Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż tempomatu A4 B5


krzyniek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też jestem w trakcie montowania tempomatu w mojej furce i mam pytanko. Jako że w Irlandii ciężko trafić na dobrą pogodę musiałem podzielić robotę na 2 etapy, 1 kable z ecu przeciągnąć do środka (zrobione) i 2 założyć manetkę i wpuścić wiązkę w kolumnę. Na ten moment mam wiązkę gotową i postanowiłem sprawdzić czy wszystko gra jak należy zanim zmienię manetki. Powiedzcie mi czy jak podepnę drugą manetkę z tempomatem na kolanie (tylko z tą jedną wtyczką tempomatu do niej) i aktywuję tempomat w ecu to powinno hulać? Bo tak zrobiłem i tempomat nie działa. W meas block kanał 6 - okno 3 pokazuje się procentowo wciśnięty pedał gazu (jak naciskam nogą) a w 4 oknie tylko zmienia się wartość z 0.0 na 0.1 w zależności czy tempomat jest włączony na suwaku czy nie. Poprostu nie wiem czy dobrze polutowałem kable w ecu (może któryś się odpiął?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zasilanie z pomaranczowej kostki pin 8 do pinu 5 w manetce. Jak wlacze zaplon i miernikiem sprawdzam reakcje na pinach manetki to pokazuje sie napiecie po kliknieciu przyciskow lecz komputer tego nie widzi. Dlatego pytam czy musza manetki byc zlozone razem aby to dzalalo.

---------- Post dopisany 05-01-2013 at 00:51 ---------- Poprzedni post napisany 04-01-2013 at 15:32 ----------

Tempomat działa, problemem były kable przy ecu. Jako że robiłem to 1 stycznia to sklepy były zamknięte musiałem kabelki polutować i jeden się ruszał. dzisiaj kupiłem szybko złączki i wszystko pospinałem. Manetka dalej na kolanie ale przynajmniej wiem że działa.

Btw manetki nie muszą być skręcone do testów, ja jeździłem tak :)

Dodaje zdjęcia dla potomnych jak to u mnie wyszło.

http://img844.imageshack.us/img844/3943/dsc0865pz.jpg

manetka na fotelu hulała jak trza :)

http://img541.imageshack.us/img541/6264/dsc0867i.jpg

a tutaj zdjęcie białej kostki z zaznaczonymi pinami na których pojawiał się prąd przy klikaniu na manetce. W razie jak by się komuś przydało

http://img191.imageshack.us/img191/4237/dsc0866d.jpg

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie. Wybaczcie głupio tak startować z pytaniem w pierwszym poście na forum, ale po przeczytaniu 30 stron tego tematu czuję się jak po sylwestrze, z lukami w pamięci;), proszę o rozpiskę jak to podłączyć do ECU bo za cholerę nie ogarnę dzisiaj tego tempomatu... w C4 zajęło mi to godzinę tutaj kilka godzin spędziłem przy kompie i bez efektów...

Pacjent: A4 B5 AFN 1997 manual

ECU 028 906 021 GN (jak to wygląda można wklepać w szukajkę albo kliknąć w link poniżej) sęk w tym, że pinologia jest owszem, ale dla posiadaczy magicznej białej kostki lub nowszych kompów. Szkoda mi trochę ECU, na podłączanie metodą prób i błędów. Kostki w kolorach jakie były podawane w poprzednich postach nie licząc tej sławnej białej posiadam, lecz kolory kabli różnią się od wskazanych w rozpiskach, dlatego uznałem za zasadne by wpinać się bezpośrednio do wiązki ECU.

Komputer ma 68 pinów. Manetka i kostka są zgodne z rozpiską.

https://lh5.googleusercontent.com/-wGMZCiOlIqc/UPBr3HOgWHI/AAAAAAAAFEs/Iji4_58nOrU/s912/Zdj%25C4%2599cie0710.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-_-KWZcc4xj0/UPBsZWStqyI/AAAAAAAAFE4/U1a0kptBi7g/s912/Zdj%25C4%2599cie0711.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz kolego a ja poszukałem i nawet na tym forum znalazłem :)

http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/b5-afn-1z-montaz-tempomatu-227619/#post2840449

Schemat wygląda w następujący sposób:

Manetka------ECU

1-------------58

2-------------34

3-------------35

4 i 6----------66

5-------------bezpiecznik na plus

edit: nie jestem pewien na 100% ale raczej piny beda te same co w afn'ie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu i ja doposażyłem swoje ANB o ten przydatny bajer:naughty:

Montaż przeprowadzony według opisu z białą kostką oczywiście (którą wyciągnąłem w stronę ECU), piny z instalacji od anglika za free:wink:

Manetka nieco się przywieszała ale po obfitym czyszczeniu śmiga jak powinna.

