Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ARG] Problem po wymianie tarcz i klocków


instalator_24

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładając ten wątek miałem problem do jakiego działu go zakwalifikować:)

Kupiłem niedawno audi A4 1,8 rocznik 1995. Pojechałem do warsztatu żeby troszkę rzeczy powymieniać. Wymieniłem m.in. klocki i tarcze. Niestety po wyjeździe z warsztatu pojawił się stukot dochodzący z okolic kół (raz stukało raz nie, brak reguły). Wróciłem do warsztatu, mechanicy jeszcze raz zajrzeli i stwierdzili że to jarzmo...?? Naprawili, stukot ustał.

W ubiegłym tygodniu zmieniłem opony i historia rozpoczęła się od nowa. Po wymianie opon stukot pojawił sie ponownie, ale z większym natężeniem, ale nadal pojawia się i znika nieregularnie. Jedyną prawidłowością jest to, że podczas jazdy (gdy słychać stukanie) w momencie wciśnięcia pedału hamulca stukot ustaje. Zwalniam hamulec, stukot się pojawia. I tak dookoła.

Podjechałem dziś do warsztatu i po wstępnej jeździe mechanicy stwierdzili, że to może być przegub (więc trochę nie ten dział:). Ale ja mam wrażenie, że przyczyna tkwi w tych wymienionych tarczach i klockach. Pomóżcie proszę

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisałeś wynika że to właśnie klocki stukają albo coś jest nie dokręcone w hamulcach bo jeśli przyhamujesz luz automatycznie jest kasowany i nie ma stuków, a przegub sprawdź sam skręć mocno koła w prawo i ostrzej rusz potem to samo z kołami skręconymi w lewo albo w jedną strone albo w drugą powinno być słychać głośnejsze stuki bo przegub ma wtedy większe obciążenia ale ja i tak stawiam na hamulce :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klocki nie stukają, co najwyżej piszczą jak się nie cofną po hamowaniu

przyczyny w tarczach i klockach nie upatruj bo te elementy nie mogą stukać

sprawdź przegub jest tam takie łożysko co jak tylko manżeta pęknie i trochę piasku sie dostanie do środka, to pada dość szybko i stuka pięknie

ps. mnie pięknie stukało jak koło miałem luźno przykręcone, i tak samo jak hamowałem to przestawało stukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj znowu stukało więc się zatrzymałem podniosłem auto na lewarku i zacząłem obracać kołem na luzie.

I rzeczywiście znalazłem chyba przyczynę. Od wewnętrznej strony klocek uderza o tarczę.

Przeguby też sprawdzałem przy skręcaniu nic nie było słychać.

Dzięki za odpowiedzi.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doman13 a ja moge się z tobą załozyć że klocki mogą stukać :wink4: ale nie bede opisywał tego na forum ewentualnie moge przy piwie w dyskusje wejść :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klocki nie stukają, co najwyżej piszczą jak się nie cofną po hamowaniu

przyczyny w tarczach i klockach nie upatruj bo te elementy nie mogą stukać

sprawdź przegub jest tam takie łożysko co jak tylko manżeta pęknie i trochę piasku sie dostanie do środka, to pada dość szybko i stuka pięknie

ps. mnie pięknie stukało jak koło miałem luźno przykręcone, i tak samo jak hamowałem to przestawało stukać

oczywiscie ze klocki moga stukac z przodu wystarczy ze klocek nie bedzie przylegal do jarzma zacisku i bedzie mial luz tak, ze bedzie mogl chodzic gora dol, wtedy bed a stukac.

Co do tylu wystarczy ze peknie sprezyna na klocku i tez bedzie stukac

ja bym rozebral zaciski i sprawdzil jak klocki siedza w jarzmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :wink4:

W moim samochodzie też coś stuka z przodu jak tylko nacisnę hamulec i mam wrażenie że coś tam luźno lata, bo coś "jakby lata" gdy przez próg np. przejeżdżam. Mój brat pracuje w autoryzowanym serwisie i mi mówi że klocki nie stukają choć nie chce mu się nawet zaglądnąć do tego. A ja na 100% obstawiam choć sie dopiero ucze robic przy samochodzie chociaz jestem dziewczyna że stukają właśnie klocki i coś tam jets luźne. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...