Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[BLB, BRE, BKD] Demontaż wymiana montaż pompowtryskiwaczy 2.0 tdi 16V


Musashi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zaczynam się powoli przymierzać do wymiany oringów na PD. Pomyślałem jednak, że skoro wtryski będą na wierzchu, mógłbym je wyczyścić w myjce ultradźwiękowej (mam dostęp do mocnej, przemysłowej myjki). Mam jednak pytanie. Czy zanurzając tylko końcówkę PD bez jego rozkręcania cokolwiek da? Jaki środek zastosować - może coś z oferty liqui moly?

Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

własnie nie dawno kupiłem a4 b7 2004/2005 przebieg 280 tys

Nurtuje mnie mnie jedna rzecz ,a mianowicie na wolnych obrotach trzęsie całą budą a do tego jakoś dziwnie śmierdzi spalinami.Na wyższych obrotach jest ok .

Może ktoś wie co to może byc?

Będę wdzięczny za podpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poprawne ustawienie rozrządu. Nie tylko synchronizacja między walem korbowym a walek rozrządu ssący ale przedewszystkim prawidłowe ust.wałka wydechowego do wałka ssacego. Jedź do kogoś naprawde kumatego... Wiele było mówione na temat tego zjawiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech sprawdzą rozrząd po co masz kasę wywalac na demont/zamont skrzyni... Poszukaj w innych watkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chyba rzeczywiście trzeba zacząć od rozrządu, choć gościu od którego zakupiłem auto zapewniał że robił rozrząd 30 tyś km wcześniej.

dzięki za poradę.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kwestia regulacji na rozgrzanym silniku- 20min roboty. Przestanie bujać i z wydechu nie będzie takim kwasem dawać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kwestia regulacji na rozgrzanym silniku- 20min roboty. Przestanie bujać i z wydechu nie będzie takim kwasem dawać...

to też weznę pod uwagę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam takie pytanie: czy w myjce ultradźwiękowej wkłada się same końcówki (bez rozbierania pompek) do specjalnego płynu i później od razu zakłada do silnika? czy trzeba może je wtedy (po myciu) rozebrać i wyczyścić/wydmuchać sprężonym powietrzem? Albo może na specjalnej maszynie płucze się jeszcze czymś? Pewnie też będę wymieniał oringi to bym może i wyczyścił w ultradźwiękach końcówki pompek (do dobrej myjki mam dostęp, tylko preparat bym kupił). A później po myciu i zmontowaniu wszystkiego może by wyczyścić płynem liqui moly 5154?

Pawelkiwi - dlaczego twierdzisz że niewiele daje mycie wtrysków w myjce? wiele osób bardzo chwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe PeDeki się wkłada,po myciu trzeba je jak najszybciej zamontowac i uruchomić silnik-osobiscie tego nie praktykowalem ale za nim wlozono mi nowe pd to koleżka ktory pracuje w aso i mają myjke to mowił-wyciagaj pd i ci wymyje-lecz cena oringow i śrub mnie na szczęście wstrzymala bo po 3ech miesiacach noje pd mi aso dalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam zamiar wymieniać oringi więc jak będę miał PD na wierzchu to bym wymył w myjce. Z tego co czytałem i widziałem na jakichś zdjęciach to same końcówki wsadzali. i w sumie trochę boję się wsadzać całość żeby tam jakieś cewki czy coś nie uszkodziły się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kwestia regulacji na rozgrzanym silniku- 20min roboty. Przestanie bujać i z wydechu nie będzie takim kwasem dawać...

to też weznę pod uwagę.

Pozdrawiam

byłem na komputerze i wykazało że pompowtrysk na 3 cylindrze do regeneracji miał wartość 2,8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy do silnika BRD z wtryskami 03g130073t można wrzucić/kupić o tym oznaczeniu ale np z innego silnika też 170 konnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam pytanie

Posiadam Skodę Octavie z silnikiem 2.0TDI 16V BKD

Czy w moim przypadku procedura jest taka sama?

Pytam ponieważ po wymianie nie mogę odpalić auta.

Proszę o jakieś wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wymieniałeś? Pisz - wtryski !?

Jakie błędy w diagnostyce komputerowej?
Jaka procedura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...