Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż tempomatu A4 B5


krzyniek

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli masz przepustnicę sterowaną elektronicznie a nie linką to będzie bardzo podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć chciałem dołożyć do swojej a4 b5 1.9 tdi 99r. tempomat i mam pytanie czy można zaadoptować przełącznik od a6 o nr 8L0 953 513 J 01C) czy trzeba szukać numeru jak w poście u góry tj.4d0953513p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od a6 Ci nie podpasi, bo a6 miała osobny włącznik świateł, a a4 ma dwie manteki w jednej, po lewej stronie

---------- Post dopisany 15-12-2012 at 21:02 ---------- Poprzedni post napisany 14-12-2012 at 20:10 ----------

a ja mam jeszcze pytanie, czy chcąc dokładać tempomat do mojego polifta z AVG powinienem bardziej się sugerować opisem pod AJM czy pod AFN (inny temat)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć chciałem dołożyć do swojej a4 b5 1.9 tdi 99r. tempomat i mam pytanie czy można zaadoptować przełącznik od a6 o nr 8L0 953 513 J 01C) czy trzeba szukać numeru jak w poście u góry tj.4d0953513p

jeśli już tak chcesz kombinować to szukaj od a8 (np PRZEŁĄCZNIK ZESPOLONY MANETKA AUDI A8 LIFT 99-02r (2798367840) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. )

ale najlepiej od a4 (np. MANETKA KIERUNKOWSKAZÓW AUDI A4 2000 R (2822749540) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ) [cena najniższa jaką widziałem za manetkę]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Krzyśku za pomoc kupie tą manetkę od a4 i będę podłączał tempomat jak będę miał chwile . Napiszę jak mi poszło jeszcze raz dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pewnie że tylko lewa manetka.

na ebay.de były nowe (tzn manetka, i wiązka z kostką i pinami) po ok 100-120e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepchnij ją do środka - natnij czarną taśmę izolacyjną i ściągnij ją w dół ... ogólnie ciężki dostęp ale nie niewykonalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepchnij ją do środka - natnij czarną taśmę izolacyjną i ściągnij ją w dół ... ogólnie ciężki dostęp ale nie niewykonalne

No niestety lipa...

Nie sądziłem że na takim czymś polegnę, a już wiązka zrobiona, rozebrane wszystko etc.. eh :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężki dostęp to mało powiedziane - dobrze jakbyś miał pomocnika który od góry ją naciśnie i spróbuj sięgnąć ją leżąc w nogach kierowcy

Ja odkręciłem jeszcze listwę z przekaźnikami a także przewód masowy oraz śrubę trzymający tą ramkę w której są te gniazda , trochę gimnastyki , poranione ręce - sam dałem jakoś radę , potem jeszcze rozebrać tą białą kostkę , wpiąć te piny ( kolejna mordęga :) )

Tu masz fotkę znaleziona w necie gdzie masz podważyć:

3WhiteConnector-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ja na dziś już odpuściłem, poskładałem graty w środku, kiere, manetkę itd, wiązkę wpiąłem w manetkę, odpaliłem autko i tyle,

jutro albo w poniedziałek będę działał z tą wtyczką, musi jakoś pójść, ale fakt, też sobie jakoś porozkręcam te przekaźniki.

Mogę jedynie potwierdzić, że manetki z A8 pasują idealnie do A4 :) (tylko też trzeba uważać na lift'y)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamontowałem dzisiaj do swojej a4 1.9 tdi 99r. AFN tempomat według opisu krzycha miałem upragniona kostke koloru białego i dołożyłem do niej piny nie było to aż tak bardzo trudne trochę rękę chciałem sobie połamać ale dałem rade i tempomat śmiga bez zarzutu serdeczne dzięki za pomoc .ps w krakowie w auto specialu chcieli 18zł za 1 pina ale miałem instalacje z innego auta i dopasowałem sobie takie piny wielkie dzięki pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj dokończyłem montaż w swoim AVG, i rozpiska pinów, kolorów pasowała, wszystko działa :banan::dancing::dancing:

P.S. dziwne uczucie jak autko samo jedzie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aja dzis dorwalem caly pajaczek z manetka tempomatu i od fisa za 100zl polift wiec okazja byla.w srode montaz calosci bo swiatla znikaja tak oryginalna manetka sie skonczyla ale przy okzaji tempomacik bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, co prawda jeszcze nie zaglądałem do skrzynki ECU i nie wiem jak to dokładnie wygląda, ale nie łatwiej będzie użyć takich złączek jak niżej? Dokładanie pinów do kostki jest dość kłopotliwe z tego co widzę:whistling:

Złącze przewodu 1mm kw. czerwone - kpl.10szt (2857317794) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że łatwiej jest się wpiąć do przewodów idących z wtyczki tej białej kostki

(do gniazda wtedy nie musimy pinów dokładać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...