Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż tempomatu A4 B5


krzyniek

Rekomendowane odpowiedzi

+ 12 ma być stałe czy dopiero po zapłonie :mysli:

nie zastanawialiśmy się nad tym :mysli: chyba nie robi różnicy, ale lepiej jak to będzie po zapłonie :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mam to zrobić tak jak zaznaczyłem na zdjęciu bo nie chce czegoś spieprzyć :decayed:

22vf1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grippen nie rób wiochy zrób w połowie wiązki odejście na bezpieczniki i tam poszukaj +12 po zapłonie, przy okazcji zrobisz bezpiecznik tam na kabelku lub pod poz. 11 ale potrzebne będą ori wsuwki do bezpiecznika mini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wiem i nie robię wiochy przynajmniej się staram wiem że mam to zrobić tak w połowie tylko mi chodzi czy mam lekko izolacje ściągnąć i przylutować kabelek z manetki, bo ori wsuwki to będo przy manetce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grippen nie rób wiochy zrób w połowie wiązki odejście na bezpieczniki i tam poszukaj +12 po zapłonie, przy okazcji zrobisz bezpiecznik tam na kabelku lub pod poz. 11 ale potrzebne będą ori wsuwki do bezpiecznika mini

A do kturego plus po zaplonie ?????????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinujecie coś strasznie.

Wycieczka do ASO i kupno pinów od strony białej wtyczki - niewielki koszt.

Dostajesz się do bialej wtyczki - rozłączasz i dolną część przeciskasz do środka.

Wewnątrz pod kierownicą szukasz przeciśnięta kostę - wiązka będzie krótka to trzeba naciąć kawałek czasną izolację by zeszła ci niżej i było wygodniej do dalszych robótek.

Zarabiasz wszystkie piny, wpinasz kostkę od strony manetki po czym opisujesz wszystkie przewody.

Skręcasz wiązkę tkaninową taśmą izolacyjną i w połowie mniejwięcej robisz odejście jednego kabelka (tego od +12V) - w stronę bezpieczników.

Układasz wiązkę, rozpinasz dolną połówkę białej kostki (bez obaw wpięte tam piny sie nie rozsypią), zapodajesz w odpowiednie miejsca cztery kabelki. Odejście na +12V przepuszczasz przez gniazdo pozycja 11 (ale potrzebne są piny do bezpieczników mini) lub stosujesz bezpiecznik na kabelku (coś takiego grosze kosztuje), zasilanie przypinasz do listwy która jest głębiej za bezpiecznikami koło przekaźników - wcześniej sprawdzasz próbnikiem w której jest +12V po załączeniu zapłonu.

Zapinasz VAGa aktywujesz i sprawdzasz czy jest OK.

Składasz wszystko i na tym koniec.

Nic nie trzeba ingerować w oryginalną instalację i dolutowywać się w kabelki.

Absolutnie nie polecam podpinanie się pod inne bezpieczniki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adadur zauważ że nie wszyscy mają białą kostkę :naughty: w tych autach co osobiście dokładałem tempomat ta kostka była, więc dołożenie tempomatu było szybkie i przyjemne :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A które nie mają? Benzyniaki może... Mi się zdaje że wszystkie A4 TDI maja takową kostkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem te do tzw II liftu nie mają tej kostki, co do benzyny to ona ma (z tym że w tym benzyniaku którym montowałem to on też jest po II lifcie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas nie ma białej kostki

i chodzi mi tylko o to że według schematu np:

38 pin kostki komputera wychodzi z niego kabel i jest poprowadzony gdzieś do środka samochodu to po prostu mam się w niego wpiąć lekko izolacje ściągnąć i przylutować kabelek z pinu 3 z manetki. tak jak na rysunku: czy inaczej bo trochę nie kapuje czy ten kabelek mam wyciągnąć i zamiast tego kabelka wpiąć ten manetki wydaje mi się że chyba nie, tylko tak mam zrobić jak na rysunku i zresztą kabelków tak samo prawda pomóż mi. zdjęcie poniżej

kostkalh4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas nie ma białej kostki

i chodzi mi tylko o to że według schematu np:

38 pin kostki komputera wychodzi z niego kabel i jest poprowadzony gdzieś do środka samochodu to po prostu mam się w niego wpiąć lekko izolacje ściągnąć i przylutować kabelek z pinu 3 z manetki. tak jak na rysunku: czy inaczej bo trochę nie kapuje czy ten kabelek mam wyciągnąć i zamiast tego kabelka wpiąć ten manetki wydaje mi się że chyba nie, tylko tak mam zrobić jak na rysunku i zresztą kabelków tak samo prawda pomóż mi. zdjęcie poniżej

kostkalh4.jpg

TAK JAK NA RYSUNKU !!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam kiedy prześledzić tego ale jak nie ma białej kostki to napewno jest inna. W benzyniakach może to być różnie z powodu braku elektronicznego pedału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam takie pytanie jak kupywalem audi koles powiedzial ze mam tempomat nie za bardzo wiem czy go mam jak to sprawdzici jak go się włacza?jak sie bawie komputerem tam pokazuje sie jakas predkosc np 100 km 40 km nie wiem o co chodzi i czy to opcja od tempomatu czy jakas średnia prędkośc etc.? dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego radzisz22 na 3 stronie tego watku masz opis jak dziala tempomat i jak wyglada http://www.a4-klub.pl/smf/b5_ajm_montaz_tempomatu-t30224.30.html wypowiedz - Krzyniek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie znajde opis montażu t-matu z fotami do AEB 1998r

jakie powinno być fabryczne oznaczenie kabli, manetki i kostki?????

za info serdeczne dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam taki problem otwierając funkcje 01-ENGINE login-11 wpisuje kod 11463 do it wyskakuje komunikat Login Code Not Accepted by Controller ,nie wiem co jest nie tak ,przypomne że moje audi ma oryginalnie założony tempomat 1.8t AEB tempomat mój nie działa proszę o odpowiedz co jest nie tak czy to wina programu czy sterownika [br]Dopisany: 27 Grudzień 2008, 18:59_________________________________________________czy jest ktoś w stanie mi pomóc?proszę aby się ktoś odezwał[br]Dopisany: 28 Grudzień 2008, 18:56_________________________________________________proszę o pomoc ponieważ chcę sprawdzić tempomat który mi nie działa robie krok po kroku tak jak opisaliście , nie wiem czego to morze być wina czy wersja programu vag jest odpowiednia,czy też przewód bardzo proszę o pomoc[br]Dopisany: 28 Grudzień 2008, 19:07_________________________________________________

witam wszystkich mam taki problem otwierając funkcje 01-ENGINE login-11 wpisuje kod 11463 do it wyskakuje komunikat Login Code Not Accepted by Controller ,nie wiem co jest nie tak ,przypomne że moje audi ma oryginalnie założony tempomat 1.8t AEB tempomat mój nie działa proszę o odpowiedz co jest nie tak czy to wina programu czy sterownika [br]Dopisany: 27 Grudzień 2008, 18:59_________________________________________________czy jest ktoś w stanie mi pomóc?proszę aby się ktoś odezwał[br]Dopisany: 28 Grudzień 2008, 18:56_________________________________________________proszę o pomoc ponieważ chcę sprawdzić tempomat który mi nie działa robie krok po kroku tak jak opisaliście , nie wiem czego to morze być wina czy wersja programu vag jest odpowiednia,czy też przewód bardzo proszę o pomoc

[br]Dopisany: 29 Grudzień 2008, 18:23_________________________________________________dzięki widze że wszyscy mnie olewają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...