Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż tempomatu A4 B5


krzyniek

Rekomendowane odpowiedzi

ej nikt Cię nie olewa !!! może pomyśl że np nikt z nas nie miał okazji montowania tempomatu/ sprawdzania jego działania w 1.8T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki widze że wszyscy mnie olewają

jeśli masz gaz sterowany linką to tempomat w Twoim aucie to nie taka prosta sprawa, wpisanie kodu nic nie da gdyż jest sterowany podciśnieniowo i jest sporo "maneli" do sprawdzenia.

-sterownik

-pompa podciśnienia

-włącznik przy pedale sprzęgła

-zawory pneumatyczne i wężyki

-siłownik pneumatyczny

-włącznik przy kierownicy

gdybyś potrzebował jakiś schemat z ETKI to pisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie przepustnica jest sterowana linką a tempomat jest sterowany pompą podciśnienia czy jest możliwośc tempomat sprawdzić Vagiem tylko jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest możliwośc tempomat sprawdzić Vagiem tylko jak?

sygnały z manetki sprawdzasz w silniku - grupa 6 - i przedostatnie okno

wyłączony tempomat - 000000

wyłączony tempomat z "vor dem Einrastpunkt"-nie mam pojecia o co chodzi - 000010

włączony tempomat - pozycja EIN - 000011

pozycja AUFN - 001011

wciśnięty FIX - 000111

wciśnięty hamulec - 010011

wciśnięte sprzęgło - 100011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w grupie 6 nie ma nic na temat tempomatu chyba że cos robie nie tak wogóle nie widze żadnej opcji z tempomatem co może być nie tak czy to wina przewodu może mój przewód to OBD2 KL a nie OBD2 KKL i w tym tkwi problem[br]Dopisany: 29 Grudzień 2008, 21:02_________________________________________________proszę dokładnie mi opisać krok po kroku co mam w cisnąc i wpisać żeby sprawdzić tempomat[br]Dopisany: 29 Grudzień 2008, 21:10_________________________________________________czy ma ktoś jakiś pomysł?[br]Dopisany: 29 Grudzień 2008, 21:24_________________________________________________prosze o odpowiedz?[br]Dopisany: 29 Grudzień 2008, 21:37_________________________________________________Posiadam przewód OBD2 KKL poniewarz przewó OBD2 KL nie współpracuje z VAG 409.1 czy to prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma innej opcji sprawdzenie tempomatu vagiem jak ten o ktorym pisal Krzyniek

Wchodzisz w 1 ENGINE - pozniej blok nr 6 i jesli dobrze pamietam to pokazuja sie 4 okna , a w 3 od lewej bedzie odczyt dotyczacy tempomatu o ktorym pisal Krzyniek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki jutro sprawdze :mysli:[br]Dopisany: 01 Styczeń 2009, 20:05_________________________________________________Witam odnośnie tempomatu AEB sterowany linką milicie sie chyba że robie cos nie tak to mnie poprawcie otwieram-

Vag com 409

01-engine

meas. blocks-08

group 006 i tutaj nic nie ma na temat tempomatu są takie opcje Engine Speed - Engine Load -Intake Air Temperature- Altitude Level Correction -więc nic nie ma na temat tempomatu ,czy maił ktoś coś wspólnego z tempomatem pneumatycznym bo koledzy mający tempomat elektroniczny tu mi nic chyba nie pomogą prosze o pomoc?

[br]Dopisany: 31 Styczeń 2009, 14:54_________________________________________________

dzięki jutro sprawdze :mysli:[br]Dopisany: 01 Styczeń 2009, 20:05_________________________________________________Witam odnośnie tempomatu AEB sterowany linką milicie sie chyba że robie cos nie tak to mnie poprawcie otwieram-

Vag com 409

01-engine

meas. blocks-08

group 006 i tutaj nic nie ma na temat tempomatu są takie opcje Engine Speed - Engine Load -Intake Air Temperature- Altitude Level Correction -więc nic nie ma na temat tempomatu ,czy maił ktoś coś wspólnego z tempomatem pneumatycznym bo koledzy mający tempomat elektroniczny tu mi nic chyba nie pomogą prosze o pomoc?

