Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż tempomatu A4 B5


krzyniek

Rekomendowane odpowiedzi

mi w 1z koles wpiol sie zaras przy kompie

racja, trzeba się wpiąć bezpośrednio do ECU w tą dużą wtyczkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:embarrassed: a jest od tego jakas dokladna instrukcja?? Bo tego chyba nigdzie nie widzialem :kwasny:[br]Dopisany: 02 Wrzesień 2008, 23:24_________________________________________________Wpinanie bezposrednio w ECU mnie troche przeraza, tymbardziej ze nie moge znalesc dokladnej instrukcji. Moze odwiedze jakiegos "specjaliste" tylko ktos sie tym moze zajac w okolicach Szamotul lub ewentualnie w Poznaniu? I ile samo podlaczenie moze kosztowac? Chociaz lubie sam grzebac w swoim autku i chetnie bym to sam zrobil gdyby byla jakas instrukacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest :good: ja ją mam tyle że po niemiecku

chodzi o piny

57-czerwony(kolory kabelków z wiązki od tempomatu, jak w moim opisie)

38-czarny

75- niebieski

76- biały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest :good: ja ją mam tyle że po niemiecku

chodzi o piny

57-czerwony(kolory kabelków z wiązki od tempomatu, jak w moim opisie)

38-czarny

75- niebieski

76- biały

Kurcze nie moge tego zrozumiec, moze mi ktos to wytlumaczyc tak na chlopski rozum :> z ktorego nr na kostce manetki mam sie podlaczyc pod np. czarny przewod lub nr. np. 30 w kostce ECU

NP.

kostka tempomatu kolor, kabla lub nr zacisku

1 niebieski 30

2 zielony 55

3 i . t.d.

4

5

6

To jest tylko przyklad, bede bardzo wdzieczny bo nie rozumiem niemieckiego i nie potrafie tego sam rozwiazac. Z gory bardzo dziekuje :notworthy:[br]Dopisany: 03 Wrzesień 2008, 23:34_________________________________________________nikt mi nie pomoze ;( :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W silnikach 1.9 AFN, 1Z nie wpina się w białą wtyczkę (biała wtyczka tylko jak w temacie silniki na pompowtryskach)

1 pin z tempomatu do pinu 8 w kostce żóltej (przewód czerwono-biały)

2 pin z tempomatu do pinu 1 w kostce zółtej (przewód niebieski)

3 pin z tempomatu do pinu 8 w kostce czarnej (przewód czerwono-żółty)

4 pin z tempomatu do pinu 9 w kostce żółtej (przewód czarno-żółty)

5 pin z tempomatu do pinu 1 w kostce brązowej (przewód czerwono siwy)

Jak dobrze pamiętam - zakładałem wg tego schematu u siebie w 1.9 TDI AFN 97r.

pawlo podeslal mi kiedys taka rozpiske

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minely juz dwa dnii nic :(

sorrka moja wina ale nie miałem czasu na tyle żeby się nad tym skupić :embarrassed:

i tu mam mały problem bo nie wiem czy w tym opisie co mam po niemiecku jest podany kolor kabla i pin pod który podpiąć czy kolor kabla z tego pinu

ale leci to tak:

Z manetki 4 i 6 łączymy z 38 pinem kostki z ecu

3 z 57------II---------

2 z 75 ------II----------

Biały z 76 -------II---------- ( i tu jest pewien problem bo biały to w wiązce to

jest zasilający, ale pozostał nam pin nr 1 z manetki więc to pewnie o niego chodzi i on idzie na 76 ) resztę ogarniemy we wtorek na spocie

znalazłem takie coś i może się przydać (tyle że po niemiecku) http://www.a4-freunde.de/pdf/gra_b5_diesel.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f16mysliwiec , który wybierasz ze sposobób pod kostki czy ECU?? Nie chcialbym ryzykować spaleniem ECU? A jest to możliwe przy złym podłączeniu , czy tylko poprosu nie będzie działał tempomat?

[br]Dopisany: 08 Wrzesień 2008, 15:10_________________________________________________

1 pin z tempomatu do pinu 8 w kostce żóltej (przewód czerwono-biały)

2 pin z tempomatu do pinu 1 w kostce zółtej (przewód niebieski)

3 pin z tempomatu do pinu 8 w kostce czarnej (przewód czerwono-żółty)

4 pin z tempomatu do pinu 9 w kostce żółtej (przewód czarno-żółty)

5 pin z tempomatu do pinu 1 w kostce brązowej (przewód czerwono siwy)

Jak dobrze pamiętam - zakładałem wg tego schematu u siebie w 1.9 TDI AFN 97r.

pawlo podeslal mi kiedys taka rozpiske

Nudzilo mi sie i podłaczyłem zgodnie z powyższym. Niestety tempomat żyje, ale nie działa.

