Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana linki w mechaniźmie podnoszenia przedniej szyby(fotostory)


yarek7504

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzone u szwagra chodzi bez problemu, osobiście montowałem i nie mam zastrzeżeń. http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7289880842

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, pomoże ktos, jestem na etapie wymiany mechanizmu szyb, przy wyciaganiu gornej czesci spadla mi taka blaszka, wiecie moze gdzie to powinno byc??, kompletnie nie wiem gdzie to siedzi..z gory dzieki

IMG_20180802_183945.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz moze gdzie to siedzi? jutro bede to skladal i zeby mi czesci nei zostalo sie boje:)

Edytowane przez przemek2410
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, juz wiem tak to jest do ustawienia  tzw element dystansowy, dzieki ze mnie naprowadziles na trop. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam mały problem. Po wymianie mechanizmu słychać świst między uszczelkę a drzwiami, już ze 2 razy wyjmowalem ramke z szybą ale na próżno. To samo z szybą bo jak sie opuszcza to dochodzi do końca i odbija. Jakieś rady jak sobie z tym poradzić?

Edit: W końcu udało mi się ustawić jak trzeba ?

Edytowane przez Rafciu_js
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też dopadło.

Jeszcze działa, ale już są problemy. Linka widać poszarpana.

IMG_20190401_170647.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KoJ@K napisał:

Twoje otwarcia szyby już są policzone :kox:

Oj są... pod koniec tygodnia będę szukał jakiejś ori używki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowie ktoś jak wyjąć szybę aby dostać się do tych śrub które trzymają prowadnice pod szyba? Szukam i coś nie mogę dojść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sobie poradziłem. Na 1 stronie widziałem tylko zdjęcie ramki bez szyby - może moje przeoczenie na telefonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Wymienilem mechanizm szyby na ori uzywke . Ramka zamontowana poprawnie bez przeswitow itd. Szyba chodzi gladko gora dol. Problem polega na tym ze przy mocnym skrecaniu samochodem slychac trzaski w tych drzwiach gdzie wymieniany byl mechanizm . Sa to odglosy naprezen na blache i ma to zwiazek z ramka ,poniewaz gdy ramka jest wyciagnieta to jest absolutna cisza  przy skrecaniu autem ( testowane na parkingu ). Ramke skladalem juz kilka razy i problem wystepuje nadal. Gdy jade na wprost jest cicho ale gdy skrece mocno i ida naprezenia na bude to te drzwi trzeszcza strasznie. Ktos wie jak to wyeliminowac?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Knoxville napisał:

witam

Wymienilem mechanizm szyby na ori uzywke . Ramka zamontowana poprawnie bez przeswitow itd. Szyba chodzi gladko gora dol. Problem polega na tym ze przy mocnym skrecaniu samochodem slychac trzaski w tych drzwiach gdzie wymieniany byl mechanizm . Sa to odglosy naprezen na blache i ma to zwiazek z ramka ,poniewaz gdy ramka jest wyciagnieta to jest absolutna cisza  przy skrecaniu autem ( testowane na parkingu ). Ramke skladalem juz kilka razy i problem wystepuje nadal. Gdy jade na wprost jest cicho ale gdy skrece mocno i ida naprezenia na bude to te drzwi trzeszcza strasznie. Ktos wie jak to wyeliminowac?  

Wypadł Ci dystans, który ma za zadanie odseparować ramkę od blachy drzwi. Poszukaj czy nie wpadł do środka, bo tak się często zdarza.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, turzol napisał:

Wypadł Ci dystans, który ma za zadanie odseparować ramkę od blachy drzwi. Poszukaj czy nie wpadł do środka, bo tak się często zdarza.  

Gdzie znajduje sie ten dystans dokladnie? po ktorej stronie drzwi? od lusterka przy srubach czy po stronie klamki? Pewnie gdzies zgubilem dystans i teraz wszystskie wibracje ida na drzwi. Prosze napisz czy jakas podkladka albo cos pdoobnego zda egzamin i gdzie ja umiesic. Dzieki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogło Ci wypaść coś takiego. Montowane jest od strony słupka A, między ramką a poszyciem wewnętrznym drzwi

audi-part.jpg

chyba tu to siedzi jak dobrze pamiętam:

IMG_1657.jpg

Edytowane przez xmarox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, xmarox napisał:

Mogło Ci wypaść coś takiego. Montowane jest od strony słupka A, między ramką a poszyciem wewnętrznym drzwi

audi-part.jpg

chyba tu to siedzi jak dobrze pamiętam:

IMG_1657.jpg

Nic takiego nie mialem chyba bo raczej zauwayzlbym ze wypadla mi taka blaszka. Bede musial znow zdjac boczek i w to miejsce ze zdjecia wcisnac jakis dystans ( gumowy? ) zeby nie przenisila ramka wibracji na te drzwi bo co skret autem to doslownie “ strzelaja” te drzwi jak w jakims starym dostawczaku heh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym pisałem. Bez tej niepozornej blaszki (dystansu) ramka będzie napierdzielać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, turzol napisał:

Właśnie o tym pisałem. Bez tej niepozornej blaszki (dystansu) ramka będzie napierdzielać.

Nie mam tej blaszki . Czy cokolwiek innego np jakas podkladka zda egzamin? czy musi byc to konkretnie ta  blaszka wyprofilowana? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z ładnej pogody pojechałem na trawkę i postanowiłem coś zrobić z moją szybą.

Co się działo? Ano, szyba czasami zamykając się, odbijała jakieś 1.5cm od górnej ramki i obniżała się niżej jakieś 20cm (robiłem różne resety, nie pomagało). Przy górnej krawędzi robiła też taki odgłos trzeszczenia, jak by coś było krzywo ustawione. Zrobiłem próbę i docisnąłem kolanem otwarte drzwi od wewnątrz na wysokości lusterka, złapałem górną ramkę, z wyczuciem pociągnąłem do siebie i zamknąłem szybę - trzeszczenie było dużo mniejsze.

Rozebrałem wszystko (nie było dystansów). Przy ściąganiu silniczka usłyszałem dźwięk rozwijającej rolki. Okazało się że cały mechanizm jest w dobrym stanie. Niestety linka rozwinęła się z białej rolki i miałem problem jak ją zwinąć, bo brakowało pare centymetrów.

MOCcr4Oh.jpg
IMGUR.COM

Post with 0 views.

Rozwiązanie jest proste.

1. Najpierw trzeba zdjąć linkę z lewego okrągłego zaczepu (zdjęcie poniżej) uzyskujemy dzięki temu zapas linki.

2. Później trzeba nawinąć linkę na białą rolkę. Ta z prawej idzie od góry rolki, a z lewej od dołu. Dobrze mieć przy sobie trytytkę.

3. Teraz naciągamy linkę na okrągły zaczep (ten z lewej) korzystając z małych wypustów na nim.

YyKxSWe.jpg

Mimo że linka była nasmarowana to popsikałem jeszcze wd40. Poskładałem i o dziwo, nie ma już tego wkurzającego trzasku przy zamykaniu. Na parę prób nie było też problemu z domykaniem TFU TFU.

PS

Po tej robocie zauważyłem że drzwi się lepiej zamykają, ale to było tylko na chwilę (pewnie taki efekt po odciążeniu przez szybę), nie wiem, może trzeba je trochę podnieść.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...