Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana linki w mechaniźmie podnoszenia przedniej szyby(fotostory)


yarek7504

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie , tak jak wczesniej pisalem nie posiadam tej blaszki dystansowej (nigdy jej nie mialem )  , ale nie w tym problem. Wyciagalem i skladalem dzis ramke z 4 razy montujac roznego rodzaju podkladki gumowe ( w miejscre srub w drzwiach do ktorych przykercamy ramke  ) ,ale nie mam pojecia gdzie lezy problem w tych trzaskach. Po wyjeciu ramki calkowicie , przy ruszaniu autem po nierownej nawierzchni bloga cisza .Po  ponownym wsadzeniu ramki w drzwi ( bez przykrecania srubami ) i zamknieciu drzwi szybki test . Ruszam autem i juz sluchac pierwsze strzelanie blachy ( jakby naprezenia ) .Po skreceniu ramki srubami do drzwi to samo .Wyjmuje ramke z szyba calkowicie z drzwi i znowu test. Skrecam mocno lewo prawo  jadac wolno - cisza totalna! . Wsadzam znow ta przekleta ramke w drzwi i znowu ruszam lewo prawo i slychac strzelanie blachy . Gdzie lezy problem ktos pomoze?? Przed wymiana mechanizmu bylo idealnie cichutko zadnnego strzelania a teraz doslownie nie moge tego tak zamocowac zeby nie strzelalo. Nie chodzi tu o to ze ramka ma luz jakis i ona uderza tylko o to ze po osadzeniu ramki z szyba i mechanizmem w drzwiach jeszcze bez przykrecania to juz slychac odglosy strzelajacej blachy podczas delikatnej jazdy .Jakby cos naprezało w ktoryms miejscu blache i wydaje takie charaktersytycznie trzaski. Niech ktos cos poradzi prosze.Za pomoc sie odwdziecze! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Knoxville napisał:

Panowie , tak jak wczesniej pisalem...

Czy ma znaczenie czy szyba jest na górze, czy opuszczona?

W ogóle to podziwiam że miałeś cierpliwość tak testować tą cholerną ramkę. U siebie zauważyłem że szyba wywiera dużą presję jak już dochodzi do góry i potrafi nawet lekko ugiąć ramkę.

Szukając ostatnio rozwiązania na to trzeszczenie ludzie pisali o jakichś silikonach do uszczelek.

Jak np tu

ale najpierw spróbowałbym czegoś takiego jak niżej. Fajnie gdybyś obczaił w którym dokładnie miejscu słychać ten dźwięk. Możesz to zrobić naklejając taśmę najpierw na połowę ramki. Jeśli to nie pomoże, no to chyba tylko regulacja.

 

 

Ja swoją rozbierałem przedwczoraj i wydawało mi się że jest ok, a szyba dalej nie zawsze chce się domknąć i wraca w dół 20cm ? Może to ten czujnik bezpieczeństwa. Dzisiaj znowu spróbuję zrobić reset.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jack0 napisał:

Czy ma znaczenie czy szyba jest na górze, czy opuszczona?

W ogóle to podziwiam że miałeś cierpliwość tak testować tą cholerną ramkę. U siebie zauważyłem że szyba wywiera dużą presję jak już dochodzi do góry i potrafi nawet lekko ugiąć ramkę.

Szukając ostatnio rozwiązania na to trzeszczenie ludzie pisali o jakichś silikonach do uszczelek.

Jak np tu

ale najpierw spróbowałbym czegoś takiego jak niżej. Fajnie gdybyś obczaił w którym dokładnie miejscu słychać ten dźwięk. Możesz to zrobić naklejając taśmę najpierw na połowę ramki. Jeśli to nie pomoże, no to chyba tylko regulacja.

 

 

Ja swoją rozbierałem przedwczoraj i wydawało mi się że jest ok, a szyba dalej nie zawsze chce się domknąć i wraca w dół 20cm ? Może to ten czujnik bezpieczeństwa. Dzisiaj znowu spróbuję zrobić reset.

Witaj , dziekuje za odpowiedz! 

