Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana linki w mechaniźmie podnoszenia przedniej szyby(fotostory)


yarek7504

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis wymienialem u siebie mechanizm tak jak to jest robione w 2 filmiku ktory dodalem cycus glancus dziala wszystko tak jak trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie zdejmie tapicerke, obczai co i jak to i w 20min to zrobimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pytanie bo piszecie, że zamiennik nie wytrzymuje długo ale co konkretnie, linki czy to kółko na silniczek

linka się łamie, zwija - przy okazji niszczy kółko na które się nawija... i to pewnie dlatego, że kółko sie z czasem wyciera i nie prowadzi linki idealnie

a chyba kółko jest najsłabszym elementem zamiennika, bo sam drut linki czy ślizgi to pikuś

więc czy kupisz zamiennikową linkę, czy całe złożone to jeden h.... Różnica będzie tylko, że nie trzeba będzie się męczyć z naciąganiem linki. Może sposób ostatnio tu przedstawiony działa, to będzie łatwiej :)

Edytowane przez Homiczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu zakładałem używkę od B7. Do dzisiaj jest ok.
Moje spostrzeżenia są takie że zamienniki poza słabą jakością są jeszcze niedokładnie spasowane.
Przy podnoszeniu szyby słychać że silnik ma ciężko i coś tam obciera. Teraz na oryginale szyba idzie lekko i nic się nie zacina.

Przerobiłem zamienniki z trzech różnych źródeł i mechanizm wymieniałem kilka razy. Dopiero teraz mam spokój na jakiś czas jak założyłem używkę.

A spinek nie mam w obydwu drzwiach. Wyłamałem dwa razy i już mi się nie chciało kolejnych kupować.

Za to żeby nie było wesoło padł mi mechanizm z tyłu - ręczny :)

Edytowane przez miro_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana samej linki to nie takie fiku miku. Przy naciąganiu uważaj, żeby nie uszkodzić tych rolek, bo d*pa zbita.

Tak czy siak, musisz zdjąć ramkę i wyjąć szybę.

Wysłane z mojego XT1562

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko przeczytane i gratuluje wszystkim cierpliwości przy wymianie. U mnie wystąpił nieoczekiwany problem. Mówią że diabeł tkwi w szczegółach. No i mam swoje dwa szczególiki.

1. Zerwałem uszczelkę za daleko i uszkodziłem z niej spinki (takie różowe o numerze 28 - nigdzie nie mogę ich znaleźć. Może macie jakiś namiar)

2. Może to się wydawać nie możliwe ale jednak. Po złożeniu całości szyba działa z tym ze jakby odwrotnie. Tzn kiedy klikam w guzik żeby się otworzyła to się zamyka, a kiedy zamknij to się otwiera. WTF ???? Spotkaliście się z takim efektem ?

Czy trzeba programować "adaptować" jakoś siłownik (sterowni) ?

Panowie problem odwróconego domykania/ otwierania rozwiązany. Dziś wróciłem do samochodu zdjąłem silniczek i na spokojne obejrzałem. Dlaczego się mu tak przyglądałem a no dlatego ze wyszukałem u wujka google info jak ludzie pisali o możliwości odwrócenia silniczka w samochodach golf3. Na pierwszy rzut oka no jak to w całości odwrócić ? Nie da się!. A jednak. Korpus silniczka która jest przykręcona na 4 śrubach do mechanizmu z wtyczkami może zostać odwrócony. Efektem czego jest odwrotnie działający mechanizm. Mechanizm ten w miejscu na śruby ma dodatkowe miejsce na bolce które są już w korpusie silniczka. Mimo ze są tylko trzy takie miejsca to odwracając korpus da się go skręcić. Mimo niewielkie szczelinki mechanizm będzie działać (odwrotnie).

Szybka padła mi już jakiś czas temu i wtedy jak sprawdzałem (po raz pierwszy) to wpierw sprawdziłem mechanizm i silniczek (to wtedy musiałem odwrotnie założyć). Dopiero jak zrzuciłem plastik z nawinięta linka to zobaczyłem usterkę.

I tak oto można zrobić sobie dodatkowa robotę =D

Prosiłbym jedynie Was forumowicze o numer tej spinki (różowa 28) bo nigdzie nie mogę jej zakupić.

Pozdrawiam

Edytowane przez dadid_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie mechanizmu szyby nie trzeba w jakiś sposób ustawiać ramy względem drzwi ?

Z tego co widzę to są odpowiednie otwory na śruby i wystarczy tylko przykręcić, czy się mylę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pole manewru przy skręcaniu ramki drzwi. U siebie ustawiałem według śladów po śrubach i wszystko pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie est tak latwo z ta wymiana... trudno w to uwierzyć ze da sie wszystko zebrać i dopasowac tak jak to bylo w Ingolstadt e. Więc na razie nie bede nic ruszal (strona pasazera z przodu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed demontażem sugeruję w kilku miejsca okleić ramkę taśmą malarską i przeciąć ją na styku z uszczelką - niby pierdoła ale pomaga. Przód tył ciężko przestawić ramkę ale góra dół to łatwo się pomylić - a po co ma hałasować lub przeciekać.

Ważna informacja - pianka wygłuszająca pod tapicerka drzwi i przyklejana do konstrukcji drzwi trzyma się na taki lepki środek - nie stosujcie żadnych silikonów, mas bitumicznych czy innych uszczelniaczy dekarskich i takich tam - jęśli ktoś chce zrobić to tak jak fabryka przewidziała niech zakupi SZNUR BUTYLOWY - to jest to co daje fabryka i zachowuje właściwości latami.

BTW - maty wygłuszające car audio często są na podkładzie butylowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca rozumiem "okleic w kilku miejscach tasma i przeciac ja na styku" - moglbys bardziej wyjasnic ocb ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca rozumiem "okleic w kilku miejscach tasma i przeciac ja na styku" - moglbys bardziej wyjasnic ocb ?

Jak mały kawałek taśmy nakleisz na uszczelkę drzwi i na listwę chromowaną to jak chcesz otworzyć drzwi ... trzeba taśmę rozciąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Audi szyba po stronie kierowcy opuszcza się bez problemu. Ale w drugą stronę jest znaczniej gorzej. Trochę się podnosi i sama opuszcza, musiałem się nieźle namęczyć żeby domknąć szybę. Słychać przy tym hałas wewnątrz drzwi. Trzeba zamawiać zestaw naprawczy czy linka się zsunęła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dobrałem się do drzwi zobaczyć co się dzieje z mechanizmem. A to co zobaczyłem:

43zt39gj.jpg

Da się to naprawiać czy trzeba kupić zestaw naprawczy. Jak trzeba coś kupić to co? Sama linka wystarczy? Mam tylko takie zdjęcie bo musiałem wszystko składać i jechać w trasę...

I mógłby ktoś napisać w którym dokładnie miejscu przykleić tą taśmę w przypadku wymiany mechanizmu?

qlrybmp5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...