Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klekotanie Jak Przełączy się na gaz 1.6 Stag 300


Manczo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam silniczek to 1.6 i jest zamontowana instalacja Stag 300 . No i po rozgrzaniu sie silnika do temp. takiej że przełączy się na gaz słychać dziwne klekotanie . Wydaje mi się że to te wtryski ( mam jakieś żółte nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ) bo właśnie od nich to słychać . Nie jest to głośne ale słyszalne tym bardziej że wcześniej raczej tego nie było . Czy to ma być tak czy raczej są już do wymiany jak to sprawdzić . Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproś kogoś żeby wtedy gdy ałto chodzi na benzynie przełączył ci na gaz ty w tym czasie przyłóż ucho do tych wtrysków będzie ci łatwiej stwierdzić czy to one. Powiem ci że to możę być oczywiście co innego ale to mało prawdopodobne bo wtryski od gazu klekoczą jedne mniej drugie więcej ale klekoczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te żółte wtryski to pewnie valtec, niestety nie najlepsze i to one moga klekotac szczególnie jak są zimne, napisz ile na nich przejechałeś, bo jeśli dużo mogą wymagać wymiany zestawu naprawczego i i kalibracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że te wtryski bo są od początku a instalacja ma 3 lata (ja nie zakładałem jej ) a na pewno są wtryski bo już sprawdzałem tak jak wyżej kolega mówił i one stukają (klekoczą). Może wiecie ile kosztują nowe a ile regeneracja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt jednego zestawu naprawczego to chyba ok 8zl na jeden wtrysk tylko trzeba je potem skalibrować a z tym to juz raczej samemu bedzie ciężko, jeśli chcesz zainwestować w nowe to nie kupuj valteca, kup juz lepiej reg fast na allegro ok 140 zł albo jescze lepsze hana ok 380 zł za listwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem co 30 tyś przejechane. Jadę co jakiś czas do warsztatu gdzie tą instalację mi zakładali, płacę 45 zł oni robią regenerację a wyjeżdżam zadowolony. Robię to co drugą wymianę filtrów gazowych. Mam tą samą instalację co Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kolega mowi walnij sobie reg fast i po sprawie sa szybsze i wiecej wytrzymuja. ja wymienilem 10 tys temu i slychac jak cykaja ale tak ma byc. zurzyte wtryski charakteryzuja sie tym ze na nie dogrzanym silniku czuc szarpniecie przy zmienie na lpg wieksze spalanie nierowna praca silnika i jak obciazenie wieksze to samochod sie slabiej zbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...