Ja sie nie poddaje nigdy :).Rozebralem po raz kolejny drzwi z ta cholerna ramka i wkoncu wpadlem na to co powoduje te trzaski naprezen. Od srodka w miejscu gdzie przykreca sie lusterko jest taki “nakretka” - dystans i ona ma regulacje . Wczesniej nie zwrocilem uwagi a troche mi sie musiala przekrecic i tym samym uciskala za mocno na ramke .Po skreceniu tej “ nakretki” na mininum i przykrecenou lusterka oraz ramki naorezenia ustaly ( zwiekszyl sie luz ) . Jeszcze dobrze nie testowalem auta ale juz slychac bylo roznicr na plus wiec to pewnie to bylo wina . Takie male gowienko a tyle halasu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomoże ktoś z określeniem rodzaju śrubek mocujących mechanizm podnoszenia linki do ramki?

Ostatnio chciałem wymienić mechanizm i po zdemontowaniu wszystkiego nie mogłem odkręcić starego mechanizmu. Można powiedzieć, że poległem na samym końcu. Nie mogę znaleźć tych dwóch śrubek w etce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. na dniach bede wymienial mechanizm szyb i mam pytanie prowadnice chce posmarowac smarem grafitowym. Czy do tych pancerzy co ida linki mozna napsikac jakies wd-40 albo inny plynny olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Problem dopadł i mnie. Szyba zjechała, coś zachrobotało i została na dole.

Przeczytałem cały temat i mam pytania:

1. W którym dokładnie miejscu zaznaczyć taśmą osadzenie mechanizmu ??? chodzi o to żeby na zamkniętych drzwiach zrobić taśmą malarska punkt od górnej krawędzi uszczelki (chromu) aż na słupek B i pózniej przeciąć gdzie jest szczelina, wtedy mamy zaznaczoną wysokość ????

Może ktoś to łopatologicznie opisać

2. Piszecie żeby wymieniać na ori zamiennik, czy na dzień dzisiejszy nie ma porządnych zamienników np :

podnosnik-szyby-valeo.jpg
WWW.IPARTS.PL

Podnośnik szyby VALEO 850597 (Z przodu) (Z prawej)

 

podnosnik-szyby-klokkerholm.jpg
WWW.IPARTS.PL

Podnośnik szyby KLOKKERHOLM 00191801 (Z przodu z lewej)
 
 
Rozebrałem wszystko i chyba już ktoś to raz robił, bo to zwijadło co nawijają się na nie linki jest białe a z tego co czytałem powinno być niebieskie.
Nie mam również tych metali dystansujących co są montowane pod śruby w okolicach lusterka. Pytanie czy zdarzało się, że nie było w jakiś modelach, czy może ktoś już to rozbierał i nie założył, bo nie wiem czy muszę je dokupić czy po prostu fabrycznie ich nie było

 

Edytowane przez szynak1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje valeo nadal chodzi, niedługo będzie rok. Muszę kiedyś tam zajrzeć i poprawić bo piszczy przy zamykaniu (szyba o górną uszczelkę uszczelkę)
Taśmą możesz poobklejać nawet całe auto jak masz taką potrzebę, ale najpewniej chodzi o łączenia ramki z karoserią więc na słupkach, drzwiach i dachu sobie zaznacz dla świętego spokoju jeżeli masz taką ochotę ale tam się zbytnio chyba nic nie ma jak przesunąć :P
I nie każdy raczej ma te dystanse, albo komuś wypadł jak kiedyś przy tym grzebał ktoś inny ;) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Taśmą poobklejałem wcześniej tak jak napisałeś, zobaczę czy to coś pomoże przy skręcaniu.

