Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż tempomatu A4 B5


krzyniek

Rekomendowane odpowiedzi

To mam rozumieć, że ten mod działa tylko z AJM?

Wysłane z mojego GT-I9001 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z autami które mają elektroniczną przepustnicę. W twoim przypadku jeśli masz zwykłą na linkę tempomat też jest możliwy ale wymaga trochę więcej inwestycji bo potrzebna byłaby ci dodatkowo pompka która steruje przepustnicą i sterownik tego wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za informację.

Jestem dopiero na etapie zbierania informacji o A4 B5 lub B6 jeszcze przed zakupem. Ostatnio zrobiłem ten błąd, że najpierw kupiłem auto, a potem zacząłem czytać opinie o tym co kupiłem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu kupował bym auto w ful opcji i tempomat już by tam był pomędzy B5 a B6 wielkich różnic nie znajdziesz jedynie cenowe tak mi się wydaje nie sugeruj się opiniami tylko kup to co lubisz w dobrum stanie bo wszystkie auta się psują nawet nowe,,

---------- Post dopisany 04-01-2014 at 20:36 ---------- Poprzedni post napisany 03-01-2014 at 22:40 ----------

A ja mam pytanie czy numer na tempomacie ma znaczenie ja mam 4D0 953 513 P. i chcę go założyć co trzeba sprawdzić żeby po darmo nie rozbierać W instrukcji którą znalazłem jest podany 513M CO OZNACZA TA LITERKA . CZY ZADZIAŁA..
ktoś wie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manetka z P ma napisy po niemiecku a z M po angielsku - na 99% obie poliftowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak zakodować tempomat polskim vagie 4.9 i jakie jest kodowanie dla AFN

Prawdopodobnie takie jak w opisie, w pierwszym poście :wink: A nie łatwiej ściągnąć normalnego Vaga i zrobić według instrukcji ? Ściągnij sobie Vaga 409.1, jest tego pełno w necie i działaj według instrukcji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamontowałem tempomat, mam oryginalną wiązkę, z białą kostką włącznie, poprzekładałem piny jak należy, ale wisi osobno czarno-niebieski kabelek, czy to zasilanie do pinu 8 w pomarańczowej kostce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, mam problem,przymieżałem sie do montażu tempomatu w mojej A4, manetkę mam, kostkę jakąs dostalem z 6 żoltymi kablami do lutowania, moja a4 to ostatnia B5 2001r AJM, pierwsze rozebralem dolną czesć kokpitu i obudowe ECU, wyciaglem biala kostkę, rozebrałem ją, wysuwając element z niej i nigdzie nie mam poznaczonych pinów jak i na dolnej czesci kostki ktora zostaje w listwie jak i na gornej czesci ktora wypialem do gory, nigdzie nie ma pinow, ponadto w kostce nie mam żądnego czarnego koloru, prawie wszystkie kable są dwu kolorowe, do tej dolnej czesci kostki ktora zostaje w listwie idzie 9 kabli o kolorach : brazowy z zielonym, czerwony z zielonym, szary, biały z czerwonym, czerwony z czarnym, brazowy z czerwonym, zolty z brazowoym, zolty z zielonym i szary z zoltym i tyle.

Z manetką tempomatu dostałem kostkę z 6 zoltymi ucietymi na koncu kablami ktore trzeba lutowac, pinow nie mam poznaczonych i nie wiedzialem jak i gdzie podpiąć zeby czegos nie upalić. Kiery i starej manetki nie zaczelem jeszcze sciagac nawet. Ktoś pomożę czemu nie mam pinów i rózne kolory kabli? Może przez to ze to ostatnie wydanie B5 czyli 01r?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz pierwszy post ze zrozumieniem

Na kolory do końca nie zwracaj uwagi w różnych rocznikach mogą się różnić , ważne są piny czyli opcja braku wiązki.

Na kostce od manetki i na samej manetce są numery pinów przyjrzyj się dobrze.

