Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kornackiemu urwali drzwi w Maserati


Tedi35

Rekomendowane odpowiedzi

Zasada jest prosta ten co jedzie, rusza, włącza się do ruchu musi uważać na tego co stoi i w tym przypadku tak było. Ok może Kornacki mógł przwidzieć że ten autobus zaraz ruszy i może mu o te drzwi zachaczyć, ale to kierowca autobusu powinien ruszyć tak żeby nie zachaczyć.

http://www.youtube.com/watch?v=yQ52LMDRiSI&feature=player_embedded

5:29~ masz odpowiedź na Twoją "zasadę" :facepalm:

Może nie do końca taka sama sytuacja, ale jeśli mamy jakieś "proste zasady" dawać, to jest jedna, nic nikogo nie zwalnia od myślenia tak jak to było w przypadku Kornackiego.

edit;

jakoś w 6:40~ Pan Policjant dokładnie mówi, że "zabrania się otwierania drzwi oraz podczas postoju mieć te drzwi podczas postoju otwarte" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że tu nie o mandat chodzi tylko o naprawę bardzo drogiego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest prosta ten co jedzie, rusza, włącza się do ruchu musi uważać na tego co stoi i w tym przypadku tak było. Ok może Kornacki mógł przwidzieć że ten autobus zaraz ruszy i może mu o te drzwi zachaczyć, ale to kierowca autobusu powinien ruszyć tak żeby nie zachaczyć.

http://www.youtube.com/watch?v=yQ52LMDRiSI&feature=player_embedded

5:29~ masz odpowiedź na Twoją "zasadę" :facepalm:

Może nie do końca taka sama sytuacja, ale jeśli mamy jakieś "proste zasady" dawać, to jest jedna, nic nikogo nie zwalnia od myślenia tak jak to było w przypadku Kornackiego.

edit;

jakoś w 6:40~ Pan Policjant dokładnie mówi, że "zabrania się otwierania drzwi oraz podczas postoju mieć te drzwi podczas postoju otwarte" :wink:

Przecież wcześniej napisałem że jak by autobus jechał a ten by mu otworzył drzwi przed maską to by była jego wina a w tym filmiku jest dokładnie taka sytuacja i nic w tym dziwnego nie ma raczej.

U Kornackiego natomiast stwierdzono że oba pojazdy stały i jeden włączjąc się do ruchu uszkodził drugi i co w tym jest niezrozumiałego. Ten co rusza czy włącza się do ruchu musi sprawdzić i zrobić to tak żeby nie uszkodzić innych którzy się już poruszają lub stoją.

Powiedz mi jeszcze jedną rzecz: Jak Kornacki miał by wejść do samochodu nie otwierając drzwi:whistling:

Druga sprawa to mylisz postój z zatrzymaniem bo podczas postoju to drzwi może i masz mieć zamknięte ale podczas zatrzymania kiedy potrzebujesz wyjść lub wejść do samochodu to już chyba nie:facepalm:

---------- Post added at 08:09 ---------- Previous post was at 08:06 ----------

Tylko że tu nie o mandat chodzi tylko o naprawę bardzo drogiego auta.

Takie auta to raczej mają AC więc nawet jak by Kornacki i Socha w mur wjechali to nikt by z właśnej kieszeni auta nie naprawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pomijając te rebusy z paragrafiami to niezły miałem ubaw, ten tekst z wiatrem co drzwi wyrywa to chyba będzie tekst życia dla Kornackiego...

Tak jak mówisz, tekst życia :sarcastic:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w życiu tak jest, są równi i równiejsi, autobus stoi daleko od poszkodowanego :decayed: ale to otwarcie dzwi kornackiego jakby był conajmniej pudzianem skończyło się jak się skończyło, jednak winą nie obarczałbym kierowcy autobusu, kornacki nie zachował ostrożności:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak byście pisali jak by wam się coś takiego przytrafiło:naughty: Mieli byście tą przewagę że nie było by filmiku żeby wszystko dokładnie zobaczyć tak jak tu, fajnie się mówi jak się już coś tylko na spokojnie ogląda ale w danej sytuacji 90% z was zachowła by się tak samo:whistling: Kierowca autobusu też pewnie po obejżeniu filmiku miał by watpliwości czy mandat przyjąć bo moze faktycznie jego autobus już się poruszał a ten dopiero wtedy otworzył drzwi, Policja też pewnie na podstawie filmiku mogła by inaczej ocenić tą systuację ale w 99% ocenia na podstawie informacji uzyskanych od kierujących i w 99% podejmuje się taką samą decyzję jak tu bo sprawa jest oczywista słysząc tylko zeznania: Stały dwa pojazdy jeden ruszał nie zachował ostrożności i uszkodził drugi. Nikt się nie będzie nad takimi sprawami rozwodził bo nie ma nad czym.

