Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana linki w mechaniźmie podnoszenia przedniej szyby(fotostory)


yarek7504

Rekomendowane odpowiedzi

jutro Do ASO uderzam bo u gajosa na sklepie nie widzę ceny , a na alledrogo nie wiem jaki zestaw i czy to ori bo podobno chinole sie sypią

---------- Post dopisany 11-06-2012 at 15:59 ---------- Poprzedni post napisany 10-06-2012 at 21:54 ----------

Ok Kupione W Koszalinie kpl razem z ramką drzwi za 170 PLN :kox: oryginał , w ASO cena 490 za same Linki :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro Do ASO uderzam bo u gajosa na sklepie nie widzę ceny , a na alledrogo nie wiem jaki zestaw i czy to ori bo podobno chinole sie sypią

Ja zanim założyłem tę używkę z angola kupiłem n allegro rzekomo ori i po założeniu szyba ledwo szła w górę, zdawało się że zaraz linka pęknie. Parę razy kombinowaliśmy, smarowaliśmy, żeby lepiej działała, ale nic z tego. Może akurat trafiłem na jakiś feler, ale nie mam przekonania do linek rzekomo ori z allegro:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok Kupiłem jak pisałem Ori W Koszalinie u ziomka co ma części do Audi i VW :kox: już po instalacji ...hehe 3h się pierdzieliłem ale warto było :D wszystko śmiga jak ta lala

Fotki starej Linki :facepalm:

IMAG0398.jpg

IMAG0399.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie podepne sie pod temat. Potrzebuje wymienic to badziewie AUDI A4 - Linki, Zestawy Naprawcze, Ślizgi do Podnośników Szyby (artykul nr 333) da rade to wymienic bez odkrecania gory tzn ramki szyby? Boczek sciagnac to ze tak powiem 10 min plus ze 3 nowe spinki ale odkrecac cala ramke to mi sie odechciewa. Mam na tym wariactwie luzy takie, ze jak spuszcze szybe do polowy to moge nia ruszac do zewnatrz i wewnatrz auta a przy zamykaniu drzwi slychac to niemilosiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie podepne sie pod temat. Potrzebuje wymienic to badziewie AUDI A4 - Linki, Zestawy Naprawcze, Ślizgi do Podnośników Szyby (artykul nr 333) da rade to wymienic bez odkrecania gory tzn ramki szyby? Boczek sciagnac to ze tak powiem 10 min plus ze 3 nowe spinki ale odkrecac cala ramke to mi sie odechciewa. Mam na tym wariactwie luzy takie, ze jak spuszcze szybe do polowy to moge nia ruszac do zewnatrz i wewnatrz auta a przy zamykaniu drzwi slychac to niemilosiernie.
bez wyciągnięcia ramki raczej na pewno tego nie wymienisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarek możesz napisać od kogo z allegro kupiłeś linki ? Rozebrałem dziś drzwi i linki sa cale pomielone. Mechanizm wygłada ok wiec wymienie same linki.

Pozdro

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarek możesz napisać od kogo z allegro kupiłeś linki ? Rozebrałem dziś drzwi i linki sa cale pomielone. Mechanizm wygłada ok wiec wymienie same linki.

Pozdro

sorry ale zupełnie nie mam pojęcia od kogo kupiłem bo trochę czasu minęło a jak sprawdzam na allegro to tej transakcji już nie ma....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. niedawno też wymieniałem mechanizm podnoszenia szyby po stronie kierowcy. kupiłem taki mechanizm za 85 zł: Audi A4 01-07 podnośnik szyby elektryczny przedni lewy | AUDI VOLVO \ Volvo V40 \ obrysówki \ Audi A6 \ podnośniki szyb zamiennik | VE-GA_pl. wyglądał w miarę solidnie, oryginał to nie jest ale na razie działa bez zarzutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam:) drodzy forumowicze co sądzicie o tym zestawie NOWY PODNOŚNIK SZYBY AUDI A4 01-07 LEWY PRZÓD FV (2494609963) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Czy może lepiej kupić org używkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem jakiś miesiąc temu obydwie strony na podnośniki z allegro po 85 zł kompletne.

