Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Zamiana tylnych lampek na 2Lift a kostki


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zmienialiśmy lampy tylne z modelu B5 95-98 rok (nawet I lift) na lampy po II lifcie (Cleary) i tu małe proste fotostory z tej operacji.

1.Wyciągamy stare lampy i tu niema co się rozpisywać ( klucz 8 i 4 śrubki)

389fc51844663c04.jpg

Zmiana była na takie lampki

004dd07f89096625.jpg

2. Teraz trzeba zrobić małą podmiankę we wtyczkach dochodzących do świateł ponieważ lampy po II lifcie mają zamienione wsteczne lampy z kierunkami i tak:

W miejscu prawej lampy otwieramy wtyczkę i podmieniamy kabel oznaczony nr 4 z

kablem nr 6

09326d0fc3e93241.jpg

W miejscu lewej lampy również zamieniamy kabelki o oznaczone nr 3 na kabelek nr 1

37e591bd7cef53be.jpg

3. Podłączamy lampy i cieszymy się że mamy piękny tyłek

Tak to wyglądało przed rezankiem

84ab33cfcfc8e0fb.jpg

Tak to wygląda teraz

e7d6243207fbdcb0.jpg

5b8e24d972dc3398.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zakładałem do swojej lali lampki tył 2 lift i jak wiadomo kostki wyglądają tak samo mimo to trzeba zamienić kabelki od kierunkowskazów i światła wstecznego

i przy okazji pstryknołem fote które to kable a więc przy lewej lampie zamieniamy miejscami piny oznaczone na kostce

numerami 1 i 3

a przy prawej 4 i 6

442092cfb2252759.jpg

Jeżeli było to od przybytku głowa nieboli :decayed:

Pozdrawiam!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie - zmienilem lampki i kabelki jak koledzy radzili - problem tego typu : po zmianie tylko prawa strona działa normalnie - zaślewa świeci żel ( kierunki na biało ; wsteczny na żółto) o co chodzi ?????????????????

-------------------------------

W@szystko ok, miałem żle podłączoną wtyczkę z lewej :)

zamiast 1z 3 to 4 z 6 ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam lampki po drugim lifcie a mialem lampki przed liftem i w kazdej wtyczce musialem zamienic 4 kabelki. A to dlatego ze zamienilem "stop" z przeciwmgielnym. Teraz stop mam na samej gorze a migielne razem z postojowymi. wyglada to takze interesujaco a zarazem bezpieczniej i bardziej rzucajaco sie w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczyłem z tymi pinami ponad pół godziny i nie dałem rady ich wyciągnąć, może ktoś powiedzieć co trzeba tam podważyć :wallbash: żeby wyjąć te małe dziadostwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczyłem z tymi pinami ponad pół godziny i nie dałem rady ich wyciągnąć, może ktoś powiedzieć co trzeba tam podważyć :wallbash: żeby wyjąć te małe dziadostwo

jak dobrze pamiętam kostkę "rozpina" się na pół :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebie trochę temat.

Mianowicie mam podobny problem jak kolega Slawek84. Dotarły do mnie dzisiaj lampki więc od razu po pracy zamknąłem się w garażu i uzbrojony w wiedzę o kolejności pinów odkręciłem stare świecidełka i otworzyłem kostkę. Niestety tutaj zatrzymały mnie piny ... Dociskam te odgięte blaszki i próbuję wyciągnąć kabelki - z marnym skutkiem :wallbash:, nawet przy użyciu większej siły piny nie chcą się poddać. Dlatego moje pytanie - coś nie tak z moją kostką (co ?) czy robię to źle :kox: (docisnąć blaszkę, odgiąć ją w górę czy może po dociśnięciu użyć dużej siły ?) ?

Pozdrawiam klubowicze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również się długo męczyłem z pinami, ale rozbroiłem "bombę" :> z każdej strony pina wkładałem cieniusieńki plaski śrubokręcik i wyszły jak po maśle :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem czasem idzie rzucac miechem przy wyciaganiu pinow ale wytrwalosc jest nagrodzona luznymi kabelkami ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Panowie powiedzcie mi jedno. Jak mam A4 z 1995 przed liftem i chcę wymienić lampy tylne na 2 polift, to co muszę zrobić ? Jest szansa ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Panowie powiedzcie mi jedno. Jak mam A4 z 1995 przed liftem i chcę wymienić lampy tylne na 2 polift, to co muszę zrobić ? Jest szansa ?:)

Zamienić dwa kable miejscami - kierunkowskaz ze światłami cofania i tyle.

Zamienić piny we wtyczce albo rozciąć i polutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Panowie powiedzcie mi jedno. Jak mam A4 z 1995 przed liftem i chcę wymienić lampy tylne na 2 polift, to co muszę zrobić ? Jest szansa ?:)

Zamienić dwa kable miejscami - kierunkowskaz ze światłami cofania i tyle.

Zamienić piny we wtyczce albo rozciąć i polutować.

Czy wkłady będa pasować czy od razu trzeba kupić lampy z wkładami do 2 polifta ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Panowie powiedzcie mi jedno. Jak mam A4 z 1995 przed liftem i chcę wymienić lampy tylne na 2 polift, to co muszę zrobić ? Jest szansa ?:)

wkład musi byc z polifta

Zamienić dwa kable miejscami - kierunkowskaz ze światłami cofania i tyle.

Zamienić piny we wtyczce albo rozciąć i polutować.

Czy wkłady będa pasować czy od razu trzeba kupić lampy z wkładami do 2 polifta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1 lifcie pasuja juz dalej tylko przed lift nie chodz jak by sie pobawic to by spasowaly ale i elektryke zmienic troche trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adas110780

A ja chcę wymienić z kloszy z pomarańczowym migaczem na te po I lifcie. Czy wkłady podejdą stare i czy w kostkach też trzeba zmieniać, bo nikt o tym nie pisze, tylko o II lifcie :) proszę o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...