobrania i sparuję interfejs, bo nie mogę sobie poradzić, i jak kupię manetkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie.

Mam Avancika 99r z 1.9tdi AFN pod maska , założyłem manetkę od tempomatu dorobiłem wiązkę i wpiąłem się w wiązkę przy samym ECU jak w pierwszych postach ktoś opisuje i niestety tempomat mi nie działa wręcz bym powiedział uziemia auto(nie odpala), jak odepnę pin 1 od manetki auto wraca do życia . Czy byłby ktoś tak miły i podesłał schemat podłączenia tempomatu do mojego modelu silnika z tego rocznika i komputera na 2 kostki ? Z góry dzięki !! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 
 idąc trochę na skróty spytam czy  ten  zestaw  wystarczy  żeby   dołożyć tempomat ?

ALLEGRO.PL


czy potrzeba jeszcze coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dzięki temu forum udało mi się podłączyć tempomat. Manetkę miałem z allegro a wiązkę sam zrobiłem.

Manetkę musiałem naprawić. Brak długich świateł i tempomat słabo działał. Rozebrałem, przeczyściłem i teraz diała jak nowa. 

Jakby ktoś chciał to mogę pomóc na Śląsku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy  taka manetka jak na zdjęciu  będzie pasowała do A4B5  99 ?
  widziałem taką  u kolegi w golfie 4 i wg mnie jest  jakaś  bardziej intuicyjna

Screenshot 2022-03-07 at 19-38-37 MANETKA TEMPOMAT NOWY MODEL VW GOLF 4 IV BORA.png

Edytowane przez z@mela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będzie , w B5 manetka jest razem z włącznikiem świateł zupełnie inna konstrukcja 

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK  
 mam zamontowana  taka  jak ma być    tylko zastanawia mnie  montaż przewodu czarnego (4-6)   pod  pin nr 10   jak 10 jest pustym oczkiem chyba że  źle liczę piny  w wtyczce .

Gniazdo.JPG.1a7c714f5acb8dce9dfe7acae7634b6e.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pustego nie liczysz , to jest wtyczka 15 pinowa a nie 16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako iż jestem nowy na forum to się przywitam - dzień dobry wszystkim.

 

Jeżdżę AUDI A4 B5, '97 1.9TDI AFN, sedan (przedlift) już od paru dobrych lat. Dopiero ostatnio stwierdziłem że jak już tyle lat ze mną jest to może czas coś zmodyfikować. Na pierwszy ogień chciałbym dołożyć tempomat. Przy okazji zastanawiam się czy jest możliwość dołożenia czasowego wyzwalacza wycieraczek.

 

Obecnie mam najbardziej podstawową manetkę - odpowiednio z lewa kierunkowskaz i światła, a po prawej wycieraczki.

actual_01.JPG.f14ce6556edcb1d5870e757236d9e470.JPG
actual_00.JPG.3f43579af5c26a79da378a56f08e6ed0.JPG

 

W związku z tym pytanie pierwsze: czy chcąc dołożyć tempomat mogę dokupić jedynie jedną manetkę od kierunków i wymienić zamiast starej? np z tego linka: OLX (tutaj sprzedawca nie dołącza kostki co może być problemem)
manetka_only_01.JPG.b5d17974976aef2fff4d3657e76e4fe7.JPG

 

A może konieczne jest wymiana całego przełącznika zespolonego (np. stąd OLX)
tempomat_assembly_02.JPG.533449e8b5cd4a7692a44021371adb7a.JPG


No ale wymieniając już całego pająka chyba warto byłoby dołożyć ten czasowy wyzwalacz (np stąd, komplet z kostką której nie mam: OLX). Z tego co czytałem trzeba zmienić przekaźnik na numer 99 (357 955 531, link: OTOMOTO)
tempomat_czasowka_03.JPG.cc751cf3f584d69e963c3d2d82ab9ae2.JPG

 

Jeżeli jest ktoś w stanie pomóc na początku drogi modyfikacji mojej a$ to będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...