Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[BLB, BRE, BKD] Demontaż wymiana montaż pompowtryskiwaczy 2.0 tdi 16V


Musashi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Problem polega na tym, że auto pali więcej o ok. 2l/100km po wymianie o-ringów na pompkach ( pompki były też myte w myjce ultradźwiękowej w zakładzie testującym pompowtryskiwacze ).

Coś mechanik mógł źle zrobić podczas wymiany i regulacji pompek?

Edytowane przez Tombik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie tak bo zrobiłem 100km trasą jak odebrałem auto i wyszło mi 8l srednie spalanie...na szóstym biegu przy 100km/h chwilowe spalanie pokazuje mi 8-9 litrów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu bym spr.spalanie fizycznie a nie fisem bo to ścierwo pokazuje co chce i jak chce

Porównaj spalanie przy 100km/h na 5 biegu.-powinno być niższe w/g fisa.z racji ze silnik pracuje wiekszą ilością mocy niż muląc go na 6tce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem spalanie i faktycznie zawyża o ok.1,5 i auto jest słabsze...

Edytowane przez Tombik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie czujnika zegarowego do ustawieniua pompek. Ma on jakiś nr po którym można go kupic albo link gdzie można go dostać. z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złe sie wyraziłem. Do zamontowania pompek w głowicy i wyregulowanie kiedy ma sie otwierać itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regulujesz ustawienie trzpienia, i nie jest pkt otwierania, tylko skok.

dowolny czujnik zegarowy, z tym ze wazna jest rowniez odpowiednia podstawa do niego - trzeba do zamontowac aby byl nieruchomy. sa podstawy magnetyczne, sa przykrecane. akurat mialem magnetyczna, wiec sie z nia meczylem, meczylem poniewaz nie bylo do czego stabilnie magnes ustawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz podać mi przykładowe zdj takiego zegara albo link do aukcji. Wole już kupić bo szykuje sie wymiana oringow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik nie jest niezbędny do regulacji, widać jak opada dźwignia i później przez jakiś czas jest w najniższym położeniu. Nie jest to tak, że osiąga najniższy punkt i od razu "idzie" do góry. Ułatwia pracę, szczególnie dla Kogoś, kto pierwszy raz reguluje pompki ale nie jest niezbędnym przyrządem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak i klucz dynamometryczny również.

zegar jest po to zeby sie nie zastanawiac czy aby napewno juz. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem coś o kluczu? hmmm...nie widzę... ale odpowiem-potrzebny!

Czujnik zegarowy- niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, pewnie sprawa byłaby prostsza, nie mogę otworzyć zdjęć. Przy regulacji pompek mamy osiągnąć odczuwalny opór tzn? jest to znacznie wyczuwalne i poluzować regulację pompki w moim przypadku o 180 stopni pół obrotu 1,9 tdi avf, a jak postępować w momencie gdy przy regulacji zachowujemy kolejność 1 3 4 2 i np jesteśmy na 3 pompce i przekręcimy za daleko wałem ok nie wracamy tylko znów do max momentu pompki i regulujemy pompkę nr 3. i sprawa odnośnie demontażu dźwigienek pompek trzeba je w określonym położeniu ustawić ? z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zamierzam wymienić oringi u siebie i szukając instrukcji jak to zrobić natrafiłem na ten temat. Wszystko super opisane tylko zdjęcia się nie wyświetlają. Myślałem, że może trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem jednak po rejestracji dalej zdjęcia się nie wyświetlają. Ktoś wie może jak to zmienić? Ktoś to może jakoś naprawić?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wina ani moja, ani twoja ani forum.

niestety taka jest wiarygodnosc serwerow pozwalajace na udostepnianie fotografii.

jeżeli odnajdę fotografie z prac postaram się ponownie zamiescic. tylko na jak dlugo tym razem? :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając jeszcze raz opis wymiany chciałbym zapytać czemu w spisie potrzebnych narzędzi jest klucz dynamometryczny o zakresie do 60Nm. W opisie największy użyty moment to 30Nm. Czy te 60Nm ma sugerować tylko, że ma być użyty klucz dokładniejszy o mniejszym przedziale użyteczności czy gdzieś w opisie jest błąd? Ciężko mi znaleźć klucz z tak rozległym zakresem.

Czy można łatwo stwierdzić jak duże będą różnice w silniku BKD? Wydaje mi się, że są tylko 4 śruby mocujące dźwigienki ale przykręca sie je tym samym momentem 20Nm+90stopni. Natomiast wtrysk tylko na jedna śrubę przykręcaną 12Nm i 270stopni. Ktoś może to potwierdzić?

Edytowane przez katran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0TDI 16V wtrysk do głowicy 3Nm,270* zastosować nowe śruby

Tak samo do walka ppd także zastosować nowe śruby 20Nm + 90*

12nm jest dla silników pd 8V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w kwestii samych uszczelniaczy/oringów. Wymianie nie podlega podkładka metalowa pod samym pompowtryskiem?

W opisie z początku tematu w spisie potrzebnych części jest napisane:

"Zestaw uszczelniaczy Erling- 51 PLN/szt ( składa się z 3 oringów oraz końcówki kulistej) np. Intercars, Bosch"

Na stronie Erlinga znalazłem chyba informacje o zestawie o który chodzi:

http://www.elring.de/fileadmin/Dateiablage_DE/TSI_VSI/2014/vsi02_2014_de.pdf

Czy o ten zestaw chodzi? Dodają do niego teraz śrubę regulacyjną.

Natomiast nie widzę żadnych informacji o podkładce metalowej, tzw: ogniowej. Czy ona w tym silniku (BKD) nie występuje?

Do czego służy część: Sworzeń kulisty WHT 002 791 4 szt. 32,95/szt. ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...