Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Wlałem diesla do silnika benzynowego


motogrzech

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jest szybka prosba co zrobic i co mu dolega. Tak jak w temacie glupio sie przyznac ale wlalem do silnika benzynowego 7 litrow diesla. Mialem juz rezerwe i dolalem 7 litrow diesla :/ jak sie zorientowalem juz zaciagnol tej mieszanki i zgasl:/ stwierdzilem ze bylo tylko 7litrow diesla i dolalem do pelna benzyny czyli jakies 60 litrow. teraz gdy odpalam raz swieci sie raz miga kontrolka engine i samochod nie chodzi rowno:/ co mam zrobic przepalic go bo moze w filtrze i na swiecach juz pociagnelo tego diesla jak bylo male rozcieczenie czy co?? teraz przy takim rozcieczeniu 7litrow diesla 60 bezyny juz powinien to przelknac. co mam robic???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale link jest odwroty do mojego problemu ja wlalem do bezyniaka diesla:):) a nie jak w linku do diesla benzyny:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszając ON z benzyna znacznie obniżyłeś liczbę oktanową paliwa. Ten silnik jest czuły na liczbę oktanową. Więc silnik będzie Ci szarpal bo możesz mieć spalanie stukowe i stąd lampka czeck engine. Lepiej zlać całe paliwo i odsprzedać je komuś ze starszym benzyniakiem. Zalać cały bak swieżego i bedzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tak malo diesla na taka ilosc benzyny tak zle by wplynol/??? moze w filtrze lub na swiecach sie osiadzil diesel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to tylko wymienić silnik na Diesela :)))))

a poważnie dodaj jakiegoś uszlachetniacza do benzyny, lub dolej benzyny 98 ( mozna zlać pół zbiornika przed tankowaniem ) powinno wrócić do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys do malucha zalalem disla i chodzil nawet przy wylaczonym zaplonie :naughty: od tamtej pory stojac przy dystrybutorze dwa razy patrze co biore kolega napewno juz tez tak bedzie robil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można zalać benzyniaka dieslem? przecież pistolety od diesla są grubsze

:facepalm::facepalm::facepalm:

Szkoda że nie zalałeś V-Powera lub 98.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś już tu napisał, najlepiej zlać paliwo, do zbiornika można dostać się najlpeiej z pod kanapy

można też pozostawić silnik na wolnych obrotach aby przepalił to co ma w filtrze zassanę zaraz po zalaniu ON, bo jak napisałeś masz 7 litrów ON (tylko) i na bieżąco dolewać Pb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzil na wolnych obrotach z 1,5 h i nic to nie dalo dalej telepalo nim:/ przejechalem sie to szarpal jak nie wiem:/

Ale teraz pojechalem do sklepu i jak by nigdy nic :):):) tylko tyle ze swieci kontrolka engine:/ mam nadzieje ze nie zapesze i juz bedzie ok i na bierzaco bede dolewal benzyny 98:):)

Ps a co do grubosci pistoletu to prawda ale to dluga historia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup profilaktycznie srodek firmy STP do czyszczenia wtryskiwaczy i wlej paliwo VERVA 98 na orlenie i mysle ze powinno byc ok. VERVA zawiera pewne dodatki czyszczące ukl.paliwowy i w polacznie z STP wyplucze caly ukl. Przed tym wymienilbym filtr paliwa.powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami się zdarza chociaż do bęzyniaka ciężko wlać diesla,wymień sobie filtr paliwa sprawdź czy pompa paliwowa w zbiorniku pracuje prawidłowo,jeśli kontrolka check engine nie zgaśnie podłacz się pod vaga i sprawdź jakiemasz błedy i czy można je usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup profilaktycznie srodek firmy STP do czyszczenia wtryskiwaczy i wlej paliwo VERVA 98 na orlenie i mysle ze powinno byc ok. VERVA zawiera pewne dodatki czyszczące ukl.paliwowy i w polacznie z STP wyplucze caly ukl. Przed tym wymienilbym filtr paliwa.powodzenia

browara mu dac dobrze pisze:beach::beach::banan3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było po Assistance zadzwonić. Przynajmniej moje assistance obejmuje zatankowanie niewłaściwego paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis jezdzilem i wszystko jest ok oprocz tej kontrolki:/ a orlena nie mam bo ja z UK:) poszukam tego srodka dziex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...