Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana linki w mechaniźmie podnoszenia przedniej szyby(fotostory)


yarek7504

Rekomendowane odpowiedzi

Pikuś kupuj u tego Allegrowicza: GABMOS

Ja kupiłem tam linke z prowadnicami razem, ze ślizgami, wymieniłem i śmiga aż miło i nie trzeba było się bawić z zakładaniem nowej linki czy coś. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pikuś kupuj u tego Allegrowicza: GABMOS

Ja kupiłem tam linke z prowadnicami razem, ze ślizgami, wymieniłem i śmiga aż miło i nie trzeba było się bawić z zakładaniem nowej linki czy coś. :wink:

Kiedy kupowałeś?

Pisałem do gościa i odpisał, że to chiński produkt więc ciekawe jak długo wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu i nic się nie dzieje, szyba śmiga w górę i w dół bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też szukam podnośnika do prawych drzwi i w tym celu napisałem do Pana ze sklepu Gambos, niestety taką o to otrzymałem od niego wiadomość:

"Witam,

Niestety nie spodziewam się tych podnośników. Był to mój indywidualny import z Chin. I były to podnośniki za które płaciłem większe pieniądze, ale ja postawiłem na jakość. I cóż. Konkurencja wykończyła mnie niższymi cenami, nie bacząc na jakość. Tak to juz jest, że 80% chce towar tani. No i taki od mojej konkurencji otrzymali. Sam podkupiłem od nich 2 prawe podnosniki które "chodziły" w aucie 3 (słownie: TRZY) tygodnie.

Nie będę się Panu "wypłakiwał". Mówi sie trudno. Tak jak widać na allegro zostały mi jeszcze tylko końcówka lewej strony.

Pozdrawiam"

Panowie co proponujecie w tej sytuacji, muszę wymienić linki w prawych drzwiach ale nie mam zamiaru naprawiać tego co 3 tygodnie, macie jakieś sprawdzone i polecane źródło gdzie mógłbym się w nie zaopatrzyć...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zacząłem szukać używki za 60 PLN już można dostać.... Mam nadzieję, że będzie działać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też szukam podnośnika do prawych drzwi i w tym celu napisałem do Pana ze sklepu Gambos, niestety taką o to otrzymałem od niego wiadomość:

"Witam,

Niestety nie spodziewam się tych podnośników. Był to mój indywidualny import z Chin. I były to podnośniki za które płaciłem większe pieniądze, ale ja postawiłem na jakość. I cóż. Konkurencja wykończyła mnie niższymi cenami, nie bacząc na jakość. Tak to juz jest, że 80% chce towar tani. No i taki od mojej konkurencji otrzymali. Sam podkupiłem od nich 2 prawe podnosniki które "chodziły" w aucie 3 (słownie: TRZY) tygodnie.

Nie będę się Panu "wypłakiwał". Mówi sie trudno. Tak jak widać na allegro zostały mi jeszcze tylko końcówka lewej strony.

Pozdrawiam"

Panowie co proponujecie w tej sytuacji, muszę wymienić linki w prawych drzwiach ale nie mam zamiaru naprawiać tego co 3 tygodnie, macie jakieś sprawdzone i polecane źródło gdzie mógłbym się w nie zaopatrzyć...??

potwierdzam to ... a że z chin, wiem że utarło się że z regóły to szajs ale w tym przypadku różnicy między ori nie potrafiłem dostrzec ... w ASO też kupić można części z chin ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też szukam podnośnika do prawych drzwi i w tym celu napisałem do Pana ze sklepu Gambos, niestety taką o to otrzymałem od niego wiadomość:

"Witam,

Niestety nie spodziewam się tych podnośników. Był to mój indywidualny import z Chin. I były to podnośniki za które płaciłem większe pieniądze, ale ja postawiłem na jakość. I cóż. Konkurencja wykończyła mnie niższymi cenami, nie bacząc na jakość. Tak to juz jest, że 80% chce towar tani. No i taki od mojej konkurencji otrzymali. Sam podkupiłem od nich 2 prawe podnosniki które "chodziły" w aucie 3 (słownie: TRZY) tygodnie.

Nie będę się Panu "wypłakiwał". Mówi sie trudno. Tak jak widać na allegro zostały mi jeszcze tylko końcówka lewej strony.

Pozdrawiam"

Panowie co proponujecie w tej sytuacji, muszę wymienić linki w prawych drzwiach ale nie mam zamiaru naprawiać tego co 3 tygodnie, macie jakieś sprawdzone i polecane źródło gdzie mógłbym się w nie zaopatrzyć...??

potwierdzam to ... a że z chin, wiem że utarło się że z regóły to szajs ale w tym przypadku różnicy między ori nie potrafiłem dostrzec ... w ASO też kupić można części z chin ;)

Dokładanie.