Czy wy nigdy nie mieliście tak że otwieracie sobie lekko drzwi a tu nagle je wiatr wam z ręki wyrywa i myślicie sobie ufff jak dobrze że nikt obok mnie nie stał albo nie przejeżdzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak byście pisali jak by wam się coś takiego przytrafiło:naughty: Mieli byście tą przewagę że nie było by filmiku żeby wszystko dokładnie zobaczyć tak jak tu, fajnie się mówi jak się już coś tylko na spokojnie ogląda ale w danej sytuacji 90% z was zachowła by się tak samo:whistling: Kierowca autobusu też pewnie po obejżeniu filmiku miał by watpliwości czy mandat przyjąć bo moze faktycznie jego autobus już się poruszał a ten dopiero wtedy otworzył drzwi, Policja też pewnie na podstawie filmiku mogła by inaczej ocenić tą systuację ale w 99% ocenia na podstawie informacji uzyskanych od kierujących i w 99% podejmuje się taką samą decyzję jak tu bo sprawa jest oczywista słysząc tylko zeznania: Stały dwa pojazdy jeden ruszał nie zachował ostrożności i uszkodził drugi. Nikt się nie będzie nad takimi sprawami rozwodził bo nie ma nad czym.

Czy wy nigdy nie mieliście tak że otwieracie sobie lekko drzwi a tu nagle je wiatr wam z ręki wyrywa i myślicie sobie ufff jak dobrze że nikt obok mnie nie stał albo nie przejeżdzał.

:thumbup1: i tym pozytywnym akcentem podsumowaliśmy zdarzenie :hi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze inna opcja ale w tym przypadku mało prawdopodobna że ukartowany wypadek:naughty:

Wiecie ile oni na tym zarobią:naughty: Reklama, rozgłos a jak wiecie w świecie mediów tak się robi, nie raz się nasłuchałem jak się siedziało ze znanymi osobami jak jechałem z kumplem na imprezę, np. w zeszłym roku rozmowa z Płotkiem z Eski czy z kumplem Hubertusem z Energy, to czego się człowiek nasłuchał co robili Karamba i inni z HH czy polskiej sceny muzycznej to masakra, rzucali butelkami na koncercie by specjalnie komuś głowę rozwalić, tylko po to by pisali o nich w gazetach że komuś rozwalili głowę:kox: a to że ma zapłacić 20 tys. odszkodowania to jest już wliczone:kox:

Tak samo Ci co grają u Wojewódzkiego, Adamus z tym drugim też takie przekręty robią:kox:

Co do powyższego wydarzenia, oglądnięcie filmiku na YT przez 2 dni ponad 1,3mln razy, później o tym będzie się gadało w TV oglądanie 2 czy 3 x więcej widzów, w między czasie reklamy tak więc na samym takim wypadku jest zysk nawet z pół bańki lub więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, Kornacki to pewnie jeszcze kase za to dostanie, bo oglądalność wzrosła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest paragraf na otwieranie drzwi. Kierowca otwierajac drzwi pojazdu nie może stwarzać zagrożenia... tutaj kierowca autobusu mógłby się tym podeprzeć bo suma sumarum obaj nie zachowali należytej ostrożności. A że na kogoś paść musiało. Przyjechali miśki co przepisów nie do końca teges, zobacyli drogie auto, pana i panią z telewizji zaślinili się i sypnęli pierwszym paragrafem z brzegu. kierowca nie miał nic do gadania przyjął mandat i tyle. a szkoda bo wcale mogło tak się to nie skończyć. Ja tam bym obu wlepił po mandaciku tylko, że TVN by pewnie zapłącił ze swojego ubezpieczenia. Aaaa wkurzyłem się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum przeczytałem, że podobno Kornacki też dostał mandacinę za parkowanie w zatoczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum przeczytałem, że podobno Kornacki też dostał mandacinę za parkowanie w zatoczce.

Jak by to była prawda to wszędzie by pisali o tym :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego chudineze a co kogo obchodzi ze podmuch nie dawal mu komfortu otwarcia troszke itp. To jak by wiatr mu nie dal komfortu ich zamknać to kierowca autobusu mial czekac do usr..j smierci az on bedzie mogł zamknąć?

Moze i jest wina kierowcy ale Kornackiego tez, wiec ja jestem za winą z jednej jak i z drugiej strony.Co innego Gliny ale to czy kierowca przyjol mandat czy nie jego sprawa.

Ja stwierdzam fakty, a nie oceniam kogo wina i nie bronię któregoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W programie na sam koniec pokazali i się wytłumaczyli z wpadki :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim miejscu zatrzymało sie owe MASERATTI ?

I jak widac na zalaczonym obrazku mozna bylo szerzej otwozyc dzwi.....kazdy ma swoje zdanie a ja uwazam ze nie jest tu wina kierowcy autobusu:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autobus ruszył jak były drzwi już otwarte (i tyle w temacie), swoją drogą co to za nie legalna tablica rejestracyjna w Maserati:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość kierowców autobusów miejskich,to czuby,a ich furmanki są malowane po 40 razy w najbardziej wystających elamentach..,co nie zmienia faktu,że wina jest obopólna i niema podstaw do pokrycia napraw z oc autobusu. :smiley:

ps. lusterko autobusu miejskiego kosztuje 20zł,a wykonane jest w technologi Żuka.. :decayed:,więc co tam piz*a do przodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...