Zamówiłem orginalną używkę z Exeo, będę składał bez tych dystansów, w serwisie maja po 6 zł, ale normalny czas oczekiwania to tydzień (jedzie z za granicy), ale ze względu na dzisiejszą sytuacje związaną z wirusem i korkami na granicy nie wiadomo kiedy przyjdzie dostawa, wiec nie będę czekał w nieskończoność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj wziąłem się za wymianę mechanizmu szyby prawy przód. Kiedyś znalazłem w tych drzwiach ta blaszkę dystansowa. Teraz przy montażu chce ja włożyć, czy ona tylko wchodzi pod śrubkę od strony lusterka czy możliwe ze mogła być tez gdzie indziej włożona? pozd:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hidden22 napisał:

Witam. Dzisiaj wziąłem się za wymianę mechanizmu szyby prawy przód. Kiedyś znalazłem w tych drzwiach ta blaszkę dystansowa. Teraz przy montażu chce ja włożyć, czy ona tylko wchodzi pod śrubkę od strony lusterka czy możliwe ze mogła być tez gdzie indziej włożona? pozd:hi:

tego nikt Ci pewnie nie powie, bo widziałem już kilka różnych fotek. na moje oko złóż wszystko do kupy bez blaszki i przetestuj jak chodzi mechanizm góra/dół i przejedź się czy gdzieś nie dmucha/szumi. Jeżeli będą problemy to wtedy kombinacje gdzie podłożyć żeby docisnęło/odchyliło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemasz. 

Przyszedl czas niestety na mnie, dzisiaj podczas opuszczania szyby linka strzrlilabewidentnie. Teraz tylko slychac jak sie obraca same kolko na ktorej linka chodzila. Widze ze sa zestawy naprawcze gotowe na allegro, ktos to stosowal? Zalatwi mi to sprawe, ewidentnie slychac bylo ze to linka. Nie rozbieralem jeszcze boczku calego ale w wekend mysle ze sie tym w koncu zajme. Ktos, cos? Dzieki za info chlopaki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup oryginalny cały mechanizm podnoszenia szyby a nie jakieś zamienniki lub jeszcze gorzej jakieś zestawy naprawcze. W przeciwnym razie będziesz kilka razy wymieniał a trochę roboty jest przy tym. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie siedzą zamienniki z obu stron z przodu (około 50zł sztuka na ale). Wymieniane w lipcu. Na razie ok.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Muskel1 napisał:

Kup oryginalny cały mechanizm podnoszenia szyby a nie jakieś zamienniki lub jeszcze gorzej jakieś zestawy naprawcze. W przeciwnym razie będziesz kilka razy wymieniał a trochę roboty jest przy tym.

Warto mimo wszystko caly mechanizm zwalac aby wymienic tylko jedna glupia linke ktora zawinila po zimie, tak na prawde? ? 

Zastanawialem sie czy nie lepiej oddac ta linke do zakladu gdzie robia linki wszelkiego rodzaju zeby mi dobrali to samo, o ile jest to wgl wykonalne?  Sam nie wiem, bo przy mechanizmie to zabawy na 3h czytalem jest, w przyladku linki i tego kolka calego mysle ze to kwestia paru min ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany linki i tak musisz cały mechanizm wyciągać. Na samej podmianie linki się nie zakończy bo jak linka się wyszczerbiła i mechanizm ciężko zaczął pracować to linka uszkodziła już rolki. Dlatego Ci napisałem, żebyś cały mechanizm wymienił bo jest trochę roboty a po co 2-3 razy rozbierać i bawić się w jakieś doraźne naprawy. Do tego pianka uszczelniająca też nie wytrzyma ciągłego odklejania i albo będziesz po 2-3 razach musiał kupić nową albo nakleisz tą starą, która już zrobi się nieszczelna od ciągłego zrywania. Jak pianka się rozszczelni woda dostanie się przez drzwi do wewnątrz. 

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Jack0 napisał:

U mnie siedzą zamienniki z obu stron z przodu (około 50zł sztuka na ale). Wymieniane w lipcu. Na razie ok.

Pogadamy jak min. 2 lata wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Muskel1 napisał:

Do tego pianka uszczelniająca też nie wytrzyma ciągłego odklejania i albo będziesz po 2-3 razach musiał kupić nową albo nakleisz tą starą, która już zrobi się nieszczelna od ciągłego zrywania. Jak pianka się rozszczelni woda dostanie się przez drzwi do wewnątrz. 

O jakiej piance piszesz, tej od wygłuszenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jack0 napisał:

O jakiej piance piszesz, tej od wygłuszenia?

Tą szarą matę, jest ona przyklejona do drzwi. Wygłusza i uszczelnia jednocześnie. 

Screenshot_20210401-120608_Opera.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...