W tym linku masz ładnie pokazaną białą kostkę www.audi-sport.net/vb/a4-s4-forum-b5-chassis/125261-a4-b5-cruise-control-retrofit-instructions-pictures.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kostce od manetki i manetce mam piny zgadza się, ale nie wiem gdzie podpiąć mam w biała kostkę jak tam nie widziałem żadnych pinów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a w tym linku co podałem wyżej masz zdjęcia - tam są puste miejsca więc musisz kupić te piny , no chyba że nie ma kabli w tej górnej części białej czyli wtyczki - w tym poście podałem numer części tych pinów z kabelkami http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/b5-ajm-montaz-tempomatu-19883/index27.html#post2812705

musisz mieć tak samo jak u mnie bo mam też rocznik modelowy 2001 - auto mam z końca września 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kostce od manetki i manetce mam piny zgadza się, ale nie wiem gdzie podpiąć mam w biała kostkę jak tam nie widziałem żadnych pinów....

zrób i wrzuć fotki swojej białej kostki jeśli możesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje żeby mi na szybko ktoś napisał gdzie się wpinać przy ecu w silniku AVG. Albo chociaż wskazał numer posta w którym temat był poruszony:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

tempomat podłączony, poległem przy vag-comie, po wpisaniu 11463 i kliknięciu do It, okienko się zamyka, lecz już nie chce mi sie połączyć z kompem, musze wyłączyc zaplon i właczyc, zeby program mi się znów połączył, literka G mi się nie pojawia, czy to możliwe, że musze się zalogować do ECU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Proszę o porade odnośnie montazu tempomatu w mojej A4 B5, autko z 04.1996 roku, silnik 1.9 TDI AFN.

Czytając tego posta od początku do końca - niektórzy pisza o montazu do AFNa w tym poście -

OK! Bezpośredni montaż do ECU - OK! - sprawdzam i wg. nich jest -

1 pin z tempomatu do pinu 8 w kostce żółtej (przewód CZARNY) 39 PIN 2 rząd 15 pin od lewej

2 pin z tempomatu do pinu 1 w kostce żółtej (przewód niebieski) 35 PIN 2 rząd 11 pin od lewej

3 pin z tempomatu do pinu 8 w kostce czarnej (przewód czerwono-żółty) 36 PIN 2 rząd 12 pin od lewej

4 pin z tempomatu do pinu 9 w kostce żółtej (przewód czarno-żółty) 67 PIN 1 rząd 21 pin od lewej

5 pin z tempomatu do pinu 1 w kostce brązowej (przewód czerwono siwy) 59 PIN 1 rząd 13 pin od lewej

6 mostek z 4

I TU WYSTĄPIŁ ZONK -

A u mnie wygląda to tak:

PIN 38 - czarny,

PIN 34 - niebieski,

PIN 35 - czerwono - żółty,

PIN 66 - czarno-żółty,

PIN 59 - czerwono-siwy,

PIN 67 - brak przewodu,

PIN 36 - brak przewodu,

Niby liczenie kolejności się zgadza tylko pytanie czy ktoś omyłkowo nadał złe numery przewodom... wygląda to na przesunięcie o 1 pozycję z każdego...

Tego nie będe poruszał ... Wolę ustrzeć innych i abyście pomogli mi rozwiać wszelkie wątpliwości odnośnie montażu w tych starszych - najstarszych modelach A4.

I tu moje pytanie:

Mam podłączać wg. tego schematu spokojnie? =

Dopiero na 30 stronie tego posta użytkownik KUKLEX opisał schemat najbardziej pasujący pod moje ECU:

Manetka------ECU

1-------------38

2-------------34

3-------------35

4 i 6----------66

5-------------bezpiecznik na plus - bezpośrednio spod przekażników + po stacyjce i pod dodatkowy bezpiecznik w skrzynce w wolne gniazdo numer 11,

Wg tego zgadza się wszystko jak u mnie i chce mieć 100 % że jak tak podłaczę to będzie działać i nic się nie uszkodzi.

Dziękuję serdecznie za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na życzenie kolegi piotrple wywalilem swoje fotki ktore zamiescilem jakies 6 lat temu, jako ze wprowadzały w blad przy podlanczaniu tempomatu w 1z.... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam Audi a4 b5 polifcie 1999r silnik afn i żaden z opisów nie pasuje :kwasny:

Może wy coś pomożecie bo już nie wiem co mam robić :(

To kable z białej kostki

wlt1lj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...