Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Akwarium


honda

Rekomendowane odpowiedzi

to i ja sie pochwale, niestety to przeszłość bo juz dawno sprzedane ale miałem bzika , kupę kasy na sprzęty, komputery co2 itp itd, teraz nie ma czasu ale przyznam że hobby przednie .

5amrylmw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam akwarium parę ładnych lat i nie porysowałem jeszcze szyby ani razu. Jak sie skrobie powoli i dokładnie to nie ma takiej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten tylko większy. Jak go kupowałem to był w cenie ok 90 pln http://www.rybarium.pl/zolux-czyscik-magnetyczny-plywajacy-maly-duplikat-1.html

Jak Ci się chce wnikać w budowę to tu masz patent do niego -> https://www.google.com/patents/EP1139729B1?cl=en:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok.dzieki


pany co może sie dziać ze woda w akwarium mi sie tak jakby pssuła.smierdzi jak szambo .wyczyściłem całe akwarium,przełożyłem rybki do innego akwa i to samo.zwirek wyrzuciłem i dałem nowy .juz nie wiem co mam robić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o biologii szczegulnie filtra i żwirku, bo to główny filtr, mechanicznie to pikuś ale biologicznie filtr działa, nie wolno go myć w gorącej wodzie, ba nawet się powinno płakać w wodzie z akwarium o tej samej temp ale ogólnie sama woda w tej samej temp z kranu powinno być ok, Nie przekarmiaj ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to sie stało w ciągu tygodnia.przełożyłem rybki do drgiego akwarium ,nowa woda ,nowy zwirek i po tygodniu woda smierdzi gorzej niż szambo . :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany czym wyczyścić akwarium .szyby już mam zielone i nie idzie ich umyć .jest jakiś srodek zeby to puściło?

Polecam gąbke do naczyń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki. Mam akwarium 140l od ponad 2 lat. Od samego początku borykam się z wysokim NO3 i niskim KH. Kiedyś robiłem regularnie podmianki ok. 30% objętości ale to za wiele nie dawało.

Dodatkowo na kamieniach i roślinkach mam ciemno brązowy nalot. Są to pewnie okrzemki i za bardzo nie wiem już co robić. Może ktoś ma sprawdzone sposoby na moje bolączki.

Od ok. 2 tyg zwiększyłem napowietrzanie i leję co 3 dni 100ml zielonej herbaty bo wyczytałem gdzieś na forum że może pomóc.

Michał

Edytowane przez remus_kraków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki filtr, ile ryb, nie przekarmiaj ich, ile roślin?

Z niskiego kh powinieneś się cieszyć chyba że lubisz pyszczaki/Malawi bo one lubią wysokie

Edytowane przez kt65c453
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasowało by zrobić testy wody, no3, po4, napowietrzanie zbędne, wystarczy ruch tafli wody.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy są nie potrzebne na tym etapie zaawansowania bo odrazu widać że będą wysokie, owszem jak ktoś ma ochotę pewno może, fajna przy tym zabawa, można też prowadzić dziennik i patrzeć czy dane zabiegi pomagają czy odwrotnie, parę podstaw nie używamy żadnej chemii do mycia akwarium ani osprzętu, filtry myjemy w najlepiej dostanej wodzie o tej samej temp co w akwarium bez chemii! Po to żeby nie zabić flory, nie przekarmiamy ryb, nie przerabiamy zbiornika, najlepiej jak nie pada słońce na akwarium za dnia, dobra praktyka wymiana 20 proc wody co tydzień
, i filtr w głównej mierze ma być biologiczny, więc jego pojemność/ powierzchnia musi być odpowiednia do akwarium, filtrowanie mechaniczne to tylko dodatek wizualny, nie odpuszczamy do "zakitowania" filtra,

Edytowane przez kt65c453
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam filtr kubełkowy Eheima i dodatkowo w akwa popularny filtr (taki jak mają w sklepach z dużą gąbką) więc wydaje się że powierzchni dla dobrych bakterii jest dużo. Ryb mam trochę ale nie wydaje się że za dużo. Czy przekarmiam. Z dziećmi które karmią rybki bywa różnie ale nie jest tak żeby jedzenie pływało długo w akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na okrzemki polecam -> http://allegro.pl/slimak-military-helmet-na-glony-i6580986779.htmlnie rozmnażają się i zasuwają bardzo ładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...