Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Interfejs ELM327 Bluetooth + Torque (OBD II + Car)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy ktoś testował w Audi interfejs ELM327 Bluetooth w połączeniu z aplikacją na Androida Torque?

Na YT jest mnóstwo filmików pokazujących działanie aplikacji w połączeniu z interfejsem bluetooth i wygląda to całkiem nieźle. Zestaw ma funkcje podobne do Uniwersalnego Komputera Pokładowego, a jest dużo tańszy i prostszy w instalacji. Dodatkowo umożliwia diagnostykę auta i kasowanie błędów.

Opinie na temat sprawowania się ELM327 z programem Torque są dobre, wielu użytkowników chwali sobie zestaw.

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos juz testowal to na jakims smartfonie?

Chodzi mi o komunikacje w B5-ach i jak spisuje sie apka na Androida (Torque)?

PS. Damian bawiles sie tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel mi to podłączał do mojej b6 (używa tego w nissanie) generalnie jak dla mnie jest to bajer podaje podstawowe funkcje w czasie rzeczywistym (lekko opóźnionym) a błędów w komponentach nie znalazł chociaż wiem że parę mam łącząc się przez vag'a...

Torque jest pod androida więc pójdzie pod każdym smartfonem z bluetoothem i androidem (kumpel miał to wgrane na Samsung Galaxy IIs)

osobiście nie polecam...

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błędów nie znalazł w ecu ... a poduszki w ogole sie nie da wykasowac... taki tylko bajer to jest nic wiecej... dobrze, że nie kupiłem tylko porzyczyłem od kolegi na dwa dni bo grosza bym za to nie zapłacił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki wlasnie zestawik , generalnie bardzo fajna opcja jak w aucie nie masz pelnego FIS, bo : pokazuje ci chwilowe spalanie , srednie, maxymalne ,minimalne , ile robisz km na 1litrze , temp w dolocie , temp paliwa ,temp w ukladzie wydechowym , ilosc CO2, cisnienie doladowanie , napięcia, itp , generalnie zczytac mozna prawie wszystkie wskazania z czujnikow w trybie rzeczywistym , dodatkowo mierzy ci czasy 0-100km/h z rejestracja RPM , czasy na 1/4mili , trase przejazdu. Niestety do diagnozy ,czy usuwania bledow kompletnie sie nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam program Torque jest zgodny ze standardem OBD2, więc możecie zapomnieć o starszych B5, tylko niektóre modele po drugim lifcie. Z tego samego powodu program też nie obsługuje innych komponentów, jak zegary, poduszki, abs, itd... Natomiast sam interfejs obsługuje zarówno komunikację po K-Line jak i po CanBus. Co za tym idzie, używając odpowiedniego programu, nie koniecznie na androida, można znacznie więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy da się tym skasować inspekcję w A4 B5 1Z ?

---------- Post dopisany 19-04-2013 at 22:09 ---------- Poprzedni post napisany 17-04-2013 at 21:42 ----------

Właśnie sprawdziłem schemat instalacji oraz samo gniazdo diagnostyczne w moim A4 B5 1Z. Do wtyczki doprowadzono: GND na pin 4, 12V na pin 16, oraz K-Line na pin 7. W ciemno kupiłem ELM327 bo to wydatek mały i czekam już tylko aż mi HTC One X wróci z serwisu to sprawdzę z różnymi aplikacjami jakie są dostępne na androida. W ostateczności są jeszcze programy na PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy da się tym skasować inspekcję w A4 B5 1Z ?

---------- Post dopisany 19-04-2013 at 22:09 ---------- Poprzedni post napisany 17-04-2013 at 21:42 ----------

Właśnie sprawdziłem schemat instalacji oraz samo gniazdo diagnostyczne w moim A4 B5 1Z. Do wtyczki doprowadzono: GND na pin 4, 12V na pin 16, oraz K-Line na pin 7. W ciemno kupiłem ELM327 bo to wydatek mały i czekam już tylko aż mi HTC One X wróci z serwisu to sprawdzę z różnymi aplikacjami jakie są dostępne na androida. W ostateczności są jeszcze programy na PC.

Działa ten zestaw?

Kupił bym sobie interfejs gdybym w moim b5 ahu mógł zobaczyć spalanie.

Wie ktoś czy zadziała?

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest do tego soft na iOS'a?

Poszukaj aplikacji Rev

Edit

https://itunes.apple.com/us/app/rev/id302420711?mt=8

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

$39 i kijowe noty :decayed: niby jest wersja za free, ale tez jakis syf.

Poszukam moze czegos... mam ten intefejs, ale zmienilem telefon :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś został przy szajsungu to byś teraz nie miał problemu:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do iPhone jest jeszcze appka DashCommand

http://m.youtube.com/#/watch?v=-mqu_AvjTZ0&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3D-mqu_AvjTZ0

Podłączenie ELM327 jest do iPhone jest niby trudne, ale dla chcącego nic trudnego

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/52284-obd-ii-elm-327-bluetooth-i-iphone/

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale konfiguracja ELM327 + HTC one X + silnik 1Z w moim autku nie funguje. Pozostaje albo czekać aż ktoś napisze apke na HTC, czyli na androida, obsługującą K-Line w protokole KW1281 albo ELM327 obsługiwać z czegoś innego, mam zamiar sprawdzić z laptopa z programem Grau goes Color ť Blog Archive ť Alexander’s car diagnostic software (OBD KW1281) tyle że musze wpierw laptopa wyposażyć w Bluetoth-USB bo takowego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak będzie z AHU i elm327? wie ktoś?

Zwykły tani kabelek usb + vag com śmiga bez problemu. Jak będzie z elm327 + torque?

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Posiadam A4 B5 '99r. polift 110 KM silnik AFN i zakupiony na alledrogo ELM327 + dwa różne telefony na androidzie + torque = brak komunikacji z ECU.

W innym poście na forum koledzy pisali, że z tym silnikiem wszystko im działało wiec nie wiem o co chodzi.

W czwartek sprawdzę ELM327 w skodzie Oktawii 2007r. zobaczymy czy będzie hulać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie próbował ktoś uruchomić tego elm? Bo kupilem sobie i nie chce się połączyć z ECU sprawdzał em u siebie i u kolegi w 1.9 TDI i tak samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w A4 działa a do skody Octavia II nie pasi bo gniazdo za głęboko.

Ogólnie to taka lipa ala zabawka.

Natomiast u kolegi zestaw od viakena na androida naprawdę nieźle chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...