Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Akwarium


honda

Rekomendowane odpowiedzi

Podstawa światło(140W na 160l) i N:P:K. Niestety sprzęt sprzedałem i została tylko grzałka.

Z takim światłem to już wyższa szkoła jazdy , spokojnie wystarcza 0.5 - 0.7 W/litr :wink:

Dla początkujących światło 0.5 /0.6 W/litr + CO2 + coś w podłoże i też niejedne zielsko będzie rosło ... więcej to już tylko przy większym doświadczeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja eksperymentuje wlasnie z co2. U mnie kwestia jest taka ze rośliny są brzydkie. Akwarium juz tak przejąłem w całości. Coraz bardziej sie sklaniam ku temu zeby zrobić akwarium od nowa...

---------- Post dopisany at 11:10 ---------- Poprzedni post napisany at 11:08 ----------

9yhy7u6e.jpgvy3yjede.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja eksperymentuje wlasnie z co2. U mnie kwestia jest taka ze rośliny są brzydkie. Akwarium juz tak przejąłem w całości. Coraz bardziej sie sklaniam ku temu zeby zrobić akwarium od nowa...

---------- Post dopisany at 11:10 ---------- Poprzedni post napisany at 11:08 ----------

http://img.tapatalk.com/d/14/01/12/9yhy7u6e.jpghttp://img.tapatalk.com/d/14/01/12/vy3yjede.jpg

no rośliny nie są w najlepszej kondycji :kwasny: możesz podać parametry wody ?? tło w środku ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS ile podajesz CO2 jakie masz oświetlenie w akwa i ile litrów dajesz jakies nawozy czy nie napisz a powiem ci co powinieneś zrobić aby rośliny były w dobrej kondycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja eksperymentuje wlasnie z co2. U mnie kwestia jest taka ze rośliny są brzydkie. Akwarium juz tak przejąłem w całości. Coraz bardziej sie sklaniam ku temu zeby zrobić akwarium od nowa...

---------- Post dopisany at 11:10 ---------- Poprzedni post napisany at 11:08 ----------

http://img.tapatalk.com/d/14/01/12/9yhy7u6e.jpghttp://img.tapatalk.com/d/14/01/12/vy3yjede.jpg

no rośliny nie są w najlepszej kondycji :kwasny: możesz podać parametry wody ?? tło w środku ??

tło jest w środku. Nie mam sprzętu do testów bo nie wiem jak się testuje, wiec tez nie wiem co kupić.

---------- Post dopisany at 14:54 ---------- Poprzedni post napisany at 14:47 ----------

RS ile podajesz CO2 jakie masz oświetlenie w akwa i ile litrów dajesz jakies nawozy czy nie napisz a powiem ci co powinieneś zrobić aby rośliny były w dobrej kondycji

Akwarium pochodzi z firmowej kantyny, kiedys im pomagalem je zalozyc, i wtedy pod te czarne kamyczki dawalismy jakis nawoz, ale jak czyszcze podloze to sie strasznie muli od tego nawozu.

Akwarium ma jakies 160 litrow. Mam 2 jarzeniowki T8 po 30W kazda. Co2 dopiero co zakupilem i tak podalem na oko zeby banka na sekunde leciala i na noc wylanczalem, ale aktualnie skonczyla mi sie butla i musze nowa zalatwic.

Na poczatku dalem za duzo co2 i zapomnialem na noc wylaczyc i nad ranem jeden wielki skalar juz mi bokiem lezal, ale dzieki natychmiastowej wymianie wody wrocil do siebie.

---------- Post dopisany at 15:09 ---------- Poprzedni post napisany at 14:54 ----------

Zawsze mnie fascynowały morskie akwaria, ale koszta mnie przerażały. Ale ostatnio nawet ciekawe oferty widziałem, tylko szkoda mi moich ryb bo tak jakby przywiązaliśmy się do siebie. :decayed:

Moj skalar jest juz dosc duzy wiec myslalem o wiekszym zbiorniku. 350l w formie naroznej z panoramiczna szyba. akwaria te sa wysokie - w sam raz dla skalarow i maja troche miejsca zeby mogly sobie rewiry twporzyc, a w razie czego nadaje sie tez na morskie.

Podloze chce zmienic na jasne- drobny prawie bialy piasek i troche skrytek z korzeni lub kamieni dla glonojadow porobic- dlatego sensowna by byla przeprowadzka. Ale chcialbym poznac przyczyne tego ze te rosliny sa takie a nie inne, zeby tego problemu do nowego akwarium nie wniesc...

---------- Post dopisany at 15:12 ---------- Poprzedni post napisany at 15:09 ----------

a3azara6.jpg

Mój skalar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS troszkę mało światła na twoim miejscu dołożyłbym z jedną świetlówkę jeszcze. Jakie masz te świetlówki jak zwykłe to może wymień na 2x groluxa ewentualnie raz grolux i philips 865. Może zacznij podawać na samym początku potas i węgiel w płynie tak powiedzmy codziennie po 4 kliknięcia. Następna sprawa to czy na napowietrzasz wodę czy nie jeśli tak to dawkowanie co2 mija się troszkę z celem bo tlen wybija co2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napowietrzam wody. Wlasnie jak porównałem moc jarzeniowek do tego co pisaliscie to mam około polowe tego co sie zaleca. Chyba zacznę od tego. Tylko jak bym chciał led zastosować to raczej waty mi nic nie dadzą - potrzebowalbym zalecenia raczej w lumenach- dobrze myśle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj Philips TLD 840 + Philps TLD 865 i dołóż jeszcze jedną 30W ( np. 865 lub Akwarele ) , będziesz miał 0.56 W/litr :wink:

Wszystko kupisz np. tu > ZooLight - Oświetlenie Twojego Akwarium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybyś miał T5 39W to bym ci odstąpił philipsa 865 bo akurat się poniewieraja takie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze, chce ktoś mix roślinek z przycinki, w zamian mile widziany harnaś:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grippen, co do tego sprzętu z poprzedniej strony. CO2 nie polecasz dla początkującego? Palety i początkujący akwarysta? Jedno drugie wyklucza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid chodzi mi o to że nie polecam takiego rozwiązania dla początkującego gdy nie miał jeszcze do czynienia z paletami.

Czyli CO2 + palety ze odradzam

Najpierw niech kupi palety do przygotowanego akwarium o danych parametrach i zobaczy czy da rade. Wiesz że nie jest trudno zagazować ryby. Jak dojdzie do wprawy to wtedy tak może stosować CO2 z paletami. Przy niskim TWW nie zdoła zapanować nad ph a ph powinno przy paletach wynosić około 6,8 tak najlepiej sie czują. Po drugie w razie choroby a pewnie zdarzą się wiciowce, nicienie wszelkie próby leczenia wykonuję się przy wodzie kwaśnej poniżej Ph7. Trzecia sprawa to taka że palety przepadają za miechem i przy niskim TWW np 5 bedzie miał nie łatwo utrzymać Ph na poziomie 6,8 i do tego gdyby podawał Co2 (bo CO2 obniża Ph). Jak masz palety to wiesz o czym mówię. Jak kupi młode palety od hodowcy to wiesz sam co musi zrobić futer,futer,futer, i podmiany (futer=żarcie) aby szybko wyrosły i nie były szczurkami. Dopiero później jak będzie widział że dobrze utrzymuje parametry to mże zaopatrzyć się w Co2 elektrozawór Ph metr i do tego też pasowało by aby coś tym sterowało. Miałem Palety więc wiem że te ryby do łatwych nie należą przyznasz mi rację nieprawdaż :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to rosliny tez mozna przesłac kurierem?:grin:

jasne że można :wink:

tez bym cos przygarna jak ktos ma za duzo.:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde- potrzebuje pomocy. Moj skalar chyba zachorowal i nie wiem jak mu pomoc. Plywa pionowo do gory pyskiem, szybko oddycha, widac ze jest slaby, bo kladzie sie na roslinach. Zewnetrznie nie jestem w stanie niczego dojrzec...

Moze ktos z was moze mi pomoc?:confused4:

---------- Post dopisany at 17:12 ---------- Poprzedni post napisany at 16:58 ----------

Tu video...

---------- Post dopisany at 17:34 ---------- Poprzedni post napisany at 17:12 ----------

chyba to jest costia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób szybko podmianę wody i maximum napowietrzania co ty masz tam za kożuch na tej wodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...