Vagiem można sprawdzić w grupie 66 (widocznie benzyny tam mają) a wartości przedstawiają się następująco:

czwarte okienko

aus - 0000

ein - 0011

auf - 1011

fix - 0111

drugie okienko - brake position 1000

hamulec wciśnięty - 1011

sprzeglo wciśnięte - 1100

Dzięki Krzyniek za świetny i dokładny opis :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie troszkę zgłupiałem. Mam poliftowe AVG to wpinam się w białą kostkę czy przy ECU. pada śnieg więc licho zerkać pod maskę a chce sobie niezbędne info przygotować. W tym temacie piszecie że białe kostki wystepują tylko przy pompowtryskach, a w temacie bliżniaczym w temacie o montażu tempomatu do 1Z i AFN do 98roku piszą, że w poliftach sposób montażu taki jak w AJM...

---------- Post dopisany 16-03-2013 at 12:32 ---------- Poprzedni post napisany 11-03-2013 at 16:32 ----------

już wiem że pod białą kostkę, gdyby autor tematu dopisał parę przydatnych szczegółów w 1 poście, które wynikły w trakcie dalszej rozmowy to byłoby łatwiej i bez ciągle powtarzajacych się tych samych pytań. I nie wiem czy ja się mylę ale tempomat powinien byc podłaczony pod bezpiecznik nr 11 (5A) - Urządzenie do regulacji prędkości, a nie pod 32 (20A) - sterowanie silnikiem jak proponuje Krzyniek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - bezpiecznik nr 11 (5A) ale to zostało napisane zaraz w 2 poście a także wynika z wlepki opisującej bezpieczniki:wink:

Moim zdaniem można by zaktualizować temat o wersje silników w których ten opis się sprawdza lub dopisać że dotyczy wszystkich poliftów (z przepustnicą sterowaną elektronicznie) a nie tylko AJM:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już zrobione i działa. Fajna sprawa i przydaje sie, żeby tylko autostrada A2 była jak najdłużej bezpłatna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dotyczy A4 B5 lift '99r 110 KM

Jestem po lekturze całego posta i pojawia się w moim przypadku mały dylemat tj. podłączenie tempo do białej wtyczki zgodnie z rozpiską jak poniżej

pin w kostce manetki pin w białej kostce kolor kabla w kostce białej

6 mostek z 4 --------------------> 10 -------------> czarno-biały w moim przypadku jest kolor czarno-żółty

3 --------------------------> 9 -------------> czerwono-żółty

2 --------------------------> 8 -------------> niebieski

1 --------------------------> 7 -------------> czerwono-szary

5 (zasilanie) ----------> z pinem 8 ale w pomarańczowej kostce! ------> kolor czerwono-biały

czy mogę bezpiecznie podłączyć się pod przewód czarno-żółty

Proszę o odp. bo car rozkręcony stoi w garażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj sie moich wytycznych i nedzie OK

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj sie moich wytycznych i nedzie OK

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Abadur jest sprawa TheViP podlaczyl według rozpuścić powyżej ale. Nie miał Kabla biało czarnego w białej kostce tylko czarno żółty pod pinem 10

Pokazuje się literka G na vagu po naciśnięciu pedałów sprzęgła i hamulca oraz przy włączeniu manetki wszystkie wartości ok a tempo nie działa i przyspieszenie i zwalnianie.

Wszystko sprawdziliśmy 3 razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzcie kodowanie

I to tez moze pomoc:

www.audiklub.org/forum/viewtopic.php?f=1&t=78131

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzcie kodowanie

I to tez moze pomoc:

www.audiklub.org/forum/viewtopic.php?f=1&t=78131

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Tempomat aktywowany - w błędach wywala:

00671 - Cruise Control Switch (E45)

25-00 - Unknown Switch Condition

czyli że kodowanie jest ok, co jeszcze zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to byc problem z czujnikiem nz pedale sprzegla

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po wciśnięciu sprzęgła vag odczut robi że jest dobrze. Nie działają tylko przyciski + i -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po wciśnięciu sprzęgła vag odczut robi że jest dobrze. Nie działają tylko przyciski + i -

Przy przełączaniu + i - w ogóle nigdy nic się nie zmieniło na vagu? jak przeskoczy raz na jakiś czas to przełącznik zabrudzony albo zmęczony życiem. Spróbuj przeczyścić kontaktem. Jak nic nie reaguje ani w jedną ani w drugą stronę nawet po czyszczeniu to sprawdź jeszcze raz czy wszystko dobrze podpięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Audi A4 B5 1.8T ANB ten poradnik też zadziała?

w kodach mam:

0L2 = Pedał przyŚpiesz. z modułem elektronicznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Audi A4 B5 1.8T ANB ten poradnik też zadziała?

Tak, wszystko będzie hulać. ja montowałem według tego poradnika i nie miałem problemu przy montażu:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...