Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana linki w mechaniźmie podnoszenia przedniej szyby(fotostory)


yarek7504

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież woda spływa wewnątrz drzwi, dlatego są tam otwory spływowe, a tą matę zastąpiłem inną wygłuszającą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Jack0 napisał:

Przecież woda spływa wewnątrz drzwi, dlatego są tam otwory spływowe, a tą matę zastąpiłem inną wygłuszającą.

Tak ale nieszczelność tej maty powoduje dostanie się wody do wnętrza auta. 

Nagminna usterka w golfie 4, tam zamiast maty jest płyta metalowa z uszczelką dookoła, która z czasem u dołu parcieje i woda dostaje się pod tapicerkę drzwi i ścieka powoli po progu na dywaniki. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Muskel1 napisał:

Do wymiany linki i tak musisz cały mechanizm wyciągać. Na samej podmianie linki się nie zakończy bo jak linka się wyszczerbiła i mechanizm ciężko zaczął pracować to linka uszkodziła już rolki. Dlatego Ci napisałem, żebyś cały mechanizm wymienił bo jest trochę roboty a po co 2-3 razy rozbierać i bawić się w jakieś doraźne naprawy. Do tego pianka uszczelniająca też nie wytrzyma ciągłego odklejania i albo będziesz po 2-3 razach musiał kupić nową albo nakleisz tą starą, która już zrobi się nieszczelna od ciągłego zrywania. Jak pianka się rozszczelni woda dostanie się przez drzwi do wewnątrz. 

 

Wyczerpales temat, wszystko jest juz jasne. Dziekuje za solidna odpowiedz, w takim razie trzeba dzialac i szukac ori uzywki mechanizmu, co zrobisz jak nic nie zrobisz ? nastepna zabawa na weekend, no ale przy takiej pogodzie to juz mozna cos pogrzebac sensownego ?

P. S masz moze zapisany filmik na ktorym najlepiej bazowac podczas rozbierania wszystkiego, widzialem ze sa pare takich i nie wiem na ktorym najbardziej sie wzorowac, moze masz juz jakis sprawdzony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmek jest u góry podieszony, kilka postów wcześniej. Nie kupuj używki bo nie wiadomo jak długo pożyje. Nowy oryginał kosztuje trochę ale robisz tylko raz. U Ciebie oryginał  wytrzymał 14 lat więc jak kupisz jeszcze raz taki sam powinien też tyle wytrzymać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2012 o 21:27, yarek7504 napisał:

ja kupiłem linkę z mechanizmem ...tyle że po kilkunastu otwarciach i zamknięciach linka mi spadła za ślimaka więc nawinąłem na ori który na razie hula...fakt faktem ta linka z allegro po montażu jest mocno naprężona ale dzięki temu może nie spadnie :eusathink:

Możesz mi wyjaśni jak wg ja naciagnoles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...