Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana linki w mechaniźmie podnoszenia przedniej szyby(fotostory)


yarek7504

Rekomendowane odpowiedzi

To rzeczywiście spora różnica cenowa.

A znasz może nr tej części? Zobaczyłbym po ile mają w getem.pl

 

Ok, czyli koniecznie niebieski, bo widziałem też żółte? Czy od Anglika też będzie?

 

SGS7EDGE TAPATALK

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam anglika z lewej strony i śmiga bez zarzutu. I jak pisał jaguaro lepiej kupić używkę niż jakiś zamiennik. 

Edytowane przez windus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 Witam, kupiłem mechanizm z Angola, i potrzebuję instrukcji jak to zrobić ?

Bo jak patrzę to je linki idą z innej strony i po zamontowaniu linki z pancerzami się nie mieszczą.

Czy mógłbyś mi coś doradzić?

 

Po lewej mechanizm z Angola po prawej oryginalny.

 

https://www.dropbox.com/s/y4buh833o0r1o40/20170502_105748.jpg?dl=0

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami słyszę jak przy odsuwaniu szyb przednich coś rysuje o szyby.
Dziś patrzyłem i szyby faktycznie są porysowane.
Czy miało coś takiego u was miejsce ? Co powoduje to rysowanie, mechanizm, zanieczyszczenia ?

SGS7EDGE TAPATALK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej dokładnie oczyścić szczelinę okienną z wszelkich zanieczyszczeń. Wystarczy ziarnko piasku, które potrafi uprzykrzyć życie.


Tapnięte z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym prosił o fotki :-)

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Na yt znalazlem taki filmik i myślę, że wystarczy :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie maila to prześlę opis.

Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem. Trafiło i na mnie. Mechanizm wymieniłem choć nie obyło się bez problemów bo już był wymieniany co najmniej raz (połamane wszystkie kołki, brak niektórych śrub, zmasakrowane wygłuszenie...

Dodatkowo szlifierka posła w ruch bo jedna ze śrub trzymających mechanizm do ramki miała wymielony łepek.

Ale największy problem z jakim się spotkałem to ta szara łapa/uchwyt trzymający szybę, którą przykręca się do ślizgu mechanizmu. Niestety była tak wyrobiona, że przy przykręcaniu ułamała się z jednaj strony. Z barku laku skręciłem jak jest, żeby szyba była zamknięta, ale nie używam podnośnika bo się uwali do końca pewnie.

Tutaj pytanie czy jest szansa dostać gdzieś ten uchwyt czy kupować całą szybę (większość szyb jest sprzedawana z tymi uchwytami) wolałbym nie wymieniać szyby bo mam wszystkie w oryginale. Ma ktoś może jeden taki uchwyt?

 

433842843_1_644x461_oryginalna-szyba-boczna-przednia-audi-a4-b6-2003-r-avant-sedan-rzeszow.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy mpodnośnik  od angola bedzie pasowało do Europy ?

Mam do kupienia za 50 na miejscu ale od angola czyli drzwi pasażera podejdzie to na drzwi kierowcy w europie ?


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. czy wazelina bezkwasowa nadaje sie do przemasrowania prowadnic szyb?

sugeruje smar grafitowy, będzie porządnie działać. Wazelina w dość krótkim czasie traci właściwości smarne i kruszeje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was  tak poczytalem sobie forum  i mam zapytanie jak nakrecac linke na slimaka ktory koniec gdzie ma isc w audi a6 c5

z gory dziekuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. dzisiaj wymienilem podnosnik w drzwiach kierowcy, zeszlo mi 2h na powoli. i mam pytanko czy silniczek robi sie cieply od podnoszenia szyby w gore i dol? bo u mnie po przetestowaniu kilka razy gora dol zrobil sie lekko cieply czy tak ma byc? dodam ze z pilota otwieralem zamykalem i szla plynnie. wrzucam foto starego podnosnika 0 smaru bylo na nim...

31396465_183188852331143_5926857351523991552_n.jpg

31453712_183188915664470_3477406501541249024_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dziś wymieniałem. Poszlo spoko. strasznie się bałem do tego podchodzić.

 

Pisaliście o zaznaczaniu miejsc żeby później nie było problemu z regulacją ramki. Ja zaznaczyłem ale wydaje mi się niepotrzebnie bo w sumie po montażu dokrecilem wszystko i jest tak jak było ;) bez ustawiania na znaki pasowało idealnie tak samo. Czy to normalne? Czy miałem szczęście? 

Na koniec posmarowalem linkę białym smarem. Czy biały smar jest ok? 

Edytowane przez kubajvc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez sie balem robic to ale okazalo sie w miare latwe ;) na moje to jest juz spasowane tak ze po wlozeniu ramki wystarczy dokrecic. slady po srubach tak samo sie ulozylo jak bylo. Jedynie jedną podkladke  mialem i wlozylem ja w te same miejsce co bylo.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, hidden22 napisał:

o jaka klamke ci chodzi? ja nie ruszalem zadnej klamki

Ramkę ;) nie klamkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z linkami z obu stron. Prawa szyba nie chciała już wrócić do pozycji zamknięte, ale rozebrałem drzwi i ją zablokowałem. Czy może trafiliście na jakieś dobre zamienniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...