Ostatnio zamawialiśmy z ASO łączniki stabilizatora do A6 i obok numeru oryginału "CHINA"

Ja jeszcze nie kupiłem tej linki ale jednak się zdecyduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki a mi się stało takie coś: mam w aucie ciemne szybki i zatrzymała mnie policja i zabrała dowód- musiałem wymienić szyby na normalne. Nie rozkręcałem całego mechanizmu tylko wykręciłem od tyłu śruby trzymające szybę w tych plastykach które jeżdżą po prowadnicy- nie ruszałem ramy szyby ani linek i wypiąłem szybę z tych plastyków. Następnie po przeglądzie spowrotem wpiąłem szybę w te plastyki i przykręciłem od tyłu szybę do tych plastyków, wszystko skręciłem ale teraz szyba podnosi się w górę dużo wolniej jakby był jakiś opór w końcowej fazie podnoszenia (nie towarzyszy temu żaden zgrzyt). Powtórzę jeszcze raz nie demontowałem ramy szyby, nie ruszałem żadnych linek itp. przed demontażem wszystko śmigało bez żadnych zgrzytów i oporów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie możliwości, sam tego doświadczyłem przy wymianie zbitej szyby.

- albo zamontowałeś szybę po skosie, plastikowe elementy mają ząbki i trzeba nimi odpowiednio wtrafić w elementy na prowadnicach. Najlepiej dojechać szybą prawie do końca tak aby była widoczna górna krawędź szyby oraz uszczelka i porównać szczelinę pomiędzy nimi, ma być równa odległość na całej długości.

- albo podwinęła się uszczelka od przodu szyby (to mi się przytrafiło).

Z przodu szyby jest uszczelka która od zewnętrznej strony ma dwie przylgi (wargi). Przy wsadzaniu szyby łatwo drugą z nich zawinąć i wcisnąć w szczelinę prowadzącą szybę. Wymiar przylgi jest taki sam jak szczelina więc szyba pięknie nam wciśnie przylgę i nic nie widać, wygląda że tak jest fabrycznie. Gdy coś takiego nam się stanie to okazuje się że na długość brakuje nam ok 1mm (tak jak by szyba się rozciągnęła). Szyba jakoś się suwa nie zgrzyta i idzie płynnie ale znacznie ciężej/wolniej tak że nawet zabezpieczenie przeciążeniowe silnika potrafi zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mi się tak dzieje włącza mi się zabezpieczenie przeciążeniowe albo szyba nie dojeżdża do końca i zostaje milimetr i trzeba jeszcze raz wcisnąć guzik żeby się szyba zamknęła. Słuchaj a jak tą uszczelkę wprowadzić na swoje miejsce??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba ponownie wymontować szybę i podczas ponownego montażu zwrócić szczególną uwagę na tą uszczelkę. Jeśli jest podwinięta należy sprawdzić ją na całej długości od lusterka w dół aż do końca prowadnicy do okolic głośnika.

Próby odwinięcia tej uszczelki (z założoną szybą) mogą doprowadzić do rozdarcia i wtedy będzie klops, dodatkowo nawet jak ją odwiniesz na dostępnym odcinku ramy okna, to pozostaje odcinek wewnątrz drzwi, a tam się łatwo nie dostaniesz. Da się to wszystko zrobić bez demontażu ramy okna z drzwi.

Przy opuszczonej szybie musisz dokładnie się przyglądnąć tej uszczelce w okolicy lusterka aby jednoznacznie ustalić czy to to to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego, dzisiaj się temu przyjże, bo już patrzałem czy czasem szyby krzywo nie zamontowałem i szyba jest zamontowana prosto, to pozostaje ta uszczelka o której mówisz. Słuchaj a jak jeszcze dobrze zamontować tą szybę (tzn. w jakiej pozycji czy spuszczonej do końca czy jak), bo wiem że miałem ostatnio problem z trafieniem tymi plastikami na szybie w te plastiki na prowadnicach tzn. jak założyłem jeden plastik to w drugim się nie pokrywały otwory z tym wypustem na plastiku na prowadnicy i nieźle musiałem się namęczyć żeby to założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jakoś nie sprawiło większego problemu nacelowanie mocowań szyby na bolce montażowe. Robiłem to na szybie do połowy schowanej bo tak był wygodny dostęp do śrub mocujących i dało się wymacać bolce mocujące. Im bardziej wysunięta szyba tym mniejsze pole manewru w szybą bo się zapiera o kołki bazowe. Dociągałem szybę do tylnej prowadnicy aby równo się opierała na całym pionowym odcinku, następnie napychałem na bolce prowadnic. W kolejnym kroku zamykałem szybę sprawdzając pod koniec tą szczelinę pomiędzy ramą okna a szybą tak aby była równa na całej długości, co świadczy że szyba nie jest przekoszona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...