[br]Dopisany: 31 Styczeń 2009, 14:55_________________________________________________

dzięki jutro sprawdze :mysli:[br]Dopisany: 01 Styczeń 2009, 20:05_________________________________________________Witam odnośnie tempomatu AEB sterowany linką milicie sie chyba że robie cos nie tak to mnie poprawcie otwieram-

Vag com 409

01-engine

meas. blocks-08

group 006 i tutaj nic nie ma na temat tempomatu są takie opcje Engine Speed - Engine Load -Intake Air Temperature- Altitude Level Correction -więc nic nie ma na temat tempomatu ,czy maił ktoś coś wspólnego z tempomatem pneumatycznym bo koledzy mający tempomat elektroniczny tu mi nic chyba nie pomogą prosze o pomoc?

[br]Dopisany: 31 Styczeń 2009, 14:54_________________________________________________

dzięki jutro sprawdze :mysli:[br]Dopisany: 01 Styczeń 2009, 20:05_________________________________________________Witam odnośnie tempomatu AEB sterowany linką milicie sie chyba że robie cos nie tak to mnie poprawcie otwieram-

Vag com 409

01-engine

meas. blocks-08

group 006 i tutaj nic nie ma na temat tempomatu są takie opcje Engine Speed - Engine Load -Intake Air Temperature- Altitude Level Correction -więc nic nie ma na temat tempomatu ,czy maił ktoś coś wspólnego z tempomatem pneumatycznym bo koledzy mający tempomat elektroniczny tu mi nic chyba nie pomogą prosze o pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempomat pneumatyczny w Audi A4 jest taki sam jak w Audi 80 w skład układu wchodzą: "gruszka" przy przepustnicy, pompka, wężyki i dwa zaworki upustowe przy pedałach

Pompka podcisnienia do tempomatu posiada 3 wyprowadzenia.

Przewód czarno/czerwony lub czarno/niebieski należy podłączyć do plusa akumulatora, a pozostałe dwa przewody naprzemiennie do minusa akumulatora. W zależności id tego który przewód podłączymy do minusa załączy nam się pompka podciśnienia lub zaworek upustowy powietrza. [br]Dopisany: 09 Luty 2009, 22:27_________________________________________________

Tempomat pneumatyczny w Audi A4 jest taki sam jak w Audi 80 w skład układu wchodzą: "gruszka" przy przepustnicy, pompka, wężyki i dwa zaworki upustowe przy pedałach

Pompka podcisnienia do tempomatu posiada 3 wyprowadzenia.

Przewód czarno/czerwony lub czarno/niebieski należy podłączyć do plusa akumulatora, a pozostałe dwa przewody naprzemiennie do minusa akumulatora. W zależności id tego który przewód podłączymy do minusa załączy nam się pompka podciśnienia lub zaworek upustowy powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki widze że wszyscy mnie olewają

jeśli masz gaz sterowany linką to tempomat w Twoim aucie to nie taka prosta sprawa, wpisanie kodu nic nie da gdyż jest sterowany podciśnieniowo i jest sporo "maneli" do sprawdzenia.

-sterownik

-pompa podciśnienia

-włącznik przy pedale sprzęgła

-zawory pneumatyczne i wężyki

-siłownik pneumatyczny

-włącznik przy kierownicy

gdybyś potrzebował jakiś schemat z ETKI to pisz

co masz na myśli mówiąc "sprawdzenia"??

mógłbyś rozwinąć??

ja mam gaz sterowany linka co muszę zrobić/kupić prócz manetki żeby wszystko działało?

z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co masz na myśli mówiąc "sprawdzenia"??

mógłbyś rozwinąć??

ja mam gaz sterowany linka co muszę zrobić/kupić prócz manetki żeby wszystko działało?

z góry dzięki za odp.

mówiąc o sprawdzeniu miałem na myśli te elementy:

-sterownik

-pompa podciśnienia

-włącznik przy pedale sprzęgła

-zawory pneumatyczne i wężyki

-siłownik pneumatyczny

-włącznik przy kierownicy

to wszystko musiałbyś kupić i połączyć ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki w tym momencie odechciało mi się posiadać tempomat :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempomat pneumatyczny w Audi A4 jest taki sam jak w Audi 80 w skład układu wchodzą: "gruszka" przy przepustnicy, pompka, wężyki i dwa zaworki upustowe przy pedałach

Pompka podcisnienia do tempomatu posiada 3 wyprowadzenia.