Nie wykazuje błędów, ale nie dziala jak powinien. Po podłaczeniu Vaga i wejsciu w 1- Engine , a po tem w blok 06 pokazuje mi :

Cruise Control:

000000 - gdy przelacznik jest na aus

000001 - --- II ---- na EIN

000101 - gdy wcisniety jest FIX

001001 - ------II----- --II-- AUFN

100001 - -----II-------- pedał hamulca

Wegług niemieckiej instrukcji brakuje jednej pozycji, gdy 1 jest na drugim miejscu 0000010. Nie wiem, czy cos jest nie tak z kabelkami ( zła kombinacja ) czy cos innego. Łączenie kabli i podłączenie przełącznika oceniam na 99,99% że jest OK. I co teraz?? :chytry: Próbować podłączyc do ECU , czy tutaj cos poprawić ??[br]Dopisany: 08 Wrzesień 2008, 20:49_________________________________________________Moze troche zle to napisalem. Prawie kazde pozycja jest zle , bo tylko w tej 000000 nie ma jedynki na 2 miejscu od prawej , a na kadej innej powinna byc. Czyzby to tylko pomylka z kablemi? Kurde to nie mozliwe. a dlaczego nie wyskakuje blad tampomatu na VAGU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a piny z tempomatu 4 i 6 połączone sa razem??

kiedys tam zakładałem znajomemu tempomat w afnie i z tego co pamietam, to tez czegoś tam nie pokazywał vag, ale na drodze wszystko działało jak należny, tempomat dziala chyba dopiero powyzej 40 czy 50 kmh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a piny z tempomatu 4 i 6 połączone sa razem??

kiedys tam zakładałem znajomemu tempomat w afnie i z tego co pamietam, to tez czegoś tam nie pokazywał vag, ale na drodze wszystko działało jak należny, tempomat dziala chyba dopiero powyzej 40 czy 50 kmh.

tak, ma kolega mostek zrobiony 4 z 6.

z tego co wiem to nie sprawdzał w akcji tylko vagiem.

tempomat działa od 30km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem Vag-em , w akcji i nie dziala. W czasiej jazdy nic sie nie dzieje po wcisnieciu przyciskow. Dzisiaj bede mial czas to sprawdze wszystko jeszcze raz. A mostek 4-6 mam zrobiony[br]Dopisany: 10 Wrzesień 2008, 06:08_________________________________________________sprawdzilem polaczenie kabli przy ECU i jest idealnie tak samo jak pisal dropsone. Polaczeni przy tempomacie nie moge teraz sprawdzic , bo mi sie ukrecil klucz od odkrecania od poduszki i bede go mial dopiero za 2h. Juz zaczyna mnie to denerwowac. Moze jeszcze raz sprobuje dezaktywowac i aktywowac tempomat.

f16mysliwiec podlaczales swoj sprzet? Jak jest u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem Vag-em , w akcji i nie dziala. W czasiej jazdy nic sie nie dzieje po wcisnieciu przyciskow. Dzisiaj bede mial czas to sprawdze wszystko jeszcze raz. A mostek 4-6 mam zrobiony[br]Dopisany: 10 Wrzesień 2008, 06:08_________________________________________________sprawdzilem polaczenie kabli przy ECU i jest idealnie tak samo jak pisal dropsone. Polaczeni przy tempomacie nie moge teraz sprawdzic , bo mi sie ukrecil klucz od odkrecania od poduszki i bede go mial dopiero za 2h. Juz zaczyna mnie to denerwowac. Moze jeszcze raz sprobuje dezaktywowac i aktywowac tempomat.

f16mysliwiec podlaczales swoj sprzet? Jak jest u Ciebie?

Ja jeszcze nic niemam czxasu anrazie ale czy ecu w afn jest takei samo jak w 1z zeby byly takie same piny ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podlaczasz sie pod ECU tylko pod kostki, ktore sa obok . Najwyrazniej musi to wygladac tak samo :>[br]Dopisany: 10 Wrzesień 2008, 16:26_________________________________________________Wiec jest tak. Juz drugi dzien probuje kupic tego ukreconego torx-a i nic z tego. Dopiero w poniedzialek mi sie uda, bo bede w Poznaniu. Zrobilem jeszcze raz dezaktywacje i aktywacje tempomatu. w 1-Engine pojawia sie G czyli tempomat uaktywnia sie. Niestety nadal brakuje jednej jedynki i jest :no4: . Zastanawia mnie czy cos nie rozlacza tempomatu np sprzeglo czy hamulec. Po wcisnieciu hamulce wyskakuje jedynka , a po wcisnieciu sprzegla powinno sie cos dziac? U mnie nic sie nie zmienia. W poniedzialek bede sprawdzla polaczenie tempomatu, ale bedzie ok. nie wiem juz co mam zrobic, zeby ta holer..... 1-ka sie pokazala na 2-im miejscu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...