Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana linki w mechaniźmie podnoszenia przedniej szyby(fotostory)


yarek7504

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie moze jak szyba powinna być prawidłowo zamontowana do tych plastikowych elementów z zabkami ? Zrobiłem wszystko tak jak powinno być szyba smiga góra dol bez zarzutów bez żadnego oporu ale problem jest taki że gdzieś nie domyka sie do końca bo gdy jadę z prędkością około 100km to zaczynam słyszeć szum powietrza a wczesniej tego nie bylo I troche drazni ucho ... Moze ktos ma jakis pomysl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to nie wina samej szyby a ustawienia ramy okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama okna wyglada ze jest dobrze dopasowana, a wydaje mi sie to szyba nie dochodzi do konca bo bylem na myjni i po umyciu auta w jednym miejscu szyba byla zaparowana tak jakby woda podeszła a wcześniej nie bylo tego i dlatego pomyślałem że moze szyba jest źle zamontowana do tych zabkow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchyl odrobinę szybę i porównaj szczelinę pomiędzy szybą a krawędzią uszczelki, na całej długości powinna być taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może inaczej ... przyklej taśmę przy zamkniętej szybie wzdłuż uszczelki ... zrób to po tronie pasażera i porównaj czy tak samo się chowa w uszczelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam cenna wskazówkę dla osób, które szykuja się do naprawy podnośnika (wymiany linki). Sam już rozbierałem ten mechanizm 4 razy, naprawa wcale nie jest skomplikowana, da rade zrobic samemu z tym opisem. Jezeli będziecie zmieniac linki to problemem może być ich naciągnięcie na te 4 kółka na prowadnicach. Linkę na te plastikowe kółka zakładamy na mniejsze średnicą kółeczka (kółka te znajdują się obok tych kół po których chodzi linka). Potem przeciagamy slizg w górę i w dół a linka zama z małego kółka wejdzie na duże. Naprawdę pomocne jak się robi samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy prowadnicach szyby zazwyczaj zamontowane są podkładki dystansujące. Mnie przy rozkręcaniu powypadały i nie wiem gdzie która była. Jest jakaś zasada dobierania ich czy to tak na czuja je wkładać? W ETCE widzę że są dwa rodzaje 0,5 mm i 1 mm. Bawił się ktoś z Was? Macie też doświadczenie jaki zamiennik wybrać? Ja kupiłem sam zestaw linek i niebieski plastik ale okazało się że gniazdo na linkę przy jednym z kółek było uszkodzone, więc pancerz linki po chwili właził w kółko i blokował. Na razie zblokowałem to ale czeka mnie wymiana całego mechanizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dopadł i mnie znany problem podnośników szyb w naszych B6. Z używkami wiadomo jak to jest a serwis woła 400 z hakiem:kwasny:

znalazłem takie coś na allegro, jak sądzicie ma to coś wspólnego z oryginalnym Brose (mój stary był własnie tej firmy) czy jak większość to jest dalekowschodnia azja?:thumbdown:

Audi A4 B6 B7 8e mechanizm opuszczania szyby ORYGI (3681726387) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym filmem wymiana mechanizmu przebiega bez żadnego problemu

dziś wymieniałem u siebie po stronie pasażera, od strony kierowcy też mam do wymiany i zastanawiam się nad tym mechanizmem BROSE z allegro

jak zakupie i zamontuje to napisze, czy to się będzie do czegoś nadawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zdaj relacje ;) bo wacham się czy zamowic jakas zamienik z IC czy tego brose (erknij jak to wygląda wykonaniem w stosunku do org )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co dzis sie zorientowalem ze jak szybko zauwazysz ze linka obciera to jeszcze idzie ja zreanimowac, ja od strony pasazera tak wlasnie mialem, jak tylko zaczela chrobotać to przestałem używać, wczoraj włożyłem używkę prowadnice, a dziś ponownie założyłem linkę na to białe kółko(bo własnie z niego wyskoczyła, nie jest ani przetarta ani powiginana), i mam drugi komplet na wymiankę, zastanawiam się czy teraz nie zrobić tak od strony kierowcy, bo tam też w ogóle nie używałem szybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już pisałem u mnie zamienniki pochodziło odpowiednio lewa strona 3 tygodnie prawa niecały rok.

Teraz kupiłem na lewą ori używkę a na prawą szukam w dobrej cenie.

To już 3 wymiana z lewej strony, powoli mnie szlag trafia na ten mechanizm,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie reanimowałem dziś stronę kierowcy, ale to białe kółko w środku miało powycierane brzegi tych rowków prowadzących, złożyłem do kupy ale linka spadła i robota na marne, także albo wymienię te białe kółko, którego niestety nie mam , może na szrocie dostanę, albo kupię na alledrogo tej mechanizm firmy BROSE.

Gdyby ktoś z was miał to kółko niepotrzebne z rozwalonego mechanizmu to proszę o kontakt.

---------- Post dopisany 20-11-2013 at 08:13 ---------- Poprzedni post napisany 16-11-2013 at 20:28 ----------

Panowie a możecie podpowiedzieć co może nie tak skręciłem, ponieważ po wymianie, ciężej mi się drzwi domykają, przedtem delikatnie się zamykały,

pewnie ramkę powinienem w stronę lusterka jakoś delikatnie podtrzymać przy dokręcaniu śrub, dodam że uszczelki poskładane porządnie i tapicerka drzwi też, bo już ją poprawiałem, spotkał się ktoś z tym u siebie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sciągnie się raz ramkę to mimo że poskręcasz idealnie na znaki zawsze coś tam nie pasuje. u mnie szyba odbijała i poprawiałem dwa razy aż było ok. Wystarczy że lekko przekosi ramkę przy skręcaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam strone pasazera komplet BROSE

zamontowałem go rok temu i dzisiaj musiałem rozbierać bo szyba nie chciała iść na gore i było słychać ten dźwięk mielonej linki

o dziwo po rozłożeniu wszytko wygląda OK ale na lince jest dużo powycieranego plastiku, ogolenie poczyściłem i działa może troszkę czasami po charczy

ale jeśli padnie to na pewno nie kupie tej firmy, zaznaczę ze szybę pasażera otwieram sporadycznie może dlatego wytrzymała rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm: kolego zbiles mnie z tropu miałem wslanie po swietach nabyc kpl na obie strony ,a ktoś może się wypowie na temat innych zestawow np. blic ? firmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. w aso w lublinie kompletna prowadnica 540 zl robota 200zl, przypadkowe otwarcie szyby w zimę kosztowało mnie 740zl trochę zabolało. podobno do a4 b7 2006 nie ma zamienników tylko orginał w aso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. w aso w lublinie kompletna prowadnica 540 zl robota 200zl, przypadkowe otwarcie szyby w zimę kosztowało mnie 740zl trochę zabolało. podobno do a4 b7 2006 nie ma zamienników tylko orginał w aso.

tu masz do B7

AUDI A4 B6 B7 00- MECHANIZM PODNOŚNIK SZYBY EL. RH (3923581733) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...