Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpie i coś sobie strzeli


coffee8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jak w temacie, ale szczegółowo i po kolei. Przy ruszaniu zdarzyło się, że strzeliło coś raz lub dwa. Nie wiem co strzeliło ale ruszanie było na wprost. Przy ruszaniu jakby malutko mocy i szarpie budą, często i średnio delikatnie. Aż do "trójki", przy 3tysiach obrotów jakby przestawało i na czwórce też chyba jest okay. Dalej już jedzie i moc wraca. Ach i śmierdziało po tych "strzałach" w środku benzynką. To było dwa dni temu, wysiadłem z auta posprawdzałem wszystko i nic nie zauważyłem, po około 10 minutach się uspokoiło i było dobrze. Dzisiaj wsiadłem do mojej "strzały" i było git. Po czwartym odpaleniu znowu zaczęło się to samo szarpanie i znowu przestało. Dzieje się to na gazie ale i chyba na benzynie też, chyba bo nie jestem pewny, raczej tak, ale chyba słabiej. I coś się dzieje po tym szarpaniu, bo mam niewiele paliwa ale nie mam rezerwy, a tu nagle się zapala kiedy jadę na gazie, tak jakby spalało i gaz i benzynę. Nie wiem co to, czy to może instalacja gazowa, czy coś z benzyną, czy może jakiś przegub wewnętrzny, czy jakaś cewka. Nie wiem. Błagam pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jaką masz instalację, ale ja u siebie na sekwencyjnej stag200 miałem to samo. Okazało się, że co jakiś czas trzeba robić regenerację wtrysków gazowych (zmienia się tam jakąś uszczelkę, ale pewny nie jestem). U siebie robię to co około 30 - 40 tyś., Koszt przynajmniej u mnie w zakładzie nie jest duży około 50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem świece i są do wymiany. Na razie jeszcze tego nie zrobiłem, bo czekam na kasiorkę, ale sobie świece przeczyściłem szczotą i działa wszystko dobrze, więc chyba problem jest rozwiązany, jeżeli jeszcze coś się będzie działo będę pisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...