Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Webasto


Perez

Rekomendowane odpowiedzi

Co sadzicie o zamontowaniu Webasta do 1.9 TDI AHU ??? Znajomy sprzedaje Vento również 1.9 TDI 1Z i chce mi sprzedać (po rozsadnej cenie) z tego pojazdu Webasto fabrycznie montowane. Nie przygladałem sie jeszcze jakie są mozliwości (miejsce) do zamontowania tego w A4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to Urzedzenie podgrzewające układ chłodzenia gdy nie pracuje silnik, zasilane paliwem ze zbiornika, posiada sterownik czasowy. Bardzo przydatne na w niskich temperaturach. Programujemy sobie np. aby webasto załączyło sie o godz. 6:30 przychodzisz do autka o godz. 7:00 autko juz ma rozgrzany ukł. chłodzenia, palisz normalnie ciepły samochód, chociaż tem. na polku jest np -20 C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo kladziesz sie spac nastawiasz temperaturke i mozna sobie nocowac nawet w zime w samochodzie. Fajna sprawa, ale droga, zadko spotykana aczkolwiek najczesciej widzialem webasto w audi i mercedesie (mowiac o osobowkach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne to moze i jest :D ale jak sie ma za duzo kasy na benzyne ;)

zreszta ja nie narzekam kilka min. i caly samochod mi sie elegancko nagrzewa przy duzym mrozie i szyby tez b. szybko odparowywuja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne to moze i jest :D ale jak sie ma za duzo kasy na benzyne ;)

No i pod warunkiem że nietrzymasz auta w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz możliwość za rozsądne pieniądze i jezeli będzie pasowało na 100% to bierz naprawdę piękna sprawa zwłasza jak parkujesz pod chmurką, dobre dla człowieka i silnika 2W1 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do webasto to super sprawa spotkalem sie z nimi pierwszy raz z 8 lat temu w ciezarowkach sa rozne rodzaje webast mokre suche, na gaz na rope na benze te pierwsze podgrzewaja odrazu caly silnik przez co nie ma problemu z rozuchem a co do spalania to to naprawde duzo nie pali a napewno lepiej odpalic webasto niz grzac silnikiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

webasto jest bardzo przydatne zimom i wcale niepobiera zbyt dużo paliwa bo ok 0,6 litra na godzinę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla odswierzenia tematu dopisze moje spostrzezenia.

Mam to cudowne urzadzenie fabrycznie zamontowane. Dziala super

U mnie specjalnie sie przydaje bo jak dojezdzam do pracy to dopiero zaczyna wiac cieplym powietrzem z silnika. A tak ustawiam sobie na 6:20 a z domu wychodze o 6:30 i caly samochod cieplutki az milo :D (żonka szczegolnie sie cieszy)

u mnie wg papierow pali to 0,12l/h i nie widze roznicy w spalaniu latem i zima.

A w ogole to mi mniej teraz pali bo od 2 miesiecy zaczalem stosowac tylko ON verwa i nie przekraczam 5,5l pomimo ze 90% jazdy to 4km do pracy rano i spowrotem ok. 16

BARDZO polecam webasto, fakt ze ja juz to mialem i wiem ze z zainstalowaniem sa pozniej duze problemy. Pytalem mechanikow i nikt nie podejmuje sie zalozeniem tego, jedyne miejsce gdzie to montuja to ASO ale jak uslyszalem cene to zbladlem, wolalbym kupic zonce samochod za to :P

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolego bierz i nawet nie zastanawiaj się. Ja u siebie mam fabryczne i jestem bardzo zadowolony. Bardzo dobry wynalazek.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...