Przewód czarno/czerwony lub czarno/niebieski należy podłączyć do plusa akumulatora, a pozostałe dwa przewody naprzemiennie do minusa akumulatora. W zależności id tego który przewód podłączymy do minusa załączy nam się pompka podciśnienia lub zaworek upustowy powietrza. [br]Dopisany: 09 Luty 2009, 22:27[hr

Czyli jeśli bezpośrednio podepniemy te przewody, to pompka powinna sie odezwać? Już mnie powoli wkurza ten tempomat, vagiem nie da sie sprawdzić, wiec musze zacząć szukać kolejno zaczynając pewnie od pompki. No i u mnie nie ma bezpiecznika od tempomatu, a przecież jakoś musi to byc zabezpieczone. A w którym miejscu znajduje sie ten sterownik tempomatu? Może przy sterowniku coś nie łączy? Jeśli ktoś ma jakieś pomysły to chetnie wysłucham

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum znalazłem fotke sterownika i u mnie w aucie też to jest (pod airbagiem pasażera). Aluminiowa skrzyneczka wielkości paczki papierosów, jast na niej napisane: gr- steuergerat 5GA 004 397-16, ma wejście 12-pin. Sprawdzałem przewody wchodzące do tego sterownika probówką i po wciśnięciu FIX na jednym z pinów pojawia sie +. Na innym po przełączeniu na EIN pojawia sie +, a po wciśnieciu AUFN gaśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już znalazłem i wiem o który sterownik Ci chodziło, nie wiem jak go przegapiłem :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co masz na myśli mówiąc "sprawdzenia"??

mógłbyś rozwinąć??

ja mam gaz sterowany linka co muszę zrobić/kupić prócz manetki żeby wszystko działało?

z góry dzięki za odp.

mówiąc o sprawdzeniu miałem na myśli te elementy:

-sterownik

-pompa podciśnienia

-włącznik przy pedale sprzęgła

-zawory pneumatyczne i wężyki

-siłownik pneumatyczny

-włącznik przy kierownicy

to wszystko musiałbyś kupić i połączyć ze sobą.

Ha. Mam te wszystkie graty założone, tylko manetka jest zwykła. A zastanawiałem się, co to jest. Chyba założę manetkę i podjadę do elekrtyka żeby mi podłączył. A jak się nie zdecyduję do wywalę to wszystko i będzie do opchnięcia prawie kompletny tempomat pneumatyczny do AEB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to do podłączenia ale trzeba się pobawić, działa to tak czujnik prędkości jest podłączony do licznika po czym licznik pokazuje nam prętkość ale w liczniku impuls z czujnika prędkości jest przetwarzany na sygnał gala który idzie do sterownika Tempomatu następnie sterownik steruje pompą podciśnienia i zaworkiem upustowym znajdującym się przy pompce ważne jest aby układ pneumatyczny był szczelny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie zasadnicze pytanie czy w audi nie ma takiej kostki co można było by się wpiąć???chore dla mnie to jest żeby rezac instalacje aby tempomat założyć to jak to robią jak fabrycznie zakładają??? tez tną kable?????????????????przeczytajcie ten temat tam jest kostka specjalistyczna http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=130151

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarek3251 jezeli chodzio o zeciora to juz pare osob zakladalo tempomat i nikt nie znalazl jakis kostki specjalnie przeznaczonych do wpiecia tempomatu.... a co do ori niewiem jak to jest ale podejrzewam ze poprostu pod dany pin nie podlaczony jest jeden kabel tylko dwa i nic wtedy nie masz ciete w instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...