Po wymianie przestało działać automatyczne podnoszenie i prawa strona ze sterowania od kierowcy (może coś z wtyczkami).

Tydzień temu zachrupało i lewa szyba odmówiła posłuszeństwa. Dzisiaj to rozbiorę porobię zdjęcia i będę reklamował ciekawe co znowu wysiadło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jak i kolegów tak i mnie dopadł problem z szybą od strony kierowcy.Może ktoś podrzuci jakiś link do strony z linką,bo u mnie problem stanowi chyba sama linka.Szyba otwiera się normalnie bez żadnych oporów i dzwieków .Natomiast zamykanie to już symfonia zgrzytów wydobywających się z drzwi ,a do tego szyba staje co chwile,tak jak by nie miała siły i cofa się ,więc zamykanie jest na kilka lub kilkanaście razy ,aż zamknie się do końca.Jak myślicie linka czy cały mechanizm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

równie dobrze i to i to. Często linka się załamuje albo wysuwa z pancerza i spada z kółka. Wtedy ulega zniszczeniu i linka i kółko.

Efekty widoczne są takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mogę BARDZO polecić sklep z allegro "gabmos"

Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

w zeszłym roku spadła mi linka i poharatała białe kółko (zgniotło ścieżki) - nie bawiłem się kupiłem cały mechanizm - bałem się trochę o jakość zamiennika ale jak się okazało - REWELACYJNY 100% wizualnie jak oryginalny (brak tylko naklejki z numerem VAG) - POLECAM!

Nie polecam przewijania linek i takich tam bo elementy plastykowe mechanizmy sa już trochę wysłużone i może sie okazać że niedługo ponownie będziecie to naprawiać.

ps. uważać przy dokręcaniu niebieskiego plastyku, wkręty mają duży gwint i mocno ściągają że można połamać ten plastyk.

---------- Post dopisany at 09:40 ---------- Poprzedni post napisany at 09:34 ----------

Polecam taśmą malarską okleić ramkę drzwi ze słupkiem A, dachem i słupkiem B i na rancie uszczelki porozcinać taśmę by otworzyć drzwi - przy składaniu bardzo pomaga przy ustawianiu ramki - pilnujemy tylko by ramka nie odstawała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę widzę ,że to nie taka łatwa sprawa .Robie trochę różnych drobnych rzeczy przy samochodzie ale to nie będzie łatwe jak widzę .Dzięki za podopiedż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę widzę ,że to nie taka łatwa sprawa .Robie trochę różnych drobnych rzeczy przy samochodzie ale to nie będzie łatwe jak widzę .Dzięki za podopiedż

Daj spokój - kup mechanizm z gambos i zajmie ci to do 40 minut - jak będziesz bawił sie z linka zejdzie ci ze 4 godz. bez pewności ile to pochodzi o ile się uda i nie trzeba będzie przekładać na inny dzień.

Wkrętarka (krzyżak), kołki do tapicerki (padną 3-4, ale przygotuj z 5 szt.), cążki do obcinania lub/i nożyk, trytytki (małe) - potrzebe do ponownego montażu przewodu lusterka i raczej nie staraj się tych uchwytów na przewodu wyrywać bo łatwo je urwać,opalarka lub suszarka (można sie obyć ale przyda sie przy demontażu i montażu wygłuszenia), przy przykręcaniu nowego mechanizmu do ramki staraj się ułożyć kąty prowadnic tak jak to było w starym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam ?Z tym przewodem od lusterka? Ale nie będę zadawał pytań w ciemno ,Jak rozbire to pewnie bardziej mi się naświetli :) A o jakich kolkach do tapicerki mówisz?

---------- Post dopisany at 11:27 ---------- Poprzedni post napisany at 11:01 ----------

Szczerze to bardziej mnie nurtuję ,jak oderwać tą uszczelkę od zewnętrznej strony,żeby nic nie zniszczyć ?A jak ją potem zamontować??

---------- Post dopisany at 12:04 ---------- Poprzedni post napisany at 11:27 ----------

Czy jak będę zmieniał linke z mechanizmem to mam tak samo wszystko robić jak pokazał to kol yrek na zdjęciach ??

Kurczę tysiące pytań??? Mi się rodzi w łepetynie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...