Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana linki w mechaniźmie podnoszenia przedniej szyby(fotostory)


yarek7504

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w ani jednych drzwiach nie było tych blaszek dystansowych, w drzwiach pasażera niemiec jakiś czas temu już wymieniał mechanizm na zamiennik, bo jest w miare świeży i w ładnym stanie. Kuuurde jaki to luxus kiedy po około 4-5 miesiącach nie działania szyby kierowcy mogę sobie normalnie legalnie otworzyc i zamknąc szybę z przycisku. :D

Przez chwilę wyglądała jak cabrio ;)

Ku5LZdd.jpg

OFLgq1s.jpg

9p0VuDK.jpg

Zrobiłem przy okazji małą foto poradę odnośnie demontowania szyb w tylnych drzwiach, więc jakby ktoś miał problem to prosz link :hi:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/326624-demontaz-szyb-drzwi-tylnych-a4-b6-korbotronik-foto-relacja/

a powiedz mi kolego, Ty te śruby mocujące/zabezpieczające szybę do prowadnic poluzowałeś, kilka razy góra/dół i dokręciłeś z powrotem?? czy zostawiłeś delikatnie poluzowane?? bo ja jak poluzniłem to nie dokręcałem i jeden majster powiedział, że mogą mi się odkręcić całkiem lub jak dostaną wody to przymarzną i coś wtedy strzeli (jeśli chodzi o zimę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalozylem szybe, chwycilem srubkami, "zjechalem recznie" gora dol i dokrecilem juz normalnie mocno. A to z tym przymarzaniem, to jakas taka troche dziwna bajka mi sie wydaje, choc nie wiem czy dawaly by mi spokoj te Twoje nie dokrecone sruby. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn one są odkręcone tak na 1/4 obrotu, nie są "luźne" :) w takim racie dokręce w wolnej chwili :P pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zachrobotał mi mechanizm ze strony kierowcy. Zamknąłem szybę na kilkanaście razy, bo po podjechaniu trochę w górę zatrzymywała się i zjeżdżała w dół. Czy jest sens rozbebeszać drzwi, żeby tylko spojrzeć czy da się to naprawić, czy od razu mam się zaopatrzyć w nowy mechanizm i wymienić? Ktoś ma doświadczenia z naprawą, która byłaby skuteczna na dłuższą chwilę? Co tam się w ogóle najczęściej psuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczesciej "Mieli sie" linka w miejscu w ktorym jest nawinieta na "bebenek" - przy silniczku.

Najpierw chyba lepiej zobaczyc co sie stalo, a dopiero pozniej jak juz cos to kupowac. ;)

Edytowane przez KoJ@K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz kupić drugi mechanizm. Najlepiej używka z seata exeo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postępując wg wskazówek kolegi Koj@k udało mi się naprawić i działa poprawnie. Natomiast problem jest teraz inny, mianowicie szyba nie dotyka do tej zewnętrznej uszczelki, jest szpara i leci tam woda. jak to wyregulowac, dociagnac zeby bylo dobrze?? podpowiem ze mialem te smieszne podkladki, a teraz ich nie mam zalozonych. Pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Postępując wg wskazówek kolegi Koj@k udało mi się naprawić i działa poprawnie.

działa jeszcze ?!?

a nie dochodzi bo pewnie nierównomiernie nawinąłeś linke na bębenek - a to jest bardzo wq... zajęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo idzie sie przy tym nawku...zloscic. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Najlepiej używka z seata exeo

Używki czesto chodzą na allegro po 100zł i nie wiadomo jak długo pożyją. Nowy zamiennik kupowałem po 75zł :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy nie chodzi mi o szybę w pionie, bo zamyka sie do konca ladnie, nie nawijalem linki tylko caly ori mechanizm zalozylem. Chodzi mi o ramke szyby, od zewnątrz jest taka gumowa "wycieraczka" która zbiera wode z szyby gdy jest mokra i sie ją chowa. Tam mam szpare. Wiecie o co mi chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dobrze wlozyles szybe w te prowadnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaku8891 miałeś podkładki, nie zalozyles i się dziwisz, że masz szpare.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może chodzi o śruby którymi przykręca się szybę do mechanizmu linek ?

Mi to zawsze ładnie wchodziło na środku i to przykręcałem śrubą z podkładką.

jeżeli tam jest przesunięte to może właśnie dlatego przesunęło szybę w bok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założyłem te podładki, jest lepiej, ale nie tak jak bylo przed demontażem ;/ teraz czeka mnie regulacja drzwi w pionie bo jak sie okazalo troszke są opuszczone. Da się to zrobić bez demontażu błotnika? ciężko dojść do tych srub na słupku przednim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczesciej "Mieli sie" linka w miejscu w ktorym jest nawinieta na "bebenek" - przy silniczku.

Najpierw chyba lepiej zobaczyc co sie stalo, a dopiero pozniej jak juz cos to kupowac.

Jednak zakupiłem używkę, udało się za 60 + koszty wysyłki.

Po demontażu ramki, moim oczom ukazał się uszkodzony mechanizm:

36455834591028803242.jpg

62187450161258960832.jpg

Usterka nie jest poważna, bo w porę przestałem używać mechanizmu. Nie wiem czy jest sens naprawiać.

Zamontowałem używkę i jak na razie wszystko działa cacy.

Zajęło mi to ok 3h. Na szczęście miałem zapasowe spinki do tapicerki, bo połamałem 4 z 6 dużych i 1 z 2 małych.

Tak jak napisał jakiś kolega przede mną, proponuję oznaczyć taśmą położenie ramki drzwi względem dachu i słupka, żeby przy montażu nie przykręcić ramki zbyt nisko, bo będzie szpara przy uszczelce górnej.

Zachęcam, aby wykonać to samemu, fotorelacja + filmiki idealnie prowadzą krok po kroku.

Radość i duma z dobrze wykonanej roboty - bezcenna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje sprawdzonego mechanizmu od strony kierowcy. Od dwóch miesięcy nie działa mi opuszczanie i podnoszenie szyb, dzisiaj miałem chwilę czasu więc zacząłem wszystko rozkręcać. Pod koniec stwierdziłem, że to nie ma sensu bo i tak starego mechanizmu nie uratuję.

IMG_1024.jpg

IMG_1026.jpg

Silniczek działa, jedynie mechanizm padł więc potrzebuje sprawdzonego towaru żeby nie wpakować się na minę. Ktoś kogoś doradzi? Ewentualnie poratuje sprawdzonym mechanizmem z Allegro?

Druga sprawa. Gdy odkręciłem tą śrubkę:

IMG_1027.jpg

To wypadło coś takiego:

IMG_1028.jpg

Co to jest i czy musi to być? Na razie skręciłem wszystko bez tych a'la podkładek, ale tak zastanawiam czy to też jest potrzebne :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obędzie się bez tego. To przypuszczenie wzorniki służące do ustawienia ramki. Bez nich też idzie to ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za odpowiedź :kox: To jeszcze tylko muszę znaleźć mechanizm.. Szukać ori używki, brać z inter-car nową czy zamiennik? Ktoś coś doradzi? Jeżeli zamiennik to proszę o info od kogo najlepiej brać (może być na PW) bo nie chce kupić towaru od pierwszej lepszej osoby i za dwa tygodnie znowu wymieniać mechanizm :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ORI używka

ew ori aso za 450+ ;p

gdzieś w temacie opisywałem jak rozpoznać ori używke, bo musi być full ori!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...