Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Akwarium


honda

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czemu komuś ślimaki przeszkadzają

Widzę że nie miałeś tej wątpliwej przyjemności obcowania ze ślimakami w akwa. Nie chodzi o ślimaki "świderki" tylko o zwykłe brązowe dziady które zwiększają swoją populację o 100% w przeciągu 2 tygodni. Jak wygląda akwa po 1.5 miesiąca chyba nie muszę opisywać. Składają jaja dosłownie wszędzie a cykliczne odławianie nie przynosi żadnych efektów.

Dzisiaj muszę zakupić czyścik myślałem o magnetycznym

ja u siebie mam 3 żywe zwane potocznie glonojadami. Opierniczają szyby że aż miło i nigdy nie czyściłem od wewnątrz pomijając ostatni restart ale wtedy musiałem szorować całość z wiadomych powodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas czekam z kompletowaniem obsady ( w sobotę minie 2 tyg. jak założyłem) nie chciałbym (jak będzie za dużo rybek od razu) żeby później pływały do góry brzuchem. Gubiki wpuściłem bo nie było na co popatrzeć:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie mam 3 żywe zwane potocznie glonojadami. Opierniczają szyby że aż miło

To swoista ciekawostka , biorac pod uwage to ze glonojad (zbrojnik niebieski) nie zywi sie glonami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że nie żywi się glonami :wink: ja glonów w akwarium nie mam i nigdy nie miałem. Co nie zmienia faktu ze opierniczają mi szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj muszę zakupić czyścik myślałem o magnetycznym macie jakieś doświadczenia?. Chodzi mi o wyczyszczenie baniaka od środka.

Co do tych czyścików magnetycznych to tak chyba średnio, nie używałem u siebie, ale mojemu kumplowi taki czyścik zarysował tylko szybę i paletek już tak ładnie nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie mam 3 żywe zwane potocznie glonojadami. Opierniczają szyby że aż miło

To swoista ciekawostka , biorac pod uwage to ze glonojad (zbrojnik niebieski) nie zywi sie glonami.

Dokładnie :thumbup1:

Na glony ( pył na szybach ) polecam otoski , na gony nitkowate i inne tego typu krewetki, ale najważniejsze jest odpowiednie nawożenie ew. utrzymanie odpowiedniej równowagi szczególnie NO3 i PO4 ( głównych skałdników pokarmowych glonów )

Widzę że nie miałeś tej wątpliwej przyjemności obcowania ze ślimakami w akwa. Nie chodzi o ślimaki "świderki" tylko o zwykłe brązowe dziady które zwiększają swoją populację o 100% w przeciągu 2 tygodni. Jak wygląda akwa po 1.5 miesiąca chyba nie muszę opisywać. Składają jaja dosłownie wszędzie a cykliczne odławianie nie przynosi żadnych efektów.

Mam , miałem i najprawdopodobniej będę miał ale w niczym mi nie przeszkadzają , nie jest ich aż tak dużo jak piszesz ... u Ciebie było widać te stworzonka przez to , ze nie masz ani jednej rośliny , gdziekolwiek by nie były wszystkie było widać , poza tym glonów nie masz bo masz bardzo słabe oświetlenie ( ile to 15 W świetlówka ? ) , jedyne glony z jakimi możesz mieć styczność przy takim świetle to krasnorosty i okrzemki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim pojawiły się ślimaki miałem jeszcze rośliny. :decayed: Będę gdzieś za 3 godziny w biurze to zrobię Ci foto tych ślimaków napiszesz mi czy masz takie same. Akwarium mam dopiero od roku i ciągle się uczę jak to ogarnąć żeby wszystko działało. Ślimaki i rybią ospę (od żałobniczek) mam już za sobą ale widzę że to dopiero początek zabawy czytając fora akwarystyczne. Jak zakładałem akwa myślałem że do baniaka się sypie tylko jedzenie i jest gitara. :facepalm::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ślimaki ( takie mikro ślimaczki ) pełnią rolę glonożerców , roślinom żadnej krzywdy nie robią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamte były nie były mikro (dorosłe były większe niż paznokieć na kciuku) i zachowywały się jak szarańcza na dodatek okropnie srały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamte były nie były mikro (dorosłe były większe niż paznokieć na kciuku) i zachowywały się jak szarańcza na dodatek okropnie srały.

No to miałeś jakieś giganty , moje są wielkości 1/2 mm są ich dziesiątki ( może będzie ponad sto ) ale nigdy populacja się nie zwiększała :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam czyszczenie kartą do bankomatu itp. Ma okrągłe rogi i nie rysuje bo z plastiku.Naturalnie trzeba uważać przy dnie żeby gruzu nie złapać,ale to jak wszystkim.Ja se czyszcze trzymając ją w ręku,bo raz że rzadko,dwa baniak mały to sięgam.A do większych poprostu trzeba uchwyt dorobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do Roberta lub Moskala ile watt powinno świecić nad 120 litrowym akwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do Roberta lub Moskala ile watt powinno świecić nad 120 litrowym akwa ?
to zalezy od nawozenia , co2 itp. Teoretycznie z odpowiednim nawozeniem i co2 minimum to 0,5W/L ja mam 72l i oswietlenie 2x24W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do Roberta lub Moskala ile watt powinno świecić nad 120 litrowym akwa ?
to zalezy od nawozenia , co2 itp. Teoretycznie z odpowiednim nawozeniem i co2 minimum to 0,5W/L ja mam 72l i oswietlenie 2x24W

Ja mam 1W/litr :decayed:

T8 - 2x18 W ( standard z belki ) [ Philips TLD 865 , Philips TLD 840 ] + T5 - 2x35W ( dołożone przeze mnie ) [ Juwel-Lite Colour 6800K , Sylvania Aquastar 10000K ] włączane programatorami czasowymi , 2x18W od 10:00-22:00 , 2x35W od 12:00 do 20:00 ( pełne oświetlenie 8/24 h ) , wszystko na statecznikach elektronicznych , od przedniej szyby :

Juwel

TLD 865

TLD 840

Sylvania

CO2 idzie z butli 6 kg ( butla , reduktor , elektrozawór Camozzi sterownay programatorem , zaworek precyzyjny Camozzi , licznik bąbelków JBL , reaktor "Sera Flore 500" na wylocie filtra JBL e901 + kostka lipowa )

Filtracja to wspomniany JBL e901 i EHEIM Professionel 2224

PO4 dziennie idzie 0,25 ppm ( trzymam ~ 0,5 ppm ) ( dodawane rano w postaci KH2PO4 )

NO3 rybki wystarczająco go produkują i stoi na stałym poziomie ~ 5 ppm ( ale w pogotowiu zawsze mam rozrobiony KNO3 )

Potas ( K2SO4 ) idzie 15 ppm przy podmianie

Mikro stosuję AquaArt'u ( polecam :wink: ) dawka wg. producenta , "Planta Gainer Classic" do podmian i "Ferro+" dziennie przed zgaszeniem światła

Mikro nie powinno się dodawać razem z fosforem ( np. w postaci KH2PO2 , K2HPO4 ) :wink:

Podmiana ~ 40-50% pojemności akwarium , raz w tygodniu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to licząc po "Moskalowemu" muszę dokupić jeszcze jedną świetlówkę. Chyba zacznę od pokrywy wtedy będzie łatwiej i estetyczniej jak się wszystko upcha. Teraz mam 3/4 akwa przykryte szybą.

Przy okazji zabawy telefonem zrobiłem zdjęcie mojego akwa w pracy

http://img846.imageshack.us/img846/2486/dsc0008hq.jpg

Myślałem że to tylko u mnie w firmie tacy zapaleńcy pracują :naughty: W moim byłym biurze stoi teraz baniak 160L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba może być ( byle była czysta :wink: ) a na tym kilka świetlówek + odbłyśniki na każdej ( oczywiście lepiej/wygodniej/estetyczniej będzie z belką ) :wink:

---------- Post dopisany at 01:36 ---------- Poprzedni post napisany at 01:33 ----------

Myślałem że to tylko u mnie w firmie tacy zapaleńcy pracują :naughty: W moim byłym biurze stoi teraz baniak 160L.

U mnie w biurze w pracy stoi coś kolo ~ 100 L kostka , ale nie mogę na to patrzeć , nie dość , że świeci się 24/24 to są tam np. Brzanki Sumatrzańskie i Skalary ( jeszcze troszkę płetw im